Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Jahve & Sátán miért útálják...

The Lizah Reloading kérdése:

Jahve & Sátán miért útálják egymást, hogy harcba torkollik a lelkekért?

Figyelt kérdés

Az Istenek miért háborúznak egymással, az ősi források szerint (Biblia,Clavbicula Salomonis,Védák,Upanisadok) stb ezeket végigrágtam a lelkekért, a Te lelkedért is kedves olvasó.


Miért nem csinálják azt az Istenek, ami a közgazdaságtanból reális lenne, hogy felosztanák egymásközt a picot. Béke lenne köztük és elosztanák a lelkeket, ki hova menjen.


Egyáltalán ha már egy Isten/sátán több milliárd lelket bírtokol (már meghaltak a világtőrténelemben ennyien) minek harcolni további milliókért, milliárdokért ?


Mit csinálnak ennyi lélekkel ?A tudomány szerint egy lélek 21 gramm, mégis mit kezdenek ennyi súllyal ? 21gramm szorozva 6 milliárd = sok !


Ezekre tudnál értelmes választ adni ? A modern közgazdaság alapelveinek fittyet hánynak a mindenttudó Istenek(Jahve/Sátán). lehet rossz a közgazdaságtan vagy valamit még nem tudunk?



2013. júl. 31. 17:31
 1/7 homo ludensz ***** válasza:
77%
Tekints e két névre szimbolikusan és ne közgazdaságilag.Az univerzumban minden létező csak önmaga ellentétével lehet jelen. Az isteni teremtő erő amely létrehozta az univerzumot és óramű pontossággal működteti az az ember számára áttekinthetetlen ezért megalkotta az önmaga számára is elképzelhető fogalmakat. Az univerzum vagy isteni törvények általunk is láthatók és követjük is őket mert más választásunk nincs. Születés majd elmúlás(halál). A kettő között van az életünk és részben magunk döntünk hogy szentek vagy zsiványok leszünk. Mind a kettő csíráiban bennünk lapul.A lényegen nem változtat: a kezdet önmagában hordja a potenciális véget is mert ez az isteni törvény. Ahhoz a Teremtő Erőhöz vagy Istenhez köteleztem el magamat én is és ajánlom másoknak is akit nem megérteni igyekszem inkább csodálom a teremtményeit növényeket,állatokat amelyek körül vesznek.
2013. júl. 31. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
A Biblia szerint a Sátán csak egy angyal, és az ember ellen harcol, nem az ember lelkéért. Eleve az ember miatt fordult szembe Istennel, azzal a céllal, hogy bebizonyítsa, hogy ő a tökéletes teremtmény és nem az ember, aki előtt hódolnia kellett volna.
2013. júl. 31. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Nemko77 ***** válasza:
66%

Hülyeség az egész amiről beszélsz, itt nem arról van szó, hogy kinek van több lélek a kerekes szatyrába hajigálva.


Közgazdaság -.-' baze, ilyen verziót még nem hallottam, fájdalmas vagy. Még senkit nem bántottam itt, igyekeztem normális válaszokat adni, de te ezzel a szöveggel olyan szinten erőlteted az idiótaságot... Kibeszélt közgazdaság tanról, hogy ők ezeket azért gyűjtik mert? Ha felosztanák mi értelme lenne?

A sátán gonosz, Isten (Jahve, sátán-lucifer nem isten) pedig jó, egyik kínozza a lelket, a másik szereti azt. Azért küzdenek, mert Isten megvédeni szeretne, lucifer meg bántani, mert gonosz. Ennyi.

Nyelvtanilag sokat vitatott dolognak tűnik (általánosban és szakközépben mást-mást mondtak), de ha 1 istenről, beszélsz, mint mondjuk Jahve, akkor ő Isten, nagybetű viszont, ha görög istenekről beszélsz akkor kisbetű. Tehát az istenek háborúznának, nem az Istenek. - Tudtommal.

2013. júl. 31. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"6. Lőn pedig egy napon hogy eljövének az Istennek fiai, hogy udvaroljanak az Úr előtt; és eljöve a Sátán is közöttök.

