Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Ti mit gondoltok a reinkarnáci...

Ti mit gondoltok a reinkarnációs emlékekkel rendelkező gyerekekről, visszaemlékezéseik valódiak vagy csupán a gyermeki fantázia termékei?

Figyelt kérdés

Én hiszek a reinkarnációban, de nem akarok senkit sem meggyőzni vagy befolyásolni a kérdésemmel, csupán más emberek véleménye érdekelne!


Cikk: [link]


Félreértés ne essék nem "bizonyítékként" teszem ide a cikket, csupán egy rövid összefoglalónak... :)



2016. aug. 21. 20:10
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
93%
Én még soha nem láttam ilyen gyereket, de ha találkoznék vele és olyan adatokat mondana, amit vissza lehetne kutatni és igazolni, akkor elgondolkoznék rajta, hogy van "valami", persze ezzel is lehet csalni, mert lehet a gyerek szájába bármit adni!
2016. aug. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
80%

Csak olyan esetről van értelme beszélni, amit valamilyen szinten igazoltak. Más esetről nincs, mert bármilyen gyerek azt találhat ki, amit akar.


Tudtommal sok ilyen dokumentált eset van, így valóban elgondolkodtató. Nem maga a reinkarnáció valószínűsége, hanem inkább az, ezek a gyerekek miért emlékeznek, és miért általában erőszakos halálra emlékezek.

2016. aug. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
68%
Én halottam olyanról, hogy egy fiú Gus Taylor a saját nagyapja reinkarnációjának tartotta magát, mondván "Isten adott neki egy jegyet és egy lyukon keresztül visszaküldte a földre" és most itt van... nos felidézett állítólag olyan emlékeket amit az apja tudott, de neki nem mondták el, de persze szerintem az is lehet, hogy a génekkel együtt talán némi emlék is "öröklődött", ezért a képek a nagyapu emlékeiből, de talán rossz úton járok?
2016. aug. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
36%

Mind kamu. Ha végeznek néhány, egymástól független tudományos kísérletet olyan módon, hogy ki legyen zárva a külső befolyás lehetősége, akkor majd lehet hitelt adni neki. Addig viszont ezek csak fantáziák, amikből a felnőttek mindenféle dolgokat kitalálnak, illetve legendák hiteles forrás nélkül. Azért jó ez, mert a kisgyerek nem fogja fel, mi folyik itt - nem képes megvédeni magát, vagy rendesen értelmezni a saját látomásait, ezt felnőttek teszik meg helyette. És nagyon kényelmes véletlen az is, hogy ezek a reinkarnációs és egyéb paranormális jelenségek mindig gyerekeknél jönnek elő, és mindig megmagyarázzák, hogy idősebb gyerekek, illetve felnőttek hogyan veszítik el az ilyen "képességeiket". Felnőttek esetében tipikusan csalásról vagy önámításról van szó. Az emberek bármit be tudnak maguknak mesélni, de sokan direkt próbálnak kitalálni maguknak ilyen reinkarnációs sztorikat, mert ez hírnévvel és akár pénzzel is járhat.


Ami a cikket illeti, ez a Steve Jobs-os rész egy akkora röhej, mint a ház...

2016. aug. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem csak olyan valaszokat fogsz kapni amivel valaki elmondja neked hogy o hisz vagy sem. En nem hiszek, igy azt mondom, a fantazia szulemenye.. Aki hisz benne, ugyis azt mondja majd hogy valosak a latomasai.
2016. aug. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Azért óvatosan, mert minden esetet nem tudnak megmagyarázna, pl érdemes Jum Tucker kutatásainak utánanézni, ő pedig viszonylag tárgyilagosan próbálja kezelni ezeket a "jelenségeket", ott egy egész tanszék foglalkozik ezen esetek kivizsgálásán!
2016. aug. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
28%

Egyrészt a gyerekek fantáziája végtelen. Másrészt, egy kisgyerek akkor is figyel arra, amit a felnőttek beszélnek, ha látszólag mással van elfoglalva. A fiam 3 éves volt, amikor a férjem a reálbért magyarázta egy ismerős diáknak. A fiam építőjátékozott, és látszólag nem figyelt arra, amit az apja mond. Nem is érthette. Pár nap múlva szépen elmondta, hogy mi a reálbér. Tehát a számára idegen szöveget is megjegyezte.

Ezekben az esetekben is hasonló történhetett.

2016. aug. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
48%

"szerintem az is lehet, hogy a génekkel együtt talán némi emlék is "öröklődött", ezért a képek a nagyapu emlékeiből, de talán rossz úton járok?"


Ez vagy így van, vagy nem. De ha ennek hitelt adunk, csak olyan "emlékeknél" működhet ez az örökítős dolog, ami a szülőd fogantatása előtt történt vele.

2016. aug. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
74%
Én agykontroll tanfolyamot végeztem. Innen már csak egy ugrás az önregresszió. Láttam előző életeimet, amiket össze lehet kapcsolni mostani életem momentumaival. Persze engem is izgatott, hogy ez valódi vagy csak agyszülemény. Egyik utazásom alkalmával volt szerencsém megismerni John Bergerbauert, aki fényképész volt és 1910-ben halt meg és én magam voltam. Úgy gondoltam, elkezdek kutakodni a neten. Abból indultam ki, hogy a század elején még ritka foglalatosságnak számított a fényképészet, hátha valamelyik munkája kapcsán találok róla valamit. Először akkor ért meglepetés, mikor kiderült, hogy nem a neve Bergerbauer, hanem az egy német kisváros, Berger Bauer. Ott lakott. Ritka fickó lehetett, a neve alapján angol, de egy német kisvárosban élt. Rengeteg német nyelvű honlapot néztem át, de meglett! És tényleg 1910-ben halt meg! Róla nem találtam fényképet, pedig jó lett volna beazonosítani, mert hát én magam tudom hogy nézett ki.
2016. aug. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
#9-es akkor te magad voltál az a fényképész? Kíváncsivá tettél! :) Tudnál küldeni 1-2 dolgot róla priviben ha nem gond?! :)
2016. aug. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!