Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » A Holt-tengeri tekercsek...

A Holt-tengeri tekercsek reinkarnációról szóló írásait hol lehet magyarul v. angolul elolvasni?

Figyelt kérdés

2012. júl. 21. 00:39
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
46%

Sehol. A "reinkarnáció a Bibliában" belemagyarázás.

Egyetlen komoly Biblia-történész sem foglalkozik ezzel. Köztük olyanok, akiket egyes hívők a Sátán szolgájának tartanak, amiért kétségbe vonják a Szentírást a kutatásaikkal.


Itt egy angol videó:

Az ürge ízekre szedi az evangéliumokat, de amikor a Da Vinci kódról, meg a reinkarnációról kérdezik látszik rajta, hogy "Jaj, már megint ezek a zöldségek!"

http://www.youtube.com/watch?v=P0zWbL8Uqfw&feature=related

2012. júl. 21. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
59%
van pár apokrif egy könyvben, nem tudom beszerezhető e még. A könyv címe: Mennydörgés. Elméletileg van benne pár holt tengeri tekercs fordítás is.
2012. júl. 21. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
36%

@ “rejtelmesrengeteg“


A szerzőjét esetleg meg tudnád mondani?

2012. júl. 21. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
61%

Szerzője nincs, mert ez egy gyűjtemény. Talán a szerkesztőjét elő tudom ásni. Farkas Lőrinc Imre kiadó adta ki, és sajnos nem látok benne felelős szerkesztőt.

Az alcíme: A nag hammadi-i könyvtár gnosztikus kódexei.

A fordítója Bánfalvi András

Én úgy három éve vettem az Írók Boltjában, Budapesten, a Liszt Ferenc térnél.

2012. júl. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
36%
Köszi!
2012. júl. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

1. válaszoló: Régebben én se hittem a reinkarnációban, de amióta Jézus azt mondta, hogy van, én elhiszem. Tudod, Isten mindig kijelenti magát az embereknek, téves az az elgondolás, miszerint a próféták és a karizmák kora lejárt, mivel lettek volna értékesebbek a régi emberek, hogy hozzájuk szólt Isten, hozzánk meg nem????

Különben is, meg van írva, hogy az utolsó időkben kiönti szellemét az ő népére, akik prófétálni, álmokat álmodni, látomásokat látni fognak... Dombi Ference A Hang c. médiumi írásaiban Jézus tanításai olvashatóak a modern kor embere számára. Ott ezt mondja Jézus:

"Amikor valaki alszik, olyankor nem tud arról, hogy milyen az, mikor ő ébren van. Nem, mert nem is tudja, hogy alszik. De ha felébredt, akkor visszaemlékezhet álmaira. Bizonyos értelemben így vagytok a halál utáni és a halálon inneni élettel is. ... A feltámadás mindenkiben már a földi életében elkezdődik akkor, amikor újjászületik saját testében! ... Akik a földön saját testükben nem élték meg az újjászületésüket, azok a haláluk után újra kapnak lehetőséget, hogy pluszszenvedést felvállalva az újjászületés reményében, újra megszülessenek a földön. Azért kell pluszszenvedést is vállalniuk, mert vétkeik mellé többletként rágja lelküket előző életüknek éppen az a mulasztás, ami miatt nem születtek újjá a földön, s emiatt nem találhatják meg helyüket a mennyek országában (VÖ. JÁNOS 3,3)

2012. júl. 21. 13:13
 7/22 anonim ***** válasza:
26%

A kérdésedre nem tudok választ adni.De van egy könyv A ciprusi mágus Kyriacos c.Markides az iroja. Eredetileg 3 könyv van de a másikkettöt én már németországban vettem meg ,igy nem tudom neked a magyar cimét le irni de az interneten biztos megtalálod ha a szerzö után kutatsz.


[link]

2012. júl. 22. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
26%
Az elözö vagyok az édesviz kiadonal rendeltem meg a könyvet.
2012. júl. 22. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
57%
Esetleg írjak Neked egy ilyen könyvet? Álnéven persze:-))) Ha nincs is a tekercsekben ilyenről szó, azért még lehet jó könyvet írni erről, szerintem sokan megvennék.....
2012. júl. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
34%

"Régebben én se hittem a reinkarnációban, de amióta Jézus azt mondta, hogy van, én elhiszem."


A történettudomány jelenlegi állása szerint Jézus eredeti tanításait csak sejthetjük a fennmaradt források alapján. Azt pedig, hogy valóban Isten nevében beszélt, csak hinni lehet.

Persze ha neked Pista bácsi révületben mondott próféciái hiteles források, akkor nem tudom miért vagy kíváncsi a Holt-tengeri tekercsekre.

2012. júl. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!