Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Csak hinnunk kell Jézusban és...

Csak hinnunk kell Jézusban és nem kell újjá szuletnunk vagy, hogy is van ez?

Figyelt kérdés
[link]

2013. dec. 31. 20:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%

Én keresztény vagyok. Pár éve hiszek Jézusban.

Mielőtt megtértem volna, szörnyen féltem az ufóktól, mindenféle szörnytől, a reinkarnációtól. Napi szinten álmodtam éjszaka hülyeségeket ezekkel, és az ablakon nem mertem kinézni, mert féltem, hogy valami ufót látok.

De valahogy ez elmúlt, miután megismertem Istent, Jézust. Azóta nincsenek ilyen félelmeim. Reinkarnáció nincs, nem kell tőle félni.

Jézus azért jött ide, hogy ha akarjuk, és szeretnénk megismerni az igazságot, akkor általa ezt megtehessük, és hogy úgy élhessünk, hogy majd ne kelljen félnünk a haláltól, és hogy mi lesz utána.

Szerintem biztos nem lesz unalmas egyszer teljes valójában megismerni az Istent, azt aki alkotott minket, hogy milyen helyet szánt nekünk maga mellet, hogy milyen amikor tényleg nem kell abszolút semmitől rettegni, senki nem fogja bántani egymást, hanem csak öröm lesz és szeretet.

Sajnos létezik a gonosz is, aki minden áron azon van, hogy az emberek ne juthassanak el az igazságra.

Én napi szinten megtapasztalom sajnos.., hogy van gonosz, és biztos vagyok benne, hogy amit a Sátánisták állítanak, ő velejéig romlott, semmire nem értékeli az embert.

De Jézus még azt is megígérte, hogy tőle sem kell félnünk.

Szabad akaratunk van, hogy dönthessünk.

Ha te tetted fel a másik reinkarnációs kérdést, remélem, hogy megtalálod az utad, és hogy nem kell többé félned :)

2014. jan. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
bocsi az akartam írni, hogy : iztos vagyok benne, hogy amit a Sátánisták állítanak nem igaz.
2014. jan. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
68%

Szia! Ezt az oldalt nem kell komolyan venni. Nem szent szellem, hanem Szentlélek. És szerinted melyik ima jobb: amit a honlap írója, vagy amit Jézus Krisztus tanított nekünk? Szerintem a miatyánkban meg az apostoli hitvallásban elmondjuk azt, amiért érdemes imádkozni. Ha pedig valami nincs benne ezekben, azért imádkozz a saját szavaiddal.

Akkor születsz újjá, amikor megkeresztelnek. A Bibliában is le van írva.

Inkább olvasd az Újszövetséget. Ott mindent megtalálsz, amit kérdeztél, tisztázva. Ne emberek mindig eltérő véleményére utald rá magad!

Ja, és a Bibliában nincs leírva, hogy ne lenne reinkarnáció. Csak úgy mellesleg.

Ui.: nem vagyok amatőr ebben a témában :)

2014. jan. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Rafael Csaba ***** válasza:
75%

Kedves Kérdező,


szvsz, aki újjászületik ebben a testben, annak nem kell újjászületnie egy másikban.


A keresztény hagyományok szerint, Krisztus óta Kegyelmi állapotban vagyunk, ami azt jelenti, hogy ha Istenhez fordulunk, Ő a visszafogad minket. Persze ez emberi szinten egy 180 fokos fordulattal jár, hiszen felismerjük, hogy az élet célja alapvetően transzcendens, s Isten a végső cél. (és Autoritás)

Krisztus előtt a Törvény időszaka volt, ami azt jelenti, hogy nagyon kemény munkával (áldozatok, rítusok, lelki-gyakorlatok) lehetett kikerülni az anyagból. (hindu filozófiában a karma ledolgozásával)


Ma már pl. nincs szükség jóga gyakorlatokra vagy kemény önfegyelmező eljárásokra, hogy anyagi szintek fölé kerüljünk, ám ezen diszciplínák segítenek a tisztább szellemi éberség fenntartásában, hogy Isten hasznos munkásai legyünk itt az anyagi világban.


A keresztény tanítások szerint Krisztus átjárhatóvá tette a szellemi szférákat, s az Ő lábnyomait követve visszatérhetünk Istenhez. Csak élni kell a lehetőséggel, s újra Isten felé fordulni.

2014. jan. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
58%

T. Kerdezo!

Az újraszületés magában foglalja a vízben való megkeresztelést (’víztől születik’) és Isten szellemétől való fogantatást (’szellemtől születik’), ami által az illető Isten egyik fia lesz, Isten Királyságának várományosa (Ján 3:3–5). Jézus átélte ezt, valamint a 144 000 is, akik társörökösei az égi Királyságban.

Keresztelő Jánosról ezt mondta Jehova angyala: „telve lesz szent szellemmel már az anyja méhétől fogva” (Luk 1:15). Jézus később kijelentette: „az asszonyoktól születettek között nem támadt nagyobb Keresztelő Jánosnál, de az egek királyságában a kisebb is nagyobb nála. [Miért? Mert János nem kerül az égbe, ezért nem is kellett újraszületnie.] Keresztelő János napjaitól pedig mindmostanáig [amikor Jézus ezt mondta] az egek királysága a cél, amelynek elérésére törekednek az emberek” (Máté 11:11, 12).

Jehova szelleme ’működött’ Dávidon, és „beszélt” általa (1Sám 16:13; 2Sám 23:2), de a Biblia sehol sem mondja, hogy ő újraszületett. Neki nem is volt szüksége arra, hogy újraszülessen, hiszen a Cselekedetek 2:34 azt írja, hogy ’Dávid nem ment fel az egekbe’.

