Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Ki olvasta a "Beszélgetés...

Ki olvasta a "Beszélgetés Rejtett Kézzel" című írást? Az abban foglaltak alapján dobnám fel a kérdést: Szerintetek Jahve korrupt? Azt fejti ki Rejtett Kéz, hogy Jahve egy jóindulatú diktatúrát tartott fenn mint bolygószintű

Figyelt kérdés

Logosz/Teremtő, és boldog volt, hogy a Szeretet és Féy állapotában tarthatta az egész földi teremtését, lelkéből szült fő gyermekével, a földi emberrel együtt. Ám az ártatlanság állapotában csak a szabad akaratunktól megfosztva tarthatott csak meg. Egyfajta bűvös boldog börtönben, itt a Földön. Az ellenoldal eljövetelével jött meg a fejlődésünk lehetősége, a szabad akarat/választás képében. Az ember rendeltetése, küldetése továbbra is a nemes emberi maradt, ám mostmár tudatosan és szabad akaratból, azaz egy felsőbb fokon, így visszakapcsolódva az Első Teremtőhöz, és kozmikus illetve univerzális emberré válni.

De Jahve hol marad? Mégiscsak ő a mi közvetlen szülő apánk anyánk is egyben. (Jó, a Földanya a közvetlen anyánk) Szerintem, ha már a tudatosulás, a valódi teljes fejlődés útjára lépünk, nem szabad megfeledkeznünk erről a drága jó 6. dimenzió szintű teremtő apánkról Jahvéról sem. Szeretnünk kell a bolygói logoszunkat is, hiszen Ő nemzett minket mint gyermekeit. Még akkor is így van ez, ha van vagy volt -nemtudom most mi nála a helyzet- némi gyarlósága, úgymint, ahogy a Bibliában fogalmaz; "Féltőn szerető úr vagyok a te Istened, ne legyenek néked idegen isteneid énelőttem!" -Noha a fejlődésünkhöz elkerülhetetlen, hogy elszakadjunk tőle, kirepülfünk az édenkerti házából, hogy aztán kozmikus teremtőkké váljunk mi is, szerintem az lenne a jó, ha harmónikus szeretetben és barátságban lennénk Jahvéval. Elég sok rossz dolgot lehetett róla olvasni. Jézus is némileg, illetve éles szempontokból, vele szemben tételezte magát.


2015. dec. 19. 19:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Bla-bla-bla.


Rejtett Kéz kamu volt. Kb. egyik előrejelzése sem jött be. Tipikus figyelemre éhes, megszállott troll volt, aki elszórakozott pár naiv tinivel, akik épp a lázadó korszakukat élték.


"egy jóindulatú diktatúrát tartott fenn"


Egy jóindulatú diktatúra, mi? ;D


A kedvenc részem az volt, amikor azt magyarázta, hogy ők azért zsákmányolnak ki és rosszak a néphez, mert nekünk így lesz jobb. xD

És még akkor is nyelték a baromságait, mint kacsa a nokedlit.

És ezek az emberek szoktak lebirkázni másokat. Bexarok.

2015. dec. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
*Ja nem, bocs. A kedvenc részem az volt, amikor már Tollaskígyó vagy ki franc reinkarnációja is feltűnt a kommentelők között, ő meg üdvözölte. :D
2015. dec. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!