Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Mik lehetnek ezek a lovak,...

Mik lehetnek ezek a lovak, mit szimbolizálnak? (lenn egy idézet róla)

Figyelt kérdés
Testvéreim, láttam egy csodálatos hintót (test), amelyet tíz ló húzott (érzékek). Buddhi (intellektus) volt a gyeplő, amely a lovakat zabolázta, és manas (elme) volt a kocsis, aki a gyeplőt tartotta. A hintóban maga a király, Átma foglalt helyet, hű minisztere, Viveka (helyes megkülönböztető képesség) kíséretében. A hintó belsejében különféle hangszerek (érzéki benyomások, gondolatok) muzsikája csendült fel, amikor ebben a hintóban (test) felragyog a tudás fénye, akkor örökre megvilágosodott lesz.

2012. júl. 20. 23:10
 1/2 anonim ***** válasza:
74%

A tíz ló az érzékek, azért tíz, mert van 5 külső, látás, hallás, tapintás, ízlelés, szaglás, és ezeknek a belső megfelelője, tehát amikor az elmén belül elképzelsz képet, azt a belső látással látod, hallasz, ízlelsz, szagokat érzel és tapintasz. A belső érzékszerveket használjuk álom közben, meditációban, fantáziában és a memóriánk is ezeket használja.


Azért ábrázolja lovakkal, mert elragadhatnak, pl a hallucinációban a gyeplő elveszett, de az öncélú, színes és élménygazdag meditáció is tévút.

2012. júl. 21. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

köszi! :)

Ugyan nem én kérdeztem, de engem is érdekelt.

2012. júl. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!