Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Miért születhettem olyan...

Miért születhettem olyan családba, ahol több generáción keresztül is előfordulnak súlyos betegségek, illetve gyors reakciót igénylő kockázatos történések?

Figyelt kérdés

Nagyon nehéz az együttélés, és ez nekem és testvéremnek is megnehezít bizonyos dolgokat az életünkben.


A gyakorlati tanácsokat már ismerem, és dolgozunk rajta, aki ezzel jönne, tudom, tudjuk, csak nagyon lassan alakul minden, és sokszor tanácstalan vagyok, főleg amikor ijesztővé válik a helyzet és cselekedni kell. Nem tudom, én meddig bírom, nem tudom, miért pont én, miért pont mi, nagyon nehéz így másokkal is bármilyen bizalmi kapcsolatot kialakítani, és néha nagyon nehéz erősnek maradni, némely probléma tünete mások előtt kínos.


2014. júl. 24. 15:54
 1/9 anonim ***** válasza:
60%

Mert Anyád és Apád is ennek a családnak tagja, a gyerek pedig nem válogathatja meg szüleit.

Én is dollár-milliomos családba akartam születni, de azt mondták, oda nem kell kölök...

2014. júl. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Állítólag te születésed elott kivalasztod hova szeretnél születni es azokat a problémákat kell megoldanod amit rad vetett a sors es akkor tovabbfejlodtel
2014. júl. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
55%

Van olyan is hogy karma.


Valszeg előző életedben te voltál a szüleid terhére és most törlesztened kell. De alapvetően senki sem felelős a szüleiért. Ha megteheted hogy lépsz akkor menj. Ha nem teheted meg akkor karma.

2014. júl. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Több generáción keresztül vannak a családunkban hasonló betegségek, amik random jönnek elő, örökölhető a hajlam.

Egyik ilyenben érintettek (amit eddig kiderítettem): anyukám, anyukám apjának (tehát nagyapámnak) egyik testvére, és anyukám egy másik apai nagynénjének az unokája (mindhárman nők). Egy másik ilyenben érintettek: anyukám öccse, anyukám anyjának (tehát nagymamámnak) egyik testvére, kis mértékben nálam is észrevettek valamit, de nálam nem volt súlyos.

Lépni lehet, de nagyon nehéz, és ott van bennem az is, hogy nem hagynám cserben a családomat, de nincs kellő erőm egész életemben egy fedél alatt segíteni nekik. Egy problémából már kisegítettem anyukámat, az is az egészségével volt kapcsolatos, a mostani nehezebb.

Én nem ezen a területen dolgozom, nem ilyen dolgokat tanultam.

2014. júl. 24. 20:58
 5/9 anonim ***** válasza:
68%

Ahogy neked tetszik:

- fogd a Karmára, vagy

- fogd az örökölt génekre.

Nekem az első megoldás nagyon valószinűtlen...

2014. júl. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Tudod, amikor egyesek azon nyafognak, hogy korán kell kelniük munka miatt, vagy utálják a hétfőt, mert dolgozni kell, arra gondolok, mázlisták, mi lenne velük az én családomban, ahol sokszor én is belefáradok ebbe, ami van.
2014. júl. 24. 21:56
 7/9 A kérdező kommentje:

Nekik stabil az életük, az én életemre nem tudom azt mondani, hogy stabil lenne benne bármi is, már évek óta. Minden bizonytalan. Néha felül tudok ezen emelkedni, és akkor egy kicsit jó, néha viszont nagyon letör az egész helyzet. Múlt rajtam élet, mert senkinek nem jutott eszébe rajtam kívül segítséget kérni. És mi van, ha épp nem vagyok ott. A családom betegségei a mindennapokat nehezítik (és keserítik) meg. Nagyon sokszor van feszültség.


Lehet engem akármilyennek gondolni, de én most ebben a helyzetben vagyok, és nem mindig érzem azt, hogy ezt elbírom. Ha letehetném, bármelyik kollégám hétfőutálatával és koránkelési problémájával szívesen elcserélném...

2014. júl. 24. 22:03
 8/9 anonim ***** válasza:

Túl általánosan írsz kérdésedben.

Gyakorlati tanácsot itt nem kapsz, hiszen rajtad kívül senki nem tudja, miről is van szó.

.

Ne légy ennyire pesszimista!

Nem csak veled történnek rossznak gondolt dolgok.

.

Azon, hogy mások hogyan vélekednek, "...némely probléma tünete mások előtt kínos." ne törődj, hiszen mindenkivel történnek olyasmik, amik mások előtt kínosnak tünnek.

.

"...miért pont én, miért pont mi..."

Ezt a kérdést gyakorlatilag mindenki felteszi. Válasz nincs rá, hiszen ha nem veled/veletek, akkor tkp kivel?

A kérdés feltevése

- önzéshez vezethet, hiszen benne van: mással történhet "rossz" dolog, csak velem/velünk nem történjék;

- önsajnálathot vezethet, aminek eredménye a gondolat: csak és kizárólag velem/velünk történnek rossznak vélt/valós esetek, más mindenkinek jó és fáklyásmenet!

(Ez utóbbi az idők során mentális elváltozást [valamilyen szintű elmebaj] okoz(hat).)

2014. júl. 25. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha konkrétabban írnál, több segítséget kaphatnál.
2014. aug. 8. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!