Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Szerintetek mi történik a...

Szerintetek mi történik a halál után? Létezik lélek? Ha igen milyen formában?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok , mit gondoltok mi történik ha valaki meghal. Hinni mindenki hisz valamiben ,hiszen az emberi agy képtelen felfogni azt , hogy 'semmi'. Ha van az embernek lelke , mi történik vele? Átalakul ?Eltűnik? Átszáll valaki másba? De mégis hogyan , mikor és kibe? Bocsi ha furcsa a kérdés de annyi féle verzió van , szeretném tudni ki miben hisz.:)

2013. szept. 20. 09:14
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
75%

Nem az embernek van lelke, hanem az ember maga a lélek... az egyik erős, a másik már kialvóban van.

A lélek az eredeti identitás és az egyetlen (ön)azonosság) - más nincsen.

Minden más azonosság és azonosítás: nem egyéb projekciónál = kivetítésnél.

2013. szept. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

És mi történik ha 'kialszik'? Eltűnik ?

2013. szept. 20. 09:24
 3/32 anonim ***** válasza:
Én is nemrég feltettem ezt a kérdést, más formában, majdhogynem vallási vita lett belőle. Csak összezavartak a karattyolással, szóval okosabb nem lettem, de nem baj. Majd megoldom.
2013. szept. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
Sajnálom , hogy összezavartak. Szerintem engem ennél jobban már nem lehet. Én egy kicsit hiszek mindenben de egybevéve egyik variációt sem tudom elfogadni. Bennem mindíg felmerül a miért, a hogyan kérdés. Belinkelnéd a kérdést ha megkérlek? kisfiammal vagyok így nincs sok időm megkeresni :)
2013. szept. 20. 09:39
 5/32 anonim ***** válasza:
nyilván ezt senki nemtudja biztosan csak, találgatni lehet de a majd a végén úgyis megtudjuk. ha létezik az asztrális élet mert ebben sem vagyok biztos.xD
2013. szept. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim válasza:
45%
Ha meghalsz, akkor annyi. Vége. Nincs tovább. A mese a lélekről meg túlvilágról azoknak van akik fosnak a haláltól.
2013. szept. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
43%
Semmi. Nem.
2013. szept. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%
kérdező te hiszel a halál utáni életben?érdekelne
2013. szept. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%

Nem annyira rövid, de itt minden le van írva:

[link]


Én ebben hiszek :)

2013. szept. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 Antimod ***** válasza:
100%

Szerintem nem képtelen felfogni a semmit. Elég sokaknak sikerül, és teljesen beleélik magukat, hogy majd megszűnnek létezni.

A lélek azonban nem szűnik, nem szűnhet meg. Osztódhat, beleolvadhat másik lélekbe, de egyfajta azonosság, identitás és tapasztalás mindig megmarad neki - mégoly korlátozott is, mint a mi földi életünk.

Éppen emiatt a korlátozottság miatt is képtelenek vagyunk megérteni ennek lényegét, és találkozunk a rengeteg elmélettel, magyarázattal. Csak abból tudunk kiindulni, amit már ismerünk - ezek azonban nagyon is "földi" jelenségek. Igaz, ez is bővül, így lehet, hogy párszáz / ezer év múlva lehetőségünk nyílik egy szélesebb körű megértésre. Egy ősemberrel például aligha lehetett volna megérteni a hologramot vagy a térgörbületet - ma már ez sem ördögtől való misztikum.


Az idő múlására beállított agyunkkal éppen csak azt vagyunk képesek felfogni, hogy az idő relatív - másképpen érzékeli mindenki, és az is változó egyénenként. Nem tudjuk elképzelni milyen, ha egyáltalán nincs időérzékelés. Ez pl. már olyan korlát, ami igen nehezen elképzelhetővé teszi az időtlenség vagy az egyidejűség fogalmát, ami lélekszinten természetes jelenség.

2013. szept. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!