Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Ti hisztek a karmában?

Zsinga kérdése:

Ti hisztek a karmában?

Figyelt kérdés
Sziasztok, én teljes mértékben hiszek a karmában, hiszek abban, ha valaki jót cselekszik akkor a karma segíteni fogja valamilyen dologban, hogy sikert érjen el, viszont ha valamit rosszul csinált, még ha véletlenül is, például ha nem kellett volna valakit megbántani, megsérteni, aztán már meg is bánja, hogy megtette a karma meg fogja büntetni szintén valamilyen dologban, lehet, hogy nem azonnal, de meg fogja kapni a büntetést. Azért ezeket a példákat hoztam fel, mert én már sokszor tapasztaltam. Továbbá én abban is hiszek, hogy a dolgok nem véletlenül történnek, ez alatt azt értem, hogy ha siker vagy éppen csalódás ér azzal az élet meg akar tanítani valamire. Sajnos, én a 90%-ban nem vagyok szerencsés, se szerelemben, vagy más hétköznapi dolgokban, pedig próbálok az emberekkel kedves, figyelmes, megértő lenni a legtöbb esetben, de főleg most már 16 éves vagyok és egyszerűen még barátnőm sem volt, nem akarok azért összejönni valamelyik lánnyal, aki nem szimpatikus csak azért, mert 16 évesen még nem volt barátnőm, amelyik lányok tetszenek eddig egyiksem viszonozta, és olyanról is tudok akinek én tetszem, de sajnos akkor a forditott helyzet van ,vagyis én nem viszonzom. Tudom egy kicsit elkanyarodtam a témától, de visszatérve a karma lehet, hogy ezzel büntet, vagy az is lehet amit kétlek, segíteni akar azzal, hogy egyik lánnyal sem tartott volna sokáig a kapcsolat ha összejövök valamelyikkel is, és lehet, hogy 1 bizonyos lányt tartogat nekem, akivel boldog leszek. Ahogy mondtam, ezt kétlem.. Szóval az eredeti kérdésre visszatérve, ti hisztek az ilyen dolgokban, jó cselekedet helyébe jót várj az élettől, ha pedig rosszat csinál egy személy az akkor előbb-utóbb megfogja kapni a büntetést az élettől? Köszi a válaszokat. :)

2015. jan. 8. 21:57
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
41%
Nem. És minél többet olvasok a témáról, annál inkább nem hiszek benne, és más hasonló dologban sem. Mondjuk már rég elmúltam 16.
2015. jan. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
74%
Kissé rosszul értelmezted a karmát. A karma nem egy tudatos lény, vagy lény egyáltalán. Nem fogja eldönteni, hogy neked jót vagy rosszat ad. Nem jutalmaz, nem büntet. A karma következmény. Olyan következmény, amit te magad okozol magadnak. Jogod van ököllel ütni a falat, megteheted, de fájni fog. Ki büntet olyankor, a fal vagy az öklöd? A karma egy rezdülésed téríti vissza hozzád, ha kell, akár életekkel később és életeken át.
2015. jan. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
46%
Én nem hiszek benne! Nem rég meghalt egy szomszéd hölgy,aki elég jól keresett,és foglalkozott a gyerekével,és a részeges férjével! Férjét sokat lehetett hallani üvölteni,de a nőt nem! ő mindig egy nyugodt ember volt segített másoknak! Ő nem csak karácsonykor adakozott hanem mindig! Mindig vitt a suliba szegény gyerekeknek ruhákat,ételt! Felkereste néha otthon ezeket a gyerekeket és pénzt adott nekik! A gyereke is szerencsére az anyjára ütött amikor betöltötte a 18-at nem a részeges apjára! De sajnos a nő nem rég meghalt ! hol itt a karma? A gyerek örökölt valamennyit,de az apja vitte a nagy részt,és azóta drágább piákra költi! Szerencsére a gyereknek sikerült munkát találni,és abból a pénzből amit örökölt bírt magának bérelni egy lakást,és egy kisebb értékű autót venni! Vagy csak te is gondolj bele,hogy az ismerőseid,barátaid között hány jó,és rossz ember halt meg .... Hiszel még benne? itt a válaszod,számtalan történetet lehetne mesélni! Persze a rosszakkal is történik valami...
2015. jan. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Ez nem hit kérdése, ha tudod, hogy mi a karma:

- Az ösztönök, emlékek, és külső körülmények együttes hatása.


Na, létezik ilyen?

2015. jan. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
48%

A karmáját mindenki maga alakítja,és nem büntetésrõl,

vagy jutalmazásról szól.Csak arról,hogy megértetted e a lényeget.

Ha még mindig nem,akkor osztályt/élethelyzeteket/ ismételsz!

2015. jan. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
44%
a karma nem csak ebben az életben adhatja vissza a jót, vagy a rosszat, hanem máskor is...
2015. jan. 8. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
8%

A szellemvilág törvényei szerint a jót ötszörösen, a rosszat háromszorosan kapod vissza. Tovább ha adsz, de elvársz, nem fogsz semmit kapni. Vagy önzetlenül adj/segíts, vagy sehogy.


A karma munkát jelent, az az el kell végezned az életben bizonyos feladatokat, ezzel teljesíted be a karmádat. Viszont ahogy éled ezt az életed, úgy teremtesz majd a következőbe ebből az életből adódóan karmát, általában. Mivel minden összefüggésben van mindennel.

2015. jan. 8. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
48%

A karma: Következmény, ahogy azt az előttem szóló leírta.

[link]


Te inkább a sorsa gondolsz. Fogjuk rá, amikor valami "rosszat" csinálok (ami legyen pl. neveletlenség, mocskolódás) akkor hazafelé jövet dobok egy százast a hajléktalannak az aluljáróban. Bár lehet, hogy csak a kutya miatt, de akkor is. Na ilyenkor lerendezem a sorsot egy időre magamban. :D Jöhet a rossz. :D Aztán megint adakozás. Érdekesen hülye vagyok, nemde? :D

2015. jan. 9. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
56%

Nem.

Nincs senki és semmi, ami kívülről húzgálná a szálakat.

És olyan természeti törvény sincs, ami eldöntené, hogy amit csinálsz az jó vagy rossz (mert ennek eldöntéséhez ugye tudat kell), és ítélkezne feletted.

2015. jan. 9. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Spilerke ***** válasza:
42%
Én sem hiszek benne, mert sok rossz ember nem kapja meg a méltó büntetését. És szerintem a mai világban aligha van jó ember, mert ez a világ velejéig romlott. Felsőbbrendű igazságszolgáltatás pedig nem létezik.
2015. jan. 9. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!