Tehat csak azok az egyenek szuletnek ujja, akik kivalasztottak arra, hogy Jezussal uralkodjanak majd 1000 esztendeig a mennybol. Ezek a huseges keresztenyek egeszen a halalukig husegesek maradnak Istenhez.Amikor meghalnak, szellemtestben feltamadnak, es felmennek a mennybe, hogy elfoglaljak a tronjukat Jezus mellett.

De az ujjaszuletes ertheto atvitt ertelemben is. Azok, akik nem kivalasztottak, hanem csak a foldi orokosok, azoknak is bizonyos ertelemben "ujja kell szuletniuk". Ugy, hogy megtisztitjak az elmejuket az igazsag befogadasara, es cselekedetekkel is bizonyitjak ezt.

Ha kerdesed van, szivesen valaszolok. Udv: Judit!

2014. jan. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:

Kedves első válaszoló!


" Reinkarnáció nincs, nem kell tőle félni. " nem értem, hogy állíthatod ezt teljes bizonyosággal, bár gondolom azért mivel említetted, hog félsz tőle, és ezzel nyugtatod magad. nem tudni. sem azt h isten létezik-e (bár én inkább az újjászületésben hiszek, mint istenben), sem azt hogy valójában ez most itt mi is igazából. ne állítsunk már olyanokat, amiről fogalmunk sincsen, mert nem tudhatjuk, köszönöm.

2014. jan. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Ha megfigyeled mit mondott Jézus, akkor rájössz, hogy nem elég csak hinni Benne. Újjá kell, hogy szüljön téged a Szentlélek!„Bizony, bizony, mondom neked: aki nem születik újjá, az nem láthatja meg az Isten országát.”

Újjászületni nem ugyanaz, mint újraszületni (reinkarnálódni). Ha te nem teszed magad alkalmassá ahhoz, hogy a Szentlélek újjászüljön és így halsz meg, akkor, mivel odaát nincs újjászületés le kell jönnöd ismét a földre, vagy más bolygóra és ott kell helyt állnod. Jézussal a reinkarnációt nem tudod cáfolni, alátámasztani viszont igen. Keresztelő Jánosról konkrétan kimondja, hogy ő volt Illés. Keresztelő János már az anyaméhben újjászületett volt, ami kivételezés lenne a Szentlélektől, ha nem valamikor előző életében szülte volna újjá.

"Ellenfeleddel szemben légy békülékeny idejében, amikor még az úton vagy vele, nehogy átadjon ellenfeled a bírónak, a bíró pedig a poroszlónak, és börtönbe kerülj. Bizony mondom neked, nem szabadulsz ki, amíg az utolsó fillért is meg nem fizeted."

Mi itt most fizetünk a földön. Addig inkarnálódik a lélek, ameddig újjá nem születik és addig nem szabadulunk ebből a börtönből. Jézus idejében a reinkarnáció bejárt gondolatpálya volt ("Illés már eljött, de nem ismerték fel, úgy bántak vele, ahogy akartak. Így szenved majd tőlük az Emberfia is.” Ekkor a tanítványok megértették, hogy Keresztelő Jánosról beszélt nekik."), de erre Jézus nem tett hangsúlyt, mert akkor sokan azt mondanák, úgy is van reinkarnáció nem kell megtérnem. Mint ahogy magát Messiásnak sem hívta, hanem Emberfiának, mert akkor a Messiás alatt azt értették, aki megszabadítja Izraelt a római elnyomástól. Tehát nem kell a reinkarnációval törődni, de enélkül a pokolra került lelkeknek nincs esélyük kikerülni. Szűk a kapu és keskeny az út, ami az üdvösségre visz és kevesen mennek be rajta! Pedig Jézus azt mondta, "ha majd fölmagasztaltatom a földről, mindenkit magamhoz vonzok.”

2014. jan. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

1-es, vagyok

Mindenki elmondja a saját hite szerinti véleményét, Te is (előttem utolsó előtti),és a kérdező meg el tud gondolkodni rajta. Nem kell felkapni a vizet.

2014. jan. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát, elvileg a tökéletességig fel kell fejlődnöd lelkileg, és akkor már dönthetsz, hogy akarsz-e még újjá születni.
2014. jan. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
70%

Ha rám gondoltál, nem akartam annak tűnni, aki fel kapta a vizet, elnézést ha mégis ennek tűnt.


Az előzővel egyet értek annyi módosítással, amit tényleg nem kéne összekeverni, hogy a reinkarnáció (újraszületés) NEM egyenlő az újjászületéssel, amit veled tesz a Szentlélek.

Igen, fel kell fejlődni: "Legyetek tökéletesek, mint ahogy a ti mennyei Atyátok tökéletes" Tehát addig nincs mennybemenés, amíg ez nincs. De ha egyszer már újjászülettél, akkor már nem kell újraszületned (reinkarnálódnod). De lehet! Az Isten nyilván megengedheti, hogy olyanok is leszülessenek, akik már szentek és nem kell tisztulniuk, de segíteni akarnak. A legtöbb a jó szándékú ember, aki odaát igent mondott Istenre és itt kibontja ezt a kijelentését (vagy lebontja...) És van még egy csoport, ezek a megátalkodottak, akik nem-et mondtak odaát, de valahol lenniük kell, amíg máshogy nem döntenek. Ezek nem csak a pokolban vannak, lelki szintjüktől függően a földre is születhetnek.

2014. jan. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!