Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Szerintetek reinkarnálódás...

Openyoureye kérdése:

Szerintetek reinkarnálódás során csak emberként lehet újászületni?

Figyelt kérdés

Van aki azt mondja emberként születünk újá, valaki szerint pedig akár állatként vagy növényként is inkarnálódhatunk. Ha csak emberként születünk újra le az érthető, hisz a korábban megszerzett tudást kamatoztathatjuk a következő életben, viszont mi értelme állatként vagy növényként leszületni? Mit lehet abból tanulni? Ha előző életedben rossz karmád volt mert nem tudtad kezelni mondjuk az emberi kapcsolatokat, akkor értelemszerűen azt kellene tanulnod következő életedben is, nem pedig mohaként zöldellni egy fa oldalán. Így a már megtanult dolgok veszendőben mennek, a feleslegesen eltöltött moha életidő hosszával. Egyszerűen nem értem, mi a logika az állatként vagy növénykénti leszületésben... ha van ilyen. Bár ha a regresziós hipnózis eredményeit is számba vesszük, láthatóvá válik, hogy senki nem mesél el állati vagy növényi életet. Csakis emberit. Tehát az elmélet miszerint bármiként leinkarnálódhatunk (szerintem) kezd megdőlni.


Ötletek? Vélemények?



2013. okt. 8. 06:36
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha buddhista reinkarnációt nézzed, akkor a következő életedben csak ember lehetsz.

Ha a hindu reinkarnációt nézzed, akkor a következő életedben lehetsz állat, növény, ásvány, félisten.

2013. okt. 8. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Oxi, eddig világos, de mi értelme emberi alak után bármi más alakot felvenni? Abból hogy tanul az ember?
2013. okt. 8. 08:50
 3/22 nagylzs ***** válasza:
100%

Nem abból tanulsz, hogy más alakot veszel föl. Hanem magából az életből. Ásványként a fizikai világot kell tanulni: megkülönböztetni a külsőt a belsőtől, a kellemest a kellemetlentől. Az állati evolúció végén fejlődik ki az egyéni öntudat. Ekkor kap az újdonsült ember egy egyéni önálló lelket ami csak a sajátja. Az emberi evolúció végén az egységtudathoz lehet eljutni, onnantól az evolúciót fölváltja az expanzió.


Aki állatként megtanult mindent amit állatként lehetett, és helyrehozott minden hibát amit vétett, annak nincs szüksége még egyszer állatként inkarnálódnia. Nem arról van szó hogy lehetetlen, csak nem szükséges. Ezért nem történik meg.


Magasabb szinteken, vannak olyan lények akik az emberek iránti jóindulatból és szeretetből emberi testben inkarnálódnak. Saját elhatározásból. De eközben végig saját maguk maradnak, és a kollektíva tagjai is egyben. Tehát lesz emberi testük, de a magasabb síkokon nincsenek korlátozva az emberi test közvetlen környezetére.

2013. okt. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Nemrég olvastam erről egy könyvet, ami a reinkarnációról szólt, hogy lehet állatként is újjá születni.

Ott egy történetet hozott fel példaként, mi oka lehet annak, hogy állatként születsz újjá.

Ebben a történetben egy ember már jó úton járt a megvilágosodás felé, de lett közben egy őzgidája, amit nagyon megszeretett, annyira, hogy elfelejtette a megvilágosodás útját is, még halálakor is csak a gidára tudott gondolni, ezért következő életében őzként született újjá.


De amúgy nem tudom, a kérdésre válaszolva.

2013. okt. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Én is olcvastam mindkét módra példát. Általában csak előre megyünk, de előfordulhat "visszaesés". Valaki már felküzdötte magát az emberi sorba, de valamelyik életében annyira rossz karmát gyűjt, hogy visszamegy 1-2 megállót, mint a társasjátékban.
2013. okt. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

nagylzs-nek:


Tökéletesen egyetértek veled, ezért is tettem fel a kérdést.

