Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Szerinted ez mennyire hihető...

Szerinted ez mennyire hihető elmélet?

Figyelt kérdés

Van egy elméletem miszerint a halál után újra születsz és újra és újra leéled ugyan azt az életet.

Mikor Dejavu-d van,az azért van,mert az előző életedben már megtörtént veled ugyan az. Minél többször élted már le az életed annál több emlékfoszlány marad meg az elmédben, mely pillanatképként, régen átélt érzésként jelenik meg a jelenlegi életciklusodban.


Aztán lehet, hogy csak a halál miatti rettegésem kendőzése céljából találtam ki ezt az elméletet, hogy nyugtassam magam. Minden esetre nekem rendszeresen De javu-m... rendszerint megtudom mondani, hogy a következő 5 percben mit fog mondani az illető vagy mi fog történni.


2012. szept. 8. 19:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
81%
A reinkarnáció nem pont így működik. Ha így működne, nem lenne fejlődés, előrehaladás sem az egyes emberek, sem a társadalom életében.
2012. szept. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Nekem nem hihető, de mindenesetre érdekes.

A deja vu szerintem nem átélt dolog, hanem szimplán csak spontán erőteljes előtörése a tapasztalatoknak.

2012. szept. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Avagy egy öntudatlan prekognició, ami akkor válik tudatossá, amikor bekövetkezik az adott eset.
2012. szept. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Első.


Én nem használtam azt a szót, hogy reinkarncáió...az valóban más, akkor más képben éledsz újjá.

Elméletem szerint mindenki a saját életét éli újra át. Legyen ez az illető a 18 századi kuplerájban egy fehérmájú ribanc vagy egyiptomban egy fáraó, vagy Mancinéni a 8.kerületből.

Végtelen számú dimenzió és élet....

2012. szept. 8. 19:50
 5/16 anonim ***** válasza:
Ahh, értem. Viszont ez csak akkor működő elmélet, ha végtelen számú dimenzió van. De még ha így is van, egy darab lélek élné újra azt a sok életet. Ami azt jelenti, hogy minden dimenzióban jelen kellene legyen. Tehát egy valami végtelen számú helyen kellene hogy legyen egy időben, és elcsúszott idősíkokban egyaránt. Plusz ez azt is jelentené hogy végtelen mennyiségű információt kellene feldolgozzon. Ezek közül több pont is lehetetlen az emberi lélek számára.
2012. szept. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

A végtelen számú dimenziót írtam...és az életet is.


"Végtelen számú dimenzió és élet"...Mindkettőből végtelen van. Végtelen számú ember élhet végtelen számú dimenzióban újra és újra. Mindenki csak a saját életét éli meg a saját dimenziójában.

2012. szept. 8. 20:20
 7/16 anonim ***** válasza:
azért akkora hülyeséget nem mondtál.erre is van esély.
2012. szept. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Hát, ez ugyan olyan, mint az összeesküvés-elméletek. Elég nagy hülyeségnek hangzik, de nyilván senki sem tudja kizárni 100%-osan, hogy nem igaz.
2012. szept. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

ma 20:40


Igaz...nekem már az is elég, ha "lehetséges", akkor már az Én kis lelkem kicsit nyugodtabban alszik el este...



23N

2012. szept. 8. 20:41
 10/16 anonim ***** válasza:

A dejavu lehet annyi, hogy az agy az "ez már megtörtént" érzést kapcsol össze egy tetszőleges pillanattal.


A fejlődés elmélettel pedig nem értek egyet, hiszen sok ember nem tanul, leél egy alapvetően tudatlan, korlátolt életet. Esélye sincs tanulni belőle.

Ráadásul ez azt is jelenti, hogy a fejlődés érdekében bele vagyunk kényszerítve ebbe a mókuskerékbe.

2012. szept. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!