Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Ha a rossz karma miatt valaki...

Ha a rossz karma miatt valaki öngyilkos lesz, ez pedig kihat a következő élet karmájára is ami miatt újra megöli magát, akkor ez a folyamat örökké tarthat?

Figyelt kérdés

Tegyük fel hogy valakinek az életében nincs semmi öröm csak a folyamatos szenvedés, mióta megszületett. Ráadásul nincs senki és semmi amiért élhetne, megundorodott a világtól és nincsenek hosszútávú céljai sem. Ezért úgy dönt, hogy öngyilkos lesz. Viszont a lelkét ezért büntetésből kegyetlenül megkínozzák odaát, utána a rossz karmáját hozzáírják a következő élete karmájához, ami miatt az élete újra kisiklik és ugyanúgy végződik, mint az előző élete. Aztán az egész folyamat kezdődik ellőről. Elképzelhető hogy valaki ilyen szempontból a 22-es csapdájába essen? A rossz karma miatt megöli magát, amiért újra rossz karmája lesz és így megy tovább a végtelenségig?


Csak azoknak a válaszát várom, akik hisznek ebben és értenek is hozzá. Az okoskodó kommentelők kíméljenek, a „vicceskedő” kommentelők pedig jelentve lesznek a moderátornak. Köszönöm.


2016. nov. 18. 01:41
1 2
 1/18 anonim válasza:
34%

Ok, próbáld ki, aztán majd szólj, ha már megszülettél megint. Honnan veszik biztosra a vallásos emberek hogy övék az igaz vallás? Egy ember által kitalált vallás sosem biztos hogy igaz. Én hiszek abban hogy van valami a halál után, de hogy az biztos nem a keresztény isten, vagy allah vagy az univerzum lesz ahogy a buddhisták tartják az tuti.. bár ezek közül mèg a buddhizmus a leg elfogadhatóbb (a zen ága).


Őszintén, egy intelligens ember miért ölné meg magát ha nem tudja pontosan mi lesz a halál után? Egyébként meg a "karma" az amit saját magadnak irányítasz, nem dönt róla semmilyen felsőbb hatalom(ok okozat=sokat eszek, sokat gépezek->elhízok, ez a karma is) te teremted meg a saját karmád.. az meg a másik véleményem szerint nincs olyan hogy rossz és jó.. minden rosszban van valami jó és minden jóban van valami rossz:) ennyi

2016. nov. 18. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
36%
Azt javaslom, hogy azért, mert a világtól megundorodott az ÉLET-et még szeresse!
2016. nov. 18. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Ki mondta azt hogy ÉN akarom megölni magam? Ez csak a karmával és reinkarnációval foglalkozó elméleti kérdés. Vagy tilos az ilyen témával kapcsolatban kérdést feltenni?
2016. nov. 18. 08:52
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Igen, jól látod, az ilyen mókuskerékben van!

(Megfelel a válaszom a fenyegetésednek? "vicceskedő kommentelők pedig jelentve lesznek a moderátornak."

Ne köszönd, nincs mit!)

.

A Karma a fejlődés törvénye.

Ebből adódóan a Karma nem ír elő öngyilkosságot, hiszen az nem segíti a fejlődést.

.

"Viszont a lelkét ezért büntetésből kegyetlenül megkínozzák odaát"

Kik?

A rossz cselekedet felismerése miatti kínzó érzet nem mások okozta állapot!

2016. nov. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

# 4

Én csak annyit tudok, hogy arra a lélekre aki életében öngyilkosságot követett el, iszonyatos kínszenvedés vár odaát. Legyen az Isten büntetése, vagy a lélek saját maga elleni büntetése.


Mellesleg azért írtam azt, mert már kicsit nagyon elegem van abból hogy akárhányszor jövök ide kérdést feltenni, valami "vicces kedvű" troll, vagy "nagyokos" aki mások kioktatásában leli örömét, mindig betalálja. Utána pedig hiába várok érdemi választ a kérdésemre, mert az ilyen válaszok a többi rosszindulatú válaszolót is bevonzzák.

2016. nov. 18. 09:20
 6/18 A kérdező kommentje:

Szerencsére az egyik rendes tag megírta nekem a választ a kérdésemre, bemásolom ide a válaszát azok számára, akiket szintén érdekel ez a téma:

"Igen, ez pontosan így van. A rossz döntés (öngyilkosság) miatt borul ez egész életterv, amit az összes, környezetében élő emberrel együtt, még a leszületésük előtt elterveztek. Ilyenkor a szellemi vezetők és a lélek is úgy látja jónak, hogy minél előbb újraszülessen, lehetőleg abba a családba, amit épp otthagyott, hogy a lélekcsoport közös életterve ne váljon semmisé.


Lehet, hogy előzőleg mondjuk ő volt a családfő, azután pedig gyermekként születik oda vissza, majd felnőve újra megretten a feladattól és megint öngyilkosságot követ el. Így egy családon belül, akár sorozatosan előfordulhat az öngyilkosság.


Abban is igazad van, hogy a lélek újra lehozza a régi vállalásait, de alapszabály az univerzumban, hogy minden leszületéssel új feladatokat is kapunk, így a lélek a befejezetlen feladatai mellé még újabbakat is kap. Előfordulhat, hogy már annyi teljesítetlen feladata van, hogy szó szerint összeroppan a teher alatt. Azt nem tudom pontosan, hogy a magasabb rendű lelkek és a lelki vezetők hogyan orvosolják ezt a problémát; - szerintem hosszabb pihenőre és regenerációra küldik a lelket."

2016. nov. 18. 10:44
 7/18 anonim ***** válasza:

Más a világképünk. Még hogy megkínozzák a lelket odaát...

Az ember persze nem érzi magát jól, de ha jól átgondoltan lett öngyilkos, akkor nehezen bánja meg, főleg, ha olyan makacs, mint én. Az öngyilkosság rossz, de néha nincs jobb. Én megállapítanám, hogy ez van, na jöjjön a következő élet, ott majd jobban igyekszem, ha tudok. Hogy kicseszésből olyan nehéz élethelyzetet kapok, amiből nincs menekvés, nos, ebben én nem hiszek. Van egy feladat, amit meg kell oldanom, ezt nem kerülhetem meg, de azért vannak határok. Ah, nem tudom leírni a gondolataimat rendesen. Szóval nekem olyan élet kell, amiből ki tudok hozni valami normálisat, mert az rajtam múlik. Elronthatom, de vannak esélyeim. Bizonyos élethelyzetekben viszont kiszállok, mert az nem élet számomra. Van, akinek igen, nekem magasabban van a léc. Eddig bejött, még most sem értem el azt a szintet, pedig elég ügyes vagyok önsorsrontásban az utóbbi időben.


Mondhatod, hogy a reményeim, véleményem és sok egyéb személyes dolog határozza meg a világképemet, lehet, hogy igaz is, de mit lehet tenni? :D Ez nem egy olyan tudás, amit meg lehet szerezni normális kutakodással. Érzek és következtetek s kialakul valami... A reinkarnáció értelmet ad sok dolognak s amúgysem tudok nem hinni benne, nekem alap. A részletek más lapra tartoznak, de igazságtalan (ez is egy jó kérdés, hogy mi ez) felsőbb hatalmakban és direkt lélekkínzásokban nem tudok hinni...

2016. nov. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

# 7

Jó is lenne amit írtál, hogy az ember döntse el hogy éppen milyen élete legyen, de sajnos nem így van. Az illető karmája határozza meg az illető életét. Esetleg nagyon minimális mértékben tudja befolyásolni. Ha pedig viszi magával az előző félresikerült életének a karmáját, az rányomja a bélyegét a következő életére is. Ez olyan, mintha valaki börtöntviselt lenne. Soha az életbe nem tudja levakarni magáról a láncait, mert viszi őket magával. A túlvilágon a sok nyomorúság és a keserűség amit az illető összegyűjtött az életben, azok kínozzák a lelkét a halál után. Lehet hívni pokoli kárhozatnak is (én ezt tekintem legalábbis pokolnak, nem azt a tüzes katlant ördögökkel meg vasvillákkal).

Sok ilyen témájú irodalmat olvastam idáig - de még így sem lehet benne biztos az ember hogy tényleg így van az egész. Minden esetre én ebben hiszek.

2016. nov. 18. 11:48
 9/18 anonim ***** válasza:
91%

Ki mondta, az összes karmádat viszed a következő életbe? Valószínűleg nem jutna idő mindenre egy élet alatt. Van olyan karma amit több életen át lehet cipelni, de van ami nem feltétlen bukkan fel egy életben, lehet fontosabb feladatok vannak.


Általában annyi feladatot kapunk az élettől amivel meg tudunk birkózni az adott pillanatban. Van egy ilyen gémer mondás: "Ha az élet keményebb lett, akkor valószínűleg szintet léptél."


Van aki azt mondja, hogy vannak előre megírt kilépési pontok egy ember életében, amikor lehetőség adódik a lélek számára, hogy kiszálljon (baleset, betegség, ilyesmi). Ha ettől eltér azért nagy árat kell fizetnie. Hogy ez mit jelent azt tudja a halál!

2016. nov. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

#9

"Van aki azt mondja, hogy vannak előre megírt kilépési pontok egy ember életében, amikor lehetőség adódik a lélek számára, hogy kiszálljon (baleset, betegség, ilyesmi). Ha ettől eltér azért nagy árat kell fizetnie. Hogy ez mit jelent azt tudja a halál!"

Ez az öngyilkosság, amikor az illető felborítja a számára előírt karmát. A büntetés pedig az, hogy a következő életébe is cipelnie kell ezt a terhet, ez az életére pedig negatív hatást gyakorol.

Ezeket nem én találtam ki, hanem az általam eddig olvasottakból szűrtem ki. Egyébként van is benne ráció.

2016. nov. 18. 12:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!