Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Lehetséges az, hogy én megérze...

Lehetséges az, hogy én megérzem azt, hogy valakivel már közünk volt egymáshoz egy előző életünkben, ő pedig nem? Vagy mindenképp érez ő is valamit, akkor is, ha mondjuk nem hisz az ilyesmiben, és nem tudja, mi az pontosan, amit érez?

Figyelt kérdés
A kérdés azokhoz szól elsősorban, aki hisz a reinkarnációban, nyilván...
2015. aug. 26. 22:50
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
0%
Ez nem lehetséges, valószínűleg cak DejaVu érzésed volt amikor érezted ezt valakivel kapcsolatban, ami annyit tesz hogy az agy kevesebb vért kap, és olyan érzésed van mintha már megtörtént volna valami esemény.
2015. aug. 26. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem ilyen érzés volt...
2015. aug. 26. 23:06
 3/34 A kérdező kommentje:
Egyébként elég fura lenne, hogy fél éve, mióta ismerem, kevesebb vért kap az agyam. :DD Egy látó azt mondta egyébként, mikor ránézett a képére, hogy volt közünk egymáshoz előző életünkben és bántottuk egymást, valószínűleg most is fogjuk. Azt is mondta, hogy eléggé öreg lelkem van.
2015. aug. 26. 23:08
 4/34 anonim ***** válasza:
44%
Én hiszek a reinkarnációban, de mégis azt kell írjam, ezek inkább vágyak és általában egyoldalúak. Sajnos semmi köze a reinkarnációhoz annak, ha különös vonzalmat érzel valaki iránt, ezek leginkább kivetített vágyak és téveszmék.
2015. aug. 26. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
82%

"Sajnos semmi köze a reinkarnációhoz annak, ha különös vonzalmat érzel valaki iránt"


Itt nincs szó vonzalomról. Szerintem ez lehetséges, az én életemben is szerepelnek ilyen emberek. Biztosat nyilván nem tudunk erről mondani.

2015. aug. 26. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
20%

"Azért hiszed ezt, mert ezt akarod hinni. De az érzelmekkel, érzésekkel kevered és keveritek, amiben hinni akartok. LoL!"


Te is abban hiszel, amiben hinni akarsz.

Egyébként ez nem szimpátia, nem keverhető össze vele, és ismétlem: nem feltétlenül vonzalom.


Emellett nem gondolok ilyet, minden számomra szimpatikus emberről. Előfordul, hogy megnyilatkozások alapján (pl. tévében vagy interneten) ismeretlenül válik valaki szimpatikussá. Még ez sem vonzódás, dolgom pedig pláne nincs az illetővel.


Kinevethetsz nyugodtan, a szimpátia és a kérdésben szereplő érzés teljesen más - függetlenül attól, hogy a látónak nevezett ember mit mondott róla.

2015. aug. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
69%

Általában azok, akikhez valamilyen szoros kapcsolat fűz, korábbi életeinkben is szerepet játszottak, mivel a lélekcsoportoknak közös feladataik vannak, egymás közelében inkarnálódnak. Ez számos (reinkarnációs hipnózisból származó) beszámolóból tudható.

Viszont az emlékek, "megérzések" lehetnek tévesek, inkább csak vágyak. Sokszor még az elsődleges lélektársak sem tudják (sok év együttélés után sem), hogy közük volt egymáshoz korábbi életeikben.

2015. aug. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
69%
Diablo, olvass egy kicsit több szakirodalmat regressziós (előző életbe visszavivő) hipnózisról. Az, hogy itt "felvilágosítasz", illetve a lepontozásaid motivációja is a személyes hited ráerőltetése az ittlévőkre. Ezeket a kérdéseket még senki sem válaszolta meg hitelt érdemlően egyik oldalról sem, így kizárólagos és objektív véleményt mondani nincs értelme (még személyes meggyőződés esetén sem, mert az szubjektív nézőpont).
2015. aug. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:

Diablo, ha ennyire csökönyösen nem hinnék valamiben, amit megcáfolni kb csak az óvodások "de miért nem?" "NEM, CSAK AZÉRT, MERT NEM!" stílusában tudnék, akkor inkább verném a fejem a billentyűzetembe a helyedben, hátha kijön egy értelmes szó.


Mondatról mondatra kielemzed mások hitét, csak hogy úgy érezhesd, igazad van, pedig itt veled senki se indított vitát, mégis úgy érzed, nagyon kell védened valamit... mit? A hit hiányát? Minek? Érveket csak így-úgy tudtál felhozni. Elmehetnél helyette mondjuk ekézni vagy ilyesmi.


Tényleg nem összekeverendő a vonzalommal és a vágyakkal, sem a szimpátiával egyébként, életem során 7-8 alkalommal éreztem ilyesmit, plusz a szüleim, akiknél nem éreztem ugyan, de a "csaló munkanélküli" szerint a szülő is mindenképp karmikus, talán épp azért választottam őket, mert meg kellett volna oldanom a problémáimat velük. Ebből a 7-8-ból kettővel volt párkapcsolatom, többel ha akarom se lehetett volna. Olyasmi érzés ez nekem, hogy bár még nem is ismerem az illetőt, vagy alig, de már akkor se akarom elveszíteni az életemből, mert érzem, hogy valami dolgunk van, és nem hagy békén a tudat, hogy mi lehet az (és néha az sem, hogy miért pont vele). Meg hát az érzés, hogy ismeretlenül is jól ismerem, és később általában beigazolódik minden, amit korábban hittem róluk.

2015. aug. 27. 14:52
 10/34 anonim ***** válasza:

"Diablo, olvass egy kicsit több szakirodalmat regressziós (előző életbe visszavivő) hipnózisról."

Nem tudhatod, hogy nem olvastam. Egyébként ez a szokásos bevett módszer az ezósoknál, hogy másra terelik a témát, ha érdemben nem tudnak válaszolni. A másik módszer, hogy belinkelnek valamit mondva "ezt olvasd el".

"illetve a lepontozásaid motivációja is a személyes hited ráerőltetése az ittlévőkre."

Nekem nincs vallásom sem hitem. A hitről szegényes nézeteid vannak, és te vagy az, aki ezt az egész reinkarnációt erőlteti. Nem én. És nem tudhatod biztosan, hogy én nyomtalak le, de szerintem nem is vehető komolyan ezek a százalék arányok. Példát lehet venni rólam és rólad.

2015. aug. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!