Lehet helytelenül fogalmaztam, így most kijavítanám: Szerintem emberi alak után nem inkarnálódhatunk ismét valamely alsóbb szintű lényként(állat, növény), mert annak nem lenne értelme. Nem azt mondom, hogy sosem voltunk állatok vagy növények, de mi már úgymond "kijártuk azt az iskolát" és nincs szükségünk újbóli megtestesülésre abban a formában. Hisz az evolúció is előre halad, nem pedig visszafelé.


4-nek:

Köszönöm a válaszod. Ha megengeded én is reagálnék a kommentedre, persze ha nem érdekel, nem muszály elolvasni,de én leírnám ide, han nem baj:

Nem találom logikusnak az elmondottakat két okból sem.


1, Ha egyszer elérted az emberi szintet, mi értelme lenne állatként vagy növényként újászületni. A reinkarnáció lényege szerintem a fejlődés és az amit állatként megtanulhattál, már megtanultad rég. Nincs szükséged újra állatként testet öltened. Ez olya, mintha az evolúció során néha visza-vissza is fejlődne egy élőlény. Nem, fejlődés egy irányba történik: előre. Ha vissza fele fejlődsz, azt nem fejlődésnek hívják hanem leépülésnek.

2, Ha csak a vágyaink miatt bárki az lehetne követzkező életében ami szeretne az először is ellent mondana a korábban leírtaknak, azaz értelmetlenné tenné a reinkarnálódás fogalmát. Másodszor pedig sokan autóként, házi kedvencknét, vagy égi tetsként születnének újá, hisz ezekért rajongtak egész életükben. Ennek mi értelem lenne? Teljesen logikátlan.

Persze ez csak az én véleményem. Remélem nem bántottam meg vele senkit.


5-nek:

"valamelyik életében annyira rossz karmát gyűjt, hogy visszamegy 1-2 megállót, mint a társasjátékban."

Az élet nem "társasjáték". Ha visszamenne abból mit tanulna? Állatként semilyen emberi kapcsolatot nem tud helyrehozni. Rosszat csak akkor tudsz helyrehozni, ha felismered hogy mit tettél, megbánod és teszel ellene. Ha állatként születsz újá, még csak elgondolkodni sem fogsz ilyesmin, hisz foggalmad sem lesz arról, mi a szocializáció, vagy türelem. Ha emberként vétettél hibát emberként is tudod kijavítani. Sokan viszont még azzal sincsenek tisztában hogy vétettek a másik ellen. Ha úgy gondolod, hogy amit teszel azzal senkinek sem ártasz(de komolyan, nem csak bebeszéled magadnak, hanem így is gondolkod) mi alapján ítélhetne el bárki is a tetteid miatt? Azt viszont aki tsiztában van a tetteivel, mégis rosszeat tesz az azzal fog vezekelni, hogy következő életében azt az embert fogja szolgálni akinek/akiknek ártott. Ha teszik neki ha nem. Nem pedig kőként létezik évezredekig és a gondolataiba mélyed, vagy kutyaként éli világát minhta mi sem törrtént volna. Ebben nincs logika.

Szerintem.

2013. okt. 9. 03:05
 7/22 Anonymus1986 válasza:
Szerintem az Istenek döntik el a (lélekterelők) hogy te növénynek,állatnak vagy embernek születsz.
2013. okt. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 Anonymus1986 válasza:
szeretem ezt a témát majd gyere privátra írni. csáó
2013. okt. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Ezt a videót én is láttam már és reagáltam is eveboy21 névvel, olvasd el. A válsz pedig kitérő, hisz miért ne lehetne visszavinni bizonyos időpontra, meg miért mesélne az alany kitalált meséket? Akkor honnan tudjuk, hogy mikor mese és mikor valóság? Ez bizony egy logikai bukfenc, de nem is firtatom tovább, csak megjegyeztem.
2013. okt. 14. 07:53
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Az gáz ha csak emberként lehet újjászületni. Ugyanis az emberiség létszáma nő. Így fájdalom, az emberek döntő többségének nem lehetne lelke. Legalábbis egy lélek - egy test módon nem működhet a dolog.
2013. okt. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!