Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Miért hangoztatják sokan,...

Miért hangoztatják sokan, hogy előre megírt életutunk van?

Figyelt kérdés

Sok ezotér témában olvasok erről a "mire vagyunk leszületve", meg kinek mi van a karmájában.

Kísértetiesen emlékeztet egyes vallások predesztinációs tanaira.


De kérdés, hogy van-e erre bármi HITELES infó? Mi alapján gondolják sokan, hogy ez igaz? Hiszen ellentmondásba kerül a bevonzással, a teremtő erővel és a szabad akarattal.



2013. márc. 19. 13:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

az hogy könnyebb hárítani a dolgokat minthogy bevallanánk hogy mi csesztük el a dolgot...


könyebb azt mondani hogy hát ez van megirva mint beismerni hogy én csesztem el a dolgot évekkel ezelőtt és annak iszom a levét

2013. márc. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%

Ez igaz megvan írva előre.

Kedves előző akkor az hogy lehetséges hogy, megálmodok pl egy későbbi eseményt?

2013. márc. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
23%
szemely, ásd már el magad tudjuk tevagy a jövőbelátó na huzzál már innen
2013. márc. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Az intuíció és a déjá vu jelenségek nem keverendők össze a predesztinációval szerintem.

És nekem változatlanul életszerűtlen és hipotetikus ez az "előre minden meg van írva" dolog. Értelmetlen lenne. Hiszen akkor az egyénnek nem lenne felelőssége, fejlődési lehetősége, motivációja. Elég lenne csak elengedni "fülem-farkam" és sodródva leélni az életet.

2013. márc. 19. 17:11
 5/15 Antimod ***** válasza:
42%

Nem értem, a kettő miért zárja ki egymást.

Természetesen nincs kőbe vésve semmi, hiszen akkor csak leélnénk az életet, mint egy interaktív mozifilmet, nem túl sokat tanulnánk belőle.

Előre megírt események, feladatok vannak, amelyeket elodázhatunk, de előbb-utóbb át kell esni rajtuk. A felelősség abban érhető tetten, hogy hatást gyakorolunk a környezetünkre, így végső soron önmagunkra is. Amit okozunk, magunknak is meg kell tapasztalni.

A médiumokon keresztül érkező infó és a halálközeli élményeken átesett emberek javarésze is erről számol be, továbbá regressziós hipnózis során is fel lehet tárni erről információmorzsákat. A lényeg, ez sem szélsőséges. Mi emberek szeretünk szélsőségekben gondolkozni, mert az a könnyebbik út.

2013. márc. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Erről van szó
2013. márc. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
ja elis felejtettem 14:53-as látom nagyon magas az intelligencia szinted
2013. márc. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Hülyén hangzik,de szokták mondogatni ezt a ,,döntést''pl hogy két lehetőség közül mért pont az 1iket vagy a másikat választod!Nem tudom hogy nevezik!Kivi lennék,hogy ha mi lenne,ha az uccsó pillanatban a másikat választanám.
2013. márc. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
86%

A karma és a szabad akarat nem zárja ki egymást.

Ha tudni szeretnéd mik a karma törvényei akkor ázsiai vallásokban filozófiákban olvashatsz róla.

Röviden, mindent ami veled történik azt te magad okozod magadnak és amit te teszel az visszahat rá. Lehet hogy csak életekkel később kell ledolgozni azt a negatív karmát, de akkor is le kell.

Attól még szabad akarat van de ha már valaki elkövetett vmi negatívat akkor az alól nem bújhat ki.

Az univerzum törvényei ugyanazok mint 5000 évvel ezelőtt és azok is maradnak. Az már egy más kérdés hogy az igazság le lett cserélve vallásokra.

2013. márc. 21. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

A baj csak azzal van, hogy annyira rébuszos és hülyegyerekjátékra emlékeztető ez a sok bullshit, mert pl mi értelme annak a ledolgozásnak, ha lövésünk nincs, hogy miért "vezeklünk". Mert ez a ledolgozás a régebbi életünkért??? Háát... Értelmetlen, mert most nem vagyunk tudatában.

És dugig ezzel a csomó rébusszal és mellébeszéléssel...

2013. márc. 21. 08:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!