Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Nektek mi jut eszetekbe az...

Nektek mi jut eszetekbe az (abszolút) első Teremtő "isten" filozófiájáról, mi lehet az? Valami elképesztő csodálatos filozófus lehet az első teremtő.

Figyelt kérdés
2015. dec. 4. 17:05
 1/6 openyoureye ***** válasza:
Mire gondolsz konkrétan? Mi az a dolog ami miatt megalkotta a világunkat? Ennek filozófiai fejtegetésére gondoltál, vagy magára az első gondolatra ami mindent beindított?
2015. dec. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tudod, mindenre. -Na ettől még vagy előrébb, de belegondoltam az egész teremtésbe. Vannak démonok és egyébb negatív szerepű lények Vannak állatok, például az én kedves aranyos jó kis maskáim. Vannak a növények a kertemben, amikkel -vagy akikkel?- kommunikálok, szeretem őket, és ők szeretnek engem. z az egész dráma, ami persze csak a fejben, az elmében játszódik, akkor is egyszerűen csodálatos. Tele vagyok hódolattal az első teremtő iránt!
2015. dec. 4. 17:55
 3/6 A kérdező kommentje:
Kár hogy nem lehet utólag javítani. Az első mondatom természetesen úgy hangzik; "Ettől MÉG nem vagy előrébb. -kimaradt a 'még' szó.
2015. dec. 4. 17:57
 4/6 anonim válasza:
A világot, a Földet, a csillagokat, a növényeket, állatokat, és mindent, mindent Isten teremtett. Örülök, hogy te is látod ezekben a csodálatosságot. A legtöbb ember ha lát egy fát, még annyit sem gondol, hogy "Ez egy fa." Olyanba egyáltalán nem gondolnak bele, hogy egy hatalmas tölgyfa is egy kis makkból nőtt! Hogyan? Vagy, amin gyakran elméláznak a "mélyérzelmű" költők, például. Nézzünk egy katicabogarat. Hogyhogy hat pici lába van, szép piros háta, szabályosan hét pöttyel? Vagy akkor nézzünk távolabb, amibe én mindig beleborzongok: a messzi, messzi bolygók, csillagok... és mi van azon túl? Még távolabb? Mi el se tudjuk képzelni. Ezek fantasztikus dolgok. És még sorolhatnám! A tengerek, hegyek, mindegyiknek megvannak a más és más élőlényeik. Sajnálom, ha az iskolákban a gyerekeknek semmi ilyesmi nem fordul meg a fejükben biológia, fizika, kémiaórán...
2015. dec. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Még oldalakon keresztül írhatnám, de ez túl hosszú lenne :) Néha a "tudomány" olyan száraz tények halmazának látszik, mikor ott vannak benne a titkok. Mindig van egy határ, amit már senki nem tud megmagyarázni. Ahogyan a kisbaba fejlődését is ismerik, de arra, hogy miért, hogyan, nem lehet válaszolni. Egy mákszemnyi testből alakul és nő csecsemővé, majd kisgyermekké, aztán... Igen, ezek a világ rejtelmei elképesztőek!
2015. dec. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 openyoureye ***** válasza:
- Persze, eszembe jut, sőt nemcsak eszembe jut, hanem kutatom is az összefüggéseket. Engem az nyűgöz le, hogy hogy volt képes ennyire átláthatóvá és harmonikussá tenni a világot úgy, hogy közben mélységeiben és bonyolultságában szinte határtalan távlatokba repít.
2015. dec. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!