Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az Ó szövetségben az írók így...

Az Ó szövetségben az írók így közvetítették, Isten parancsát:így szól az Úr, vagy ezt üzeni, Jehova. Az Újban viszont Jézus ezt mondja:bizony bizony mondom néktek. Ez arra enged következtetni, hogy Jézusban lett emberré Jehova?

Figyelt kérdés
2013. dec. 27. 12:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Igen
2013. dec. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ,most már meg nyugodtam.
2013. dec. 27. 15:20
 3/15 anonim ***** válasza:

Ha egy nagykövet aki meghatalmazást kap országa elnökétöl, hogy bizonyos dolgot elintézzen, akkor az a nagykövet átalakul az elnökké? Egy személy lesz belöle? Valahogy belebújik a testébe?


Más: ha az apa aki valamilyen nagy fönök és felhatalmazza és kiiskolázza fiát, hogy vegye át az üzem vezetését. A fia az apja akaratával és nézetével azonosul, akkor átalakul az fiu a saját maga apjává

2013. dec. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Pontosan, csatlakozom testvérem válaszához.


Jézus nem egyenlő az Istennel, és amit Jézus mond azt Jehova mondja, mert Ő a közvetítő emberek és Isten között.

(János 8:28) . . .semmit sem teszek a magam kezdeményezéséből, hanem ahogy az Atya tanított, úgy mondom ezeket.

(János 8:29) . . .mert mindig azt teszem, ami kedvére van.”

(János 12:50) . . .Amiket tehát beszélek, úgy beszélem, ahogy az Atya mondta nekem azokat.”

2013. dec. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Óóóó de nem szeretem ezt... De egyetértek a második válaszolóval... :D

Kérdező! Ennyire egyszerű.

2013. dec. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Ahogy az Atya, Jézus is Jehova (YHVH).

Isten emberi testbe került, ahogy János 1:1-3,14 leírja.


A második válaszolótól azt kérdezném, hogyha Jézus nem lenne Isten, csak egy küldött, akkor nem úgy beszélt volna, hogy "bizony bizony ezt üzeni nektek az Atya"?

2013. dec. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
43%

A második válaszolótól azt kérdezném, hogyha Jézus nem lenne Isten, csak egy küldött, akkor nem úgy beszélt volna, hogy "bizony bizony ezt üzeni nektek az Atya"?

-------------

A követ, a meghatalmazott személy ugyanilyen határozottan kell hogy képviselje fönökét, vagy az elnökét, különben leváltják ugye?


Bár nem fog használni bibliai nyelvet nemigen fogja mondani bizony, bizony, de az üzenet amit át ad felhatalmazójától, muszály hogy eröteljes legyen.


Jézus Krisztus egyszer, amikor a farizeusokkal vitázott, a János 10:34-36-ban idézte a Zsoltárok 82:6,7 versét.


Itt ha elolvassuk érdekes dolgot tudunk meg. A közönséges tökéletlen halandó emberek Isteneknek vannak nevezve.


Ez azért, mivel valamilyen hatalommal bírtak. Jézus Krisztusra akkor természetesen vonatkozik az Isten cím, de ha figyelmesen olvassuk a Bibliát, és oda figyelünk, hogy Jézus Krisztus sokszor kijelentette, hogy az Atya vagyis Jehova Isten nagyobb mint a Fiú.

2013. dec. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 sandor76 ***** válasza:

A Biblia forditasa a gond,nem ertik ki kicsoda.nincs tisztazva ki az Isten=Jehova,es ki Jezus, Isten fia.

A heber iratokban meg nincs a foldon Jezus,A gorog iratokban viszont a tanitasai nagy reszet kepezik.

Jehova sose lett,se Jezussa,se emberre.

A karoli forditas midket esetben Atya,vagy ur ,kifejezest hasznal Istenre,es Jezusra is.

Ez gond nem ugyanaz a ket szemely.

2013. dec. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Sándor!

Szerintem nem a fordításokkal van gond.

Egyedül Istennek van hatalma megbocsájtania bűnt.

És ezt Jézus elég sok embernek megmondta,hogy megbocsájtom a te bűneidet.

Vagyis Jézus Isten.

Az hogy neked nem ,azt sajnálom.

2013. dec. 29. 22:58
 10/15 anonim ***** válasza:

Vagy az, akit Isten felhatalmazott erre.


Jn 5,22 Mert az Atya nem ítél senkit, hanem az ítéletet egészen a Fiúnak ADTA;


A kérdésedhez annyit, hogy mit szólsz ehhez?


2Móz 3,15 És ismét monda Isten Mózesnek: Így

szólj az Izráel fiaihoz: Az Úr, a ti

atyáitoknak Istene, Ábrahám nak

Istene, Izsáknak Istene és Jákóbnak

Istene küldött engem ti hozzátok. Ez

az én nevem mind örökké és ez az én

emlékezetem nemzetségről

nemzetségre.


Ezt a csipkebokornál hangzott el. De kitől?


2. És megjelenék néki az Úr ANGYALA

tűznek lángjában egy csipkebokor

közepéből, és látá, hogy ímé a

csipkebokor ég vala; de a csipkebokor

meg nem emésztetik vala.

2013. dec. 30. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!