Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » A Dalai Láma megvilágosodott?

A Dalai Láma megvilágosodott?

Figyelt kérdés

2012. máj. 23. 09:24
1 2
 1/11 Diavolino44 ***** válasza:
31%
Szerintem meg, rajott hogy a budhizmusbol hogyan tud minel tobb penzt kihozni. De azert ertekesebb vallasi vezetonek tartom mint, a legtobb kereszteny papot. Tisztelet a kivetelnek!
2012. máj. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%
Vicces eleme a buddhizmusnak, hogy míg tanításai szerint a megvilágosodottak egyesülnek a Nirvánával, és soha többé nem születnek újjá, addig legnagyobb tanítóik, már vagy tizenötször újjászületve oktatják az embereket, hogyan kellene megvilágosodni.
2012. máj. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Gondolom ez azért van, mert aki megvilágosodott, az választhat, hogy újból újjászületik-e, hogy tanítsa az emberiséget.
2012. máj. 23. 11:22
 4/11 anonim ***** válasza:
de már átadott mindent, nem?
2012. máj. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%
Én régen azt hittem, hogy ez a Dalai Láma egy állat és mikor itt járt nálunk akkor teljesen meglepődtem, hogy ez egy élő ember
2012. máj. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A tibeti buddhizmus szerint (és ha jól tudom más irányzatok is elfogadják ezt) a Dalai láma Avalokitesvara bódhiszattva inkarnációja, azaz ő egy bódhiszattva, aki megvilágosodott, de lemondott a Nirvávnáról azért, hogy az embereket segítse.
2012. máj. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A nirvana sem a végső megvilágosodás vagy menyország, csupán azt jelenti, hogy a fizikai síkon már nincs tennivalód.
2012. máj. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha olyan értelemben kérded, hogy elérte az ember legfőbb feladatát, azaz az igazi belső békét és boldogságot (ami a bölcsesség következménye), akkor igen. Szerintem korunk egyik legkövetendőbb embere.
2012. máj. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
inkább követem őt, mint Viki bácsit......
2012. máj. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Csak egy pap a sok közül, ravasz és ügyes pap-politikus, akit megfosztottak a hatalmától, de azért még a néppel el tud szórakozni.
2013. ápr. 14. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!