Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Aki járt regressziós hipnózisr...

Aki járt regressziós hipnózisra, annak milyen tapasztalatai vannak? Esetleg tudna szakembert ajánlani?

Figyelt kérdés

Mielőtt beleásnám magamat az indoklásba, szeretnék őszintén és komolyan megkérni minden válaszolni szándékozót, hogy csak abban az esetben tiszteljen meg a válaszával, ha van valamilyen szinten köze a témához.


Kíváncsi volnék erre az egész dologra, ugyanis már elég sokat olvastam a témáról (reinkarnáció, előző élet stb.) az egyéni beszámolókat is beleértve, de addig nem tudok dűlőre jutni, amíg nem tapasztalom meg ezt a saját bőrömön, hogy legalább konkrét bizonyítékom legyen ennek az egésznek a valódiságára. Addig úgy vagyok ezzel az egész „parapszichológiával” hogy hiszem is meg nem is. A karmában viszont ettől függetlenül mindig is hittem egy kicsit. Hiszem azt, hogy mindenki olyan életet kap, amilyent kiharcolt magának az előző életének karmájával. Teszem azt, ha valaki előző életében gazdag és kapzsi volt, a következőben egy nincstelen nyomorult lesz, vagy előző életében sokat ártott másoknak, akkor a következőben ő fog szenvedni. Én mindig ebből indulok ki, ha mérlegelnem kell pl. a saját életemet is.


Sajnos az én életem jelenleg egy nagy kudarc. Semmibe nem tartom az életet és még kevésbé akarok élni. Szinte majdhogynem semmilyen örömöm nem volt eddig az életben, csak a sok kudarc, keserűség, fájdalom, csalódás. Ezek miatt pedig borzasztóan megutáltam magamat és az életet is. Úgy érzem, hogy ha más időben, jobb helyre születek, talán jobb eredményeket is elérhettem volna az életben. Jelenleg viszont hiába próbálok meg kitörni ebből a mocsárból, amiben vagyok, valahogy mindig visszajutok ugyanide. Teljesen mindegy hányszor próbáltam meg előrébb jutni az életben, mindig visszazuhantam oda, ahonnan indultam. Mostanra viszont annyira elegem lett az egészből, hogy már nagyon próbálkozni sem akarok, csak azért imádkozom, hogy vigyen el az ördög.

Gondoltam, ha tényleg létezik előző élet (márpedig akkor van karma is) ki akarnám deríteni hogy mi volt a célja annak, hogy megszülesssek (ugyanis állítólag mindenki céllal jött a világra). Ehhez szeretném igénybe venni a regressziós hipnózist.


Viszont tudnom kéne, hogy melyik szakember az, akihez tudnék fordulni ezügyben (oké hogy többen is hirdetik magukat, de nekem referenciára volna szükségem). Ezügyben szeretnék segítséget kérni a jelenlévőktől (akár privátban is).


2017. ápr. 22. 19:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Egy lényeges tudnivaló hogy nem mindenkinél működik. Nálam pl nem pedig jó szakember próbálta. De ismerek valakit akinél működött és nem volt pozitív kimenetele. De legalább eljutott a problémái gyökeréhez de az olyan elrettentő volt hogy először még mélyebbre zuhant. De később ugyanez a szörnyűség egyben egy új célt is adott az életének.
2017. ápr. 22. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Jó lenne tudni, hogy melyik szakembernél lehetne próbálkozni ezügyben.
2017. ápr. 23. 01:25
 3/7 thoomas26 ***** válasza:
100%

Nagyon jók a meglátásaid a reinkarnációs hitedet illetően. És megértem, hogy hitedet erősítendő szeretnéd megtapasztalni előző életed egyes pillanatait, illetve számos kérdésre is választ szeretnél kapni, amelyek a mostani életedet eredményezték.

Azonban - ez persze csak javaslