Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » A következő életünk során is...

A következő életünk során is embernek születünk vagy lehetünk állatok is? Sok dolgot olvasni erről eltérőeket és nem igazadok el!

Figyelt kérdés

2015. szept. 9. 14:21
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem nem lehetünk állatok, de olyat olvastam már hogy egy állatnak is lehet magasan fejlett lelke. Azt gondolom a különböző fajok lélekcsoportjai nem keverednek, és nem alakul át egyik a másikba. Ettől függetlenül hitelesen csak olyan valaki tudna nyilatkozni, aki emlékszik az összes életére. De biztos lesz itt olyan a válaszadók között :))
2015. szept. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 Duenna ***** válasza:
58%

Mindig embernek születünk.

A hindu és a buddhista vallásban valóban létezik olyan elmélet, hogy kezdetben megtapasztaljuk az alacsonyabbrendű életformák létezését, az álltokét, majd a magasabb létformát, az emberi, 3 dimenziós létformába születünk. Ha valaki gonosz dolgokat művel emberként, a következő életében visszasüllyed ismét egy alacsonyabb létformába, az állati létformába. Ez a hinduk és buddhisták valláselmélete.


A gnosztikus vallásban mindig csak emberi létformába születünk. Ha valaki gonoszságot követett el emberi életében, akkor lelke a lélekdimenzióban saját magát bünteti meg, saját magát zárja egy lelki cellába, ahol lelkileg évezredekig, vagy évmilliókig (a lélekdimenzóban nincs tér és nincs idő) szenved, és gondolkodik a tettein, hogyan tudná azt jóvátenni a következő életében.

2015. szept. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim válasza:
17%
Nincs olyan hogy következő élet!
2015. szept. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
A hindu valláscsokorban és bizonyos buddhista irányzatokban a nagyon rossz karma feltételezi, hogy állattá születhessen egy ember. A kiforrottabb, önálló, és nem korábbi vallásokkal összeforrt irányzatok már inkább arra hajlanak, hogy az ember már csak ember lehet, vagy magasabb rendű szellem. Onnan viszont még visszabukhat ezen vallások szerint is. A filozofikus megközelítések a fejlődésre teszik a hangsúlyt, azaz aki már egyszer elérte, hogy ember legyen, az onnantól ember lesz addig, amíg el nem éri, hogy valami több lehessen.
2015. szept. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
50%
Visszafelé nem megy a fejlődés ember csak emberként születik újjá.
2015. szept. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
85%
Van, aki már jelen életében is állat.
2015. szept. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
ez az én válaszom, az leszel ami akarsz lenni én megtapasztaltam ezt és én inkább ne mondjuk mi akartam lenni de ezt a legtöbben hülyeségnek tartják na meg hát a fogalmazásom is olyan amilyen de a lényeg a válaszomban bent volt
2015. szept. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

én az előző életemben hópárduc voltam, tehát igen


miau ^^

2015. szept. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 homo ludensz ***** válasza:
80%

Az én meggyőződésem szerint is csak emberként inkarnálódhatunk az életek láncolatában.

A külömbző létformák között ha lenne átjárás akkor hogyan jutna érvényre a karma? Hogyan egyenlítődne ki az esetleges adósságunk? Elnagyoltan: ha hóhér voltál a következő inkarnációdba az áldozat szerepét fogod magadra venni.

A karma (kerék) tehát törvényszerű a forgás a cél a kiegyenlítődés. Semmi létező nem tud megjenni a mi létsíkunkon csak a saját ellenpárjával egyetemben. Ettől kerek és egész az általunk ismert világ.

2015. szept. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
0%
Lehetünk állatok is, te vagy rá az élő példa :)
2015. szept. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!