Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Van egy elmélet, miszerint...

Van egy elmélet, miszerint magunk választjuk meg, kik közé születünk, szerintetek ezen elmélet szerint milyen céllal születhet valaki olyan anya mellé, akin idővel súlyos pszichés betegség uralkodik el?

Figyelt kérdés
2015. nov. 10. 22:15
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
64%
Hogy megtanuljon türelmes lenni, vagy valami ilyesmi, de én mondjuk nem hiszek ebben.
2015. nov. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
88%

Igazából nem megválasztod, hanem megteremted a következő élete(i)d feltételeit azáltal, hogy az adott életedben milyen karmát halmozol fel, és mit oldasz fel belőle. Ha szabad választás lenne, nem lenne nyomor, fájdalom, szenvedés, és betegség. A szabad választás addig tart, amíg élsz, és cselekszel. Ez által előre megalkotod azt a karmát, ami majd az új testet öltést eredményezi. Ha egy életedben nem szősz új karmikus szálakat, mert mondjuk meghalsz, amikor születsz, akkor is marad bőven régebbről, ami testet öltésre késztet, még ha a halál által egyes szálak fel is bomlanak. Nem választás alapján születik az ember olyan anya mellé, akinek a pszichéje idővel megbetegszik. Az anya sem úgy született, hogy előtte eldöntötte, ő most pszichés beteg lesz. Megteremtette egy előző élet során ennek szükségességét. Aki ilyen anyától születik, az is ezt a szükséget teremtette meg.

A testet öltés azért szükséges, mert a test, és a szellem képes csak arra, hogy cselekvő "burkot" alkosson a lélek számára. Önmagában a lélek nem képes kötni, vagy feloldani a karmát. Ezért kényszerű a születés. Viszont amíg az ember él, minden lehetősége adott, hogy a karmáját befolyásolja, és ezáltal egy következő életre is hatással legyen.

2015. nov. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 Fish1 ***** válasza:
100%

Ez a helyzet mindkettőtöket tanít valamire. Te mit tanulsz abból (vagy mit kellene tanulnod), hogy ilyen a helyzet?

És az anya mi tanul abból, hogy ilyen helyzetbe hozta magát?

Rengeteg feldolgozatlan érzés lehet benne.

2015. nov. 10. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
És miért választ magának valaki olyan életet, amiben súlyos pszichés betegség uralkodik rajta el?
2015. nov. 11. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 Fish1 ***** válasza:
66%
A pszichés betegség szerintem nem feltétlenül olyan választás következménye, amit a születés előtt eltervezett. Inkább ebben azt látom, hogy a folyamatos rossz döntések következménye (nem oldja meg a lelki problémáit, inkább magába fojtja, nem beszél róla senkivel, illetve egy idő után rögeszméjévé válik valami). Vagyis előfordul, hogy nem a jó úton halad, amit eltervezett anno magának. Szerintem ez is egy lehetőség.
2015. nov. 11. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
10%
Nem akarok itt prédikálni, de szerintem nem létezik előző sem következő élet, a karom pedig egy nagy adag kifogás erre. És a pszichés betegség gyógyítható nem kell feltétlenül az ezotériában menekülni. Én szerintem egy olyan beteg szülő, akinek a számára van egy kicsike remény is a gyógyulásra és ezért nem tesz meg mindent az nem szereti eléggé a gyerekét.
2015. nov. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
51%
"...karma"
2015. nov. 11. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:
Tekintsünk most el attól, hogy ki miben hisz és létezik-e ilyen, meg attól is, hogy megteremted, és nem választod. Én hallottam ezt az elméletet is, hogy az ember választja meg a körülményeit. Szóval ez nem ugyanaz, ami azt mondja, hogy az előző alapján ezt a kártyát húzod. Most csak játsszunk el a gondolattal, hogy ha létezik (létezne) ilyen, mi lehet az oka, célja egy ilyen választásnak.
2015. nov. 11. 09:31
 9/37 anonim ***** válasza:
48%

Niel-Donald Wals: Beszélgetések Istennel c. trilógiájában olvasottak szerint: leszületés előtt a lélek dönti el, hogy a következő életében milyen élethelyzeteket akar "megtapasztalni"!!!

A kérdezett példa esetében az anya lelke a pszichés betegséggel terhelt élet megtapasztalását választotta, míg a gyermek lelke az ilyen betegségben szenvedő anya elfogadásának, ápolásának, az azzal együtt járó nehézségek megoldásának megtapasztalását választotta.

Így a könyv szerint, még a lelkek "odafönt" megállapodást kötnek egymással: te ezt és ezt teszed, én ekkor és ekkor lépek be az életedbe (=születek meg mint a gyermeked), stb. stb.


A könyvben például a gyilkos lelkére ható teher megtapasztalását hozták példának, vagyis mert nem azért lesz valakiből gyilkos, mert lélekben rossz, hanem mert leszületése előtt ezt az állapotot, az ezzel járó élet nehézségeit tervezte "megtapasztalni"!!


Hogy mindez igaz-e, vagy nem, majd amikor "vissza megyünk" oda, majd állítólag akkor fogjuk látni, hogyan is sikerült az előre tervezett tapasztalatokat összegyűjteni.

2015. nov. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
52%
Ha mindezektől eltekintve bármennyire abszurd, hogy valaki önmagának választja ezt a sorsot nem sok minden motiválhatja, mert ugye emberek vagyunk és ez ellent mond az emberi természetnek bármennyire is próbálunk rajta filózni. De ettől is eltekintve, ha mondjuk sokadjára születtek újjá és emlékszem az előző életeimre amikor választhatok, akkor maga az élethelyzet motiválhat engem. De nem szívesen lennék egy ilyen ember helyében, mert számító embertelen + önszántából beletérdel egyik hibából a másikba. Ez olyan, mintha állandóan szerepjátékot játszanék, valószínűleg ebből az ördögi körből a végső halál kész megváltás lenne. Bármennyire is próbálom a tanulásra fogni ez nem állja meg a helyét, mert nem csak úgy lehet tanulni, hogy te vagy a főszereplője a saját történetednek, viszont az már jobb kérdés, hogy mi a francot kezdek ennyi élettapasztalattal?
2015. nov. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!