7. És monda az Úr a Sátánnak: Honnét jösz? És felele a Sátán az Úrnak és monda: Körülkerültem és át meg át jártam a földet.

8. És monda az Úr a Sátánnak: Észrevetted-é az én szolgámat, Jóbot? Bizony nincs hozzá hasonló a földön: feddhetetlen, igaz, istenfélő, és bűngyűlölő.

9. Felele pedig az Úrnak a Sátán, és monda: Avagy ok nélkül féli-é Jób az Istent?

10. Nem te vetted-é körül őt magát, házát és mindenét, a mije van? Keze munkáját megáldottad, marhája igen elszaporodott e földön.

11. De bocsássad csak rá a te kezedet, verd meg mindazt, a mi az övé, avagy nem átkoz-é meg szemtőlszembe téged?!

12. Az Úr pedig monda a Sátánnak: Ímé, mindazt, a mije van, kezedbe adom; csak ő magára ne nyujtsd ki kezedet. És kiméne a Sátán az Úr elől."

-Jób könyve


Nekem nem úgy tűnik, mintha annyira utálnák egymást.

2013. aug. 1. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Még egy kis adalék:

"Az ószövetségi héber sátán név az Újszövetségben, valamint a Septuagintában is szerepel görög betűkre átírt formában. Az újszövetségben 36-szor található meg ebben a formában, a Septuagintában csak egy-két esetben. Határozott névelő nélkül általános értelemben jelöl ellenséget: 1Kir. 11:14,23,25-ben Salamon politikai ellenfeleit jelenti, a MTörv. 22:22-ben az Úr angyalát, aki ellenkezett Bálámmal, a Zsolt. 109:6-ban emberi vádolót. Határozott névelővel, „az Ellenség" formában személynévvé válik és a gonoszság fejedelmét jelöli. A Septuaginta azonban a legtöbb esetben diabolosznak fordítja, melynek jelentése vádló, rágalmazó. Az Újszövetség 33 esetben jelöli ezzel a szóval, ilyenkor határozott névelővel - a Vádló."

2013. aug. 1. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
50%

A lélek súlya nem 21 gramm, bemásolom egy korábbi hozzászólásom :

"Ez a legenda 1907-ből ered amikor dr. Duncan MacDougall hat végét járó beteget verbuvált össze, hogy lemérje a súlyukat haláluk után . A rendelőjében a betegek speciális ágyakon feküdtek, aminek egy keretén egy precíz hídmérleg volt . Azt fontos még hozzátenni, hogy direkt olyan haldoklókat keresett akik már erősen kimerültek voltak így a haláluk pillanatában keveset vagy egyáltalán nem fészkelődnek . A kísérlet után kezdte azt bizonygatni, hogy 21 gramm súlyveszteséget mért minden testnél . És itt is kezdődnek a problémák :

1# Egy hat főből álló csoport nem elég nagy mintavételi arány

2# Valóban az orvos kicsit meghamisította a kutatási naplót . A hat főből mindössze 1 veszített visszavonhatatlanul a súlyából, két eredményt kizárt a technikai nehézségek miatt, egy másik páciens pedig csak percekig vesztette el a 21 grammot utána visszanyerte a súlyt . Két másik betegnél pedig a halál után azonnal súlyvesztést jegyeztek fel, de percekkel később még több súlyt vesztettek .

3# A másik probléma az, hogy még ma is nagyon nehéz megállapítani a halál pontos pillanatát és hogy melyik halált értjük rajta : sejthalált, agyhalált, szívhalált, fizikai halált stb .

Összefoglalva nem hiszem, hogy ez a 21 gramm pontos eredmény, én inkább úgy hiszem hogy a lélek súlytalan . "


Amúgy Jahve és a Sátán ugyan az csak más a nevük :-)


OM

2013. aug. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 DarkLantern ***** válasza:
54%
Utolsó:jahve és Sátán nem ugyan az, az első zsidó style-ban nyomja
2013. aug. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!