Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » A gyermekkori szexuális...

A gyermekkori szexuális abúzus rossz karma következménye?

Figyelt kérdés

Nem vagyok járatos a karma törvényeiben.

Ha valaki gyermekkorában szexuális zaklatást, erőszakot kényszerül átélni, akkor az azt jelenti, hogy előző életében ő volt az erőszakoló?

Ennek mi értelme van?

Az őt erőszakoló a következő életében áldozat lesz?

Hogy van ez?

Valaki segítsen elmagyarázni, hogy mi a karmának az értelme.

Köszönöm!



2017. márc. 28. 02:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%
A karmának pl. macskák esetében az, hogy fel tudjon mászni a fára, plusz önvédelem szempontjából is jelentős szerepe van.
2017. márc. 28. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
53%

Éssuerűség. Ebben gondolkozz s találd meg törvényeket, mert minden e alapján működik.


Nos nem kell ennyire lekorlátozni. Életeink célja tanulás. Nem biztos, ő ilyen áldozat lesz, de meg kell tanulnia, ő ezt valójában sose akarná, sose akarna rosszat tenni kással. Karmának nevezett, fizika egyik mellékterméke pedig segít nekünk ebben.


Ha még lenne kérdésed, írj rám nyugodtan.

2017. márc. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ebben az esetben minden előre meg lenne írva, tehát nincs valódi bűn, mert szabad akaratuk sincs, hiszen el van rendelve, hogy most áldozat lesz...stb.

Szóval nem lenne értelme. Ez szerintem nem ezen múlik így.

2017. márc. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%

Lehet, hogy visszakapod valakitől, akit te bántalmaztál hasonlóképpen egy előző életben.

Lehet, hogy mástól kapod vissza.


Bár én egész másban hiszek. Lelki sérülésekkel érkezünk a Földre (születéskor már eleve bennünk vannak ezek) és olyan szituációkat kell átélnünk az életünk során, amik rávilágítanak, hogy hopp itt bennem lelki sérülés van. Nem biztos, hogy felismerjük ezeket, pláne nem gyermekként. Mondok egy példát, én az apukám fiatalkori halálát kaptam vissza, mert régebbi életeimben nem tudtam elengedni a férjemet, miután meghalt. Öngól, ami addig ismétlődik, amíg meg nem értjük a hozzá kapcsolódó lelki sérülést és ki nem dolgozzuk magunkból.

2017. márc. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
63%
Szóval kérdező, szerinted engem azért erőszakoltak meg kislánykoromban sorozatosan, mert a nem létező előző életemben rossz ember voltam? Beteg egy gondolat. Sőt mi több, felháborító.
2017. márc. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Arra esetleg nem gondoltál, hogy azért kérdezem, mert engem is felháborít, hogy ezt hallottam valahonnan? Vagy hogy esetleg egy közeli rokonommal, barátommal vagy netán velem történt pont?
2017. márc. 29. 23:48
 7/11 A kérdező kommentje:

"meg kell tanulnia, ő ezt valójában sose akarná, sose akarna rosszat tenni mással"


Ez azt jelenti, hogy csak az őt érő rosszból tanulja meg, hogy ne tegyen rosszat mással?


"lelki sérülésekkel érkezünk a földre"

Ebben nem hiszek, habár jobban hangzik, mint a karma adok kapok ok okozat.

A lelki sérült emberek lelki sérült emberek társaságát vonzzák. Csak a lelki sérüléseik másak. Az erőszakos emberek többsége maga is valamilyen áldozat volt gyerekkorában, alkoholista apja verte pölö kínozta a családot, utána ő lesz agresszív a társával, kínozza lelkileg vagy a másik véglet, aki eltűr mindent.

2017. márc. 30. 00:02
 8/11 anonim ***** válasza:
48%

Logikusan végiggondolva valóban így van, de ha már az ezotériában tetted fel a kérdésedet.. a helyzet az, hogy a családunkat is magunknak választjuk. Huszon X évig kerestem a választ arra, hogy miért kellett aput olyan fiatalon elvesztenünk és arra jutottam, hogy tanulnom kell ebből a szituációból.


De persze megértem, ha ezt nem tudod elfogadni, ha nem hiszel ebben. Raktározd el az infót későbbi időkre, amikor majd esetleg már érteni fogod, hogy mi miért történik. Nagyon fura ez az Életnek nevezett, nem-is-tudom-hány-dimenziós puzzle. Ezek az ok-okozati összefüggések majdnemhogy felfoghatatlanok.

2017. márc. 30. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem azt csak annyit jelent hogy ebben az életében ezzel a problémával kell szembe néznie!


Amíg azon agyal az illető hogy ennek mi az oka elszalasztja a lehetőséget hogy feloldja a problémát

2017. márc. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Ezek a kérdések bennem is felmerültek és hol egyik oldalra hol másik oldalra hajoltam hogy épp mit véltem igazabbnak. Jó lenne többet tudni erről.
2017. ápr. 1. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!