Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Elképzelhető hogy antidepressz...

Elképzelhető hogy antidepresszánsok befolyásolják az életutat?

Figyelt kérdés
Káros, mert eltompítják a harmadik szemet és nem látja az ember a "jelzőtáblákat", vagy pedig aki szedi, annak szüksége van rá, mert a mentális problémája miatt nem tud emiatt józanul tájékozódni?
2013. jan. 17. 11:29
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Pl. aki kényszerbeteg annak akarata ellenére kell cselekednie. Tehát normáis esetben nem úgy élne, nem a betegsége határozná meg az életét
2013. jan. 17. 11:30
 2/13 anonim ***** válasza:
Minden befolyásaolja az életutat
2013. jan. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
58%

Mindenképpen befolyásolja, szerintem is.


Szerintem inkább káros az ilyen gyógyszer, mert csak "eltompítja" a dolgokat, melyekkel lehet, hogy meg kellene küzdeni, le kellene győzni őket. Nem tudom, hogy a harmadik szemet eltompítja-e, vagy hogy van-e ennek jelentősége, de a tudatot biztosan, hiszen tudatblokkoló.


Azt meg, hogy ennek milyen hatása lesz, szerintem senki nem tudja. Valamerre biztos befolyásol.

2013. jan. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Vajon káros a gyógyszer, ami eltompítja pl. a skizofrének belső hangjait, vagy csökkenti az agyelszívó idegenek miatti paranoiáját? Megítélés kérdése. Ha valaki szereti tudni (vélni), amit mások nem, akkor persze káros a gyógyszer. Ha be akar illeszkedni a társadalomba, akkor segíthet.


Amúgy persze, befolyásolja, mint ahogy egy műtét vagy akár egy törött kar begipszelése is befolyásolja az életutat. :)

2013. jan. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 hell_cat válasza:
50%
Egy keleti bölcs mondta egyszer. "Tompulj, hogy láss, láss hogy tompulj" Valóban ez-e a tompaság, vagy csak szimpla fikció. A valós öntudat közösségi kérdés-e vagy csak szubjektív kábulat. Élünk vagy vélünk. Egy prófécia szerint elhagyjuk ezt a síkot s csak porhüvelyünk marad itt a földi pusztulatban. A harmadik szem a valós létünk megfoghatatlan reciproka. Szerintem fogadd meg a keletiek ősi szemléletét. Segíteni fog jövőd megteremtésében.
2013. jan. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
37%
igen befolyásolja az életutat, aki antidepresszánsokat szed annak nem,híjába írtak fel az gyógyszer és...annak nem ártania kell,hanem segítenie!
2013. jan. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
A cián mégjobban. Harmadik szem meg karma ide vagy oda.
2013. jan. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom, hogy a harmadik szemet tompítja e...orvosilag központi idegrenszeri depresszáns hatásuk van,de ez nem olyan erős. (ne keverjük össze az antipszichotikumokkal, azok valók skizofréniára nem az antidepresszánsok.)

Az antidepresszánsok igazából különböző mechanizmusokkal az idegrendszerben lévő dopamin és szerotonin szintet emelik meg. (leegyszerűsítve dopamin felelős például a motiváltságért, szerotonin pedig a boldogsághormon)így javítja a depressziós hangulatát...(és mielőtt bárki mondaná, hogy a depresszió csak pszichés dolog, nem kéne rá gyógyszer, elárulom, hogy ez csak félig igaz. A depresszió alatt igenis van változás a testben, kimutatták a dopamin szint esését az agyban, ami ezért a motiválatlanságért felelős. Szóval csak kell az a gonosz gyógyszer)

Persze vannak mellékhatásai, de nem szabad abbahagyni a kezelést.

2013. jan. 18. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nem gondolom, hogy az antidepresszáns befolyásolná az életutadat. Van egy problémád, aminek a megoldását feladatul kaptad, de még nem tudtad megoldani, ezért magad alá kerültél. A gyógyszer segít, hogy ismét megfelelő lelkiállapotba kerülj, és újult erővel láthass neki ennek a problémának a megoldásához. És ha sikerül, már nem is leszel depressziós.

Ilyen alapon nem lehetne egy korty alkoholt sem inni, mert az is befolyásolja a tudatodat. Nem lehetne csokoládét enni,mert segíti a boldogsághormonok termelődését... Akkor ezek is befolyásolnák az életutadat, mert lehet, hogy nem is szabadna abban a percben boldognak lenned, de azt a fránya csokit elmajszolva mégis csak hozott egy pillanatnyi boldogságot az életedbe. :)

2013. jan. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy megláttam ezt a kérdést, mert majdnem elfelejtettem bevenni a gyógyszeremet :)


# 8/9:

Majdnem igazad van. Sok féle gyógyszer van a piacon, sok féle hatásmechanizmussal. Ugyanakkor ezen gyógyszerek hatalmas százaléka inkább a melatonin termelésre van hatással, mivel sok depressziós epizód hátterében az alvás-ébrenlét ciklusának felborulása áll.


Spirituális szemszögből megvizsgálva azt kell, hogy mondjam, hogy nem befolyásolja. Az életút mint olyan, nincs senkinek sem meghatározva. Szerintem a karma létezik, de nem legyőzhetetlen. Maximum nehezítő körülményként léphet fel. Ezek a modern gyógyszerek pedig segítenek leküzdeni, pszichoterápiával kiegészítve.


# 3/9:

Tapasztalatból mondom, hogy nem feltétlenül tompítja az agyat. Inkább csak bizonyos ingerekre kevésbé lesz az ember fogékony. Más gyógyszerek pedig előfordulhat, hogy olyan szinten tompítanak, hogy egyenesen állva elalszol. Én az egyiktől volt, hogy minden "éjjel" 14-15 órát aludtam.


A harmadik szemnek, vagyis a tobozmirigynek a működését leginkább a fogkrémben, illetve néhány helyen az ivóvízben lévő fluorid befolyásolja. De igazából manapság bármit ehetsz, befolyásol minden, mindent.

2013. jan. 19. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!