Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A megvilágosodott ember miért...

A megvilágosodott ember miért játszik a többiekkel?

Figyelt kérdés
Olvastam könyvekben, meg Villás Béla is mondta, hogy aki bölcs vagy megvilágosodott, az csak nevet a világra és a többi embert játékszernek tekinti, "szórakozhat" velük. Ezt úgy kell érteni, hogy nem az ember önvalójával szórakozik, hanem az egójával? Mert annak úgyis veszni kell előbb-utóbb, és ezért nevetheti ki, játszhat vele?
2012. márc. 23. 07:23
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
75%

max egy szociopata játszik másik emberekkel. egy valóban bölcs embert aligha foglalkoztat ilyesmi.

villás béláról meg ez elmond mindent: arkadiafenyei.hu

2012. márc. 23. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
64%
Ha tényleg ezt mondta, akkor egy nagyképű álbölcs. Valóban megvilágosodott és bölcs emberben alázat van. Az ilyeneknek nem szabad bedőlni ezek szoktak modern egyházakat alapítani, elszállni maguktól. Azt használják ki, hogy a naiv keresők vezetettség igényét elégítik ki, közben meg jól lehúzzák őket.
2012. márc. 23. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:

"Megvilagosodott", leleknek olyan szemelyt neveznek, aki mar elerte az igazi Hatalmat, tehat mar megszabadult a fizikai vagyaitol, s igy mar annak a tulajdonsagaitol is, tehat nem itelkezik, foleg nem fog jatszadozni, mivel tiszteletben tartja azokat, es igazi celja, hogy segitse a tudasaval az embertarsait, hiszen mar a Szellemi Torvenyeket tiszteli, es gyakorolja is azt.

Ok-okozat! NEm fog jatszadozni, mivel ismeri annak a cselekedetnek a sulyat pl.

2012. márc. 23. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
70%

*Villás Béla is mondta


Hmmm. Úgy látszik, ő még nem világosodott meg. Sajnos tartok tőle, hogy nem is fog.

Nem kéne mindent elhinni válogatás nélkül. Attól, hogy könyvben leírnak valamit, még nem lesz igaz. Ahogy az sem, amit a neten írnak.

2012. márc. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Nem hiszem el, ezért is indítottam a kérdést, mert mindig kételkedem. :) Köszi a válaszokat, mindegyik hasznos volt, mentek a kezek! :) Én már találkoztam olyan spirituális (de nem túl bölcs) emberrel, aki magasabbrendűnek tartotta magát, és játszott mindenkivel, azt mondta, hogy ő teszteli az embereket, és hogy ez milyen érdekes. :/ Pl. egyik pillanatban még hízelgett valakinek, a másikban meg iszonyatosan belegázolt a lelkivilágába. Vagy egy társaságból kiszemelt valakit, akivel feltűnően kivételezett, és figyelte, hogy a többiek irigyek lesznek-e, kitaszítják-e maguk közül az illetőt. Mintha valami kísérleti patkányok lennének. Ezeket ő mesélte. Szerintem ez nagyon beteges. De mivel mindig felülbírálom a saját véleményemet is (ez az igazi kétkedés!), ezért gondoltam, megpróbálom az ellenkező oldalról megközelíteni, hátha mégis van valami igazság az ilyen ember viselkedésében, bármennyire is hátborzongató a számomra. És ezért jutottam arra, hogy esetleg (habár nem túl nagy az esélye, de lehet egy ilyen verzió is), az emberek egójával játszik csak, mivel azt nem tartja az emberhez szorosan kapcsolódónak. Mondhatni, az emberben lakozó ördöggel szórakozik csak, az isteni részt nem bántja, mert tiszteli. Tehát úgy értem, hogy ha vkit mondjuk az egója vezérel (hiú, büszke, gőgös, hatalomittas, irigy, féltékeny, önsajnáltató, pesszimista stb.), akkor ezekkel játszadozik csak, de ha valaki mentes ezektől, azt békén hagyja. Szóval nem mondom, hogy így van, csak eljátszottam a gondolattal. :)
2012. márc. 23. 09:50
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

A megvilágosodott ember számára nincsen olyan, hogy többiek, mivel Egy valami van csak...Ráadásul a megvilágosodott ember tudja, hogy annak a bizonyos Önvalónak sehogy nem is tud ártani, mivel ami sérül, az csak az ego lehet. Ha a megvilágosodott embert a segítségnyújtás vezérli, vagyis szándéka ez, akkor az egyének egójának koptatása az egyén érdekében történik, mivel ha kopik az ego, akkor az Önvaló "erősödik", vagyis az egyén válik boldoggá és szabaddá.

Egyébként egy megvilágosodott ember jelenlétét az ego nem is tűri...vagy ahogyan a Bibliában mondják, az Ördög irtózik Istentől, és nem bír létezni a jelenlétében, ezért is menekül és keresi a kiskapukat.


szóval a megvilágosodott nem az egyéneket tekinti játékszernek, hanem az életet tekinti játéknak, amit önmaga irányít...a megvilágosodott nem rendeli sem felé, sem alá magát a "többi" embernek, hiszen minden egyetlen valaminek tart...az Önvalónak. :)


üdv

27/F

LastOne.Left

2012. márc. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
..nincsenek megvilágosodott emberek, olyanok vannak akik bölcsebbek a többieknél, vagy máshogy tekintenek a világra és saját magukra.......
2012. márc. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

"annak a bizonyos Önvalónak sehogy nem is tud ártani, mivel ami sérül, az csak az ego lehet"


Ezekszerint, ha valami fáj nekem, megbántva érzem magam, akkor minden esetben csak az egom sérült? Akkor minden fájdalmat hálával kell fogadnunk, mert a egonkat (ördögöt) gyengíti bennünk, tehát hozzásegít a fejlődéshez?


"Ha a megvilágosodott embert a segítségnyújtás vezérli, vagyis szándéka ez, akkor az egyének egójának koptatása az egyén érdekében történik, mivel ha kopik az ego, akkor az Önvaló "erősödik", "


Ha valaki undok, sérteget, kinevet, megaláz stb, akkor honnan tudhatom, hogy ott kell őt hagynom ("nem vagyok mazochista"), vagy maradnom kell és kiállnom a próbát, trenírozni magamat, hogy el tudjam viselni, azaz kopjon az egom?


"Egyébként egy megvilágosodott ember jelenlétét az ego nem is tűri...vagy ahogyan a Bibliában mondják, az Ördög irtózik Istentől, "


Ez azt is jelenti a gyakorlatban, hogy az egos emberek nem tűrik meg maguk közt a megvilágosodottat? Akkor elvonultan kell élnie?

2012. márc. 23. 11:40
 9/29 anonim ***** válasza:

Érdekes a kérdésed, amikor én hasonlókon gondolkodom, nem szoktam kérdezni másokat, hanem mindig elképzelem Jézust vagy Buddhát, hogy ők hogyan viselkednének és azonnal meg is kapom a választ.

Az a sok bohóc, aki meg megvilágosodottnak, meg vezetőnek, meg spirituális tanítónak tartja magát elmehet anyukájába. Ma a hamis próféták korát éljük, amit a Biblia már régen megjósolt.

2012. márc. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

"amikor én hasonlókon gondolkodom, nem szoktam kérdezni másokat, hanem mindig elképzelem Jézust vagy Buddhát, hogy ők hogyan viselkednének és azonnal meg is kapom a választ"


Igazad van, lehet, hogy nem kívül kellene keresnem a válaszokat.

2012. márc. 23. 12:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!