Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Ha hisztek a reinkarnációban,...

Ha hisztek a reinkarnációban, megindokoljátok, hogy miért?

Figyelt kérdés
2015. júl. 15. 21:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%
Miért ne hinnék, egyszer élünk.
2015. júl. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
92%
Mert még mindig több értelme van, mint a mennyes hülyeségnek.
2015. júl. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
92%
Mert szeretném azt hinni hogy örökké élek mert félek a haláltól és mert úgy érzem egy élet nem elég mikor annyi mindent meg lehet tapasztalni, hát ezért. Mármint ha hinnék a reinkarnációban akkor ez lenne az ok. De mint szkeptikus ebben sem hiszek. :D
2015. júl. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
100%

A lelek egyfajta tisztulasi folyamaton megy vegig eletei folyaman. Szuletese utan "tiszta lappal" kezdi az elso eletet, ahol problemakal/emberekkel/ilyen-olyan behatasokkal talakozik es a szemelyisege es osztonei valamint a kornyezete szerint cselekszik, donteseket hoz ezaltal formalja sajat es sokszor masok sorsat. Sajat tudattal rendelkezik es eldonti mit szeretne tenni, ami sokszor onzo dolog a sajat erdekeit es a kenyelmet solgaljak a vilagban, mindenki boldog szeretne lenni de neha a boldogsaghoz vezeto uton masok karara cselekszunk ami rossz karmahoz vezet. Ha rosszat teszunk azt elobb-utobb visszakapjuk. Ha nem ebben akkor egy masik eletben. Ha ebben az eletben nem ertuk el a celunkat (ami nem materialis dolgot jelent!) akkor a kovetkezoben ujra alkalmunk lesz ra. Csak meg kell talalni mi az ami miatt itt vagyunk a vilagon. Amig a lelek ra nem jon addig ujra es ujra szuletnie kell, hogy eszrevegye, mi a dolga a foldon es megvalositani. Azert szuletunk ujra es ujra mas testbe mert nem jol alakitottuk a sorsunkat es ki kell lepnunk abbol a kornyezetbol ahol addig voltunk.


Hat, nem tudom mennyire ertheto vagy egyertelmu...nekem ez elfogadhato gondolat. Igy konnyebben elviselem ha pl. rossz dolog torteneik velem, mertugy fogom fel, hogy az tanulasi folyamat, ami csak jobba tesz es bolcsebbe.

Lehet, hogy hulyeseg de szamomra meg mindig jobban elkepzelheto ez, mint az "isten a vilagot het nap alatt teremtette" dolog. Termeszetesen elfogadom es tiszteletben tartom aki abban hisz.

2015. júl. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 FüligJimmy88 ***** válasza:
100%
Inkább úgy fogalmaznék, hogy lehetségesnek tartom a létezését. Ahhoz, hogy higgyek is benne, kicsit több bizonyosság kéne. Indok: végeztem régebben olyan meditációt, ami kimondottan arra szolgál, hogy az előző életekből felhozzon emlékeket, és volt egy pár elég erős kép. Hogy is mondjam... Az ember agya folyamatosan jár, akármennyire lecsendesítheti az elméjét, egy-egy gondolat vagy emlék (ebből az életből) óhatatlanul beugorhat. Nyilván vannak olyanok, akik tökéletesen úrrá tudnak lenni a gondolataikon, de én egyenlőre nem tartozom közéjük. Szóval villantak be gondolatok, képek meditáció közben, de volt pár olyan köztük, amik ismerősek voltak valahonnan. Olyan érzés volt, mintha már megtörtént volna, de tudom, hogy nem ebben az életemben (például volt egy kép, hogy elsüllyedt a hajó, amin utaztam, olyan volt, mintha ott lettem volna, pedig ebben az életemben holtzicher, hogy nem voltam hajótörött). Szóval az ilyen esetek el szoktak gondolkodtatni, de ez a tapasztalat még túlságosan megfoghatatlan ahhoz, hogy ki merjem jelenteni: hiszek benne. De nagyon is elképzelhetőnek tartom.
2015. júl. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
juj, köszönöm a válaszokat, az utóbbi kettő érdekes volt, köszönöm, hogy így kifejtettétek!!!
2015. júl. 15. 23:02
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Két okból:


1. Nagyon rövid egy élet ahhoz, hogy tapasztaljunk. A földi lét nagyon apró kis szegmensét tudjuk átélni egy életben. Már önmagában az, hogy milyen neműnek születünk, alapvetően mindent meghatároz.


2. Megfigyelhető, hogy egyes emberek lelki háttere nagyon eltér. Egyesek érettebbek, mások kevésbé, és ez nem feltétlenül biológiai életkor kérdése. Akik érettebbek, valószínűleg több földi tapasztalattal rendelkeznek, még akkor is, ha a jelenlegi életük ezt nem indokolja.


Azaz szerintem is egy hosszú tanulási folyamat részesei vagyunk. Évek óta tanulmányozom ezt a kérdést, így elemzem az emberek viselkedését, és csak megerősödtem ebben az álláspontban, pedig elég kritikusan szemlélek mindent.

2015. júl. 15. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:

Es Te, kerdezo, mit gondolsz?


(4-es vagyok)

2015. júl. 15. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, tudományos bizonyíték nem támasztja alá a létezését, de azt sem hogy nem létezik.

Viszont, ha belegondolsz mi értelme lenne annak ha megszületsz, éled az életed telis teli kihívásokkal és meghalsz.

Én multkor ezen filóztam, de akár mennyire is akartam, nem bírtam felfogni hogy mi az a "semmi".

Ugyanis sokak szerint a halál utána, ez következik.

2015. júl. 15. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 FüligJimmy88 ***** válasza:
elemental4: jó az, amit írsz, csak egy valamit fűznék hozzá: ezt a kérdést akkor fogalmaztam meg, amikor egyszer az élet értelmén filóztam: miért KELL, hogy legyen értelme?
2015. júl. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!