Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Szeretnék malát venni, de...

Sága kérdése:

Szeretnék malát venni, de milyet és hol?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősömtől azt hallottam,hogy azt vegyem amelyik tetszik.Másiktól azt hallottam, hogy a mala választ ki engem,de hogy?

Ti hogy választottatok,kivel áldattátok meg?Amúgy mantrát számolni kellene,meditáció közben.



2015. jan. 4. 19:22
 1/5 anonim válasza:
100%

Ez mind külsőség.Inkább a gyakorlásra helyezd a hangsúlyt,ne arra hogy milyen malát vegyél.

Lényegében a mala csak egy olvasó,semmi több.

Vicces látni a sok divatgyakorlót akik mindenféle csillogó köves cuccokkal jönnek :)

2015. jan. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nekem azért kell hogy meditáció közben számoljam a mantrát.Nekem egyébként az egyszerű rózsafa mala tetszik.
2015. jan. 4. 20:05
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

"Másiktól azt hallottam, hogy a mala választ ki engem, de hogy?"


Szerintem épp azt értik alatta, hogy meglátod és egyszerűen megtetszik, megfog benne valami, és tudod, hogy azt szeretnéd - mint te a rózsafa malával.

2015. jan. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Aha értem,hàt lehet igazad van,köszönöm a válaszotokat.
2015. jan. 5. 09:19
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A tibeti buddhizmusban van némi jelentősége, hogy milyen malával gyakorol az ember. Valójában ha csak alap mantrákat mondasz, akkor tökmindegy a mala anyaga. Ha speciális mantrákat mondasz, akkor már lehet jelentősége az anyagválasztásnak. A hegyikristályyás, mala pl. tisztító gyakorlatokhoz a legmegfelelőbb. A koponyás csont és türkiz malák már keményebb gyakorlatokhoz illőek. Az alap mala egy rózsafa vagy rudraska, utána jöhet hegyikristály, karneol, lápis vagy tigrisszem. A kereskedésekben készen kapható malák elvileg áldottak. Ha magad fűzöd meg a maládat, akkor egy felszentelt buddhista sztúpa (pl. Zalaszántó, Tar) falához kell érinteni és áldottá válik.Nekem az a tapasztalatom, hogy a mala iránti igényünk a gyakorlásban töltött évekkel változik.És van egy régi mondás, mindenkinek akkora malája van, amekkora az egója :)
2015. szept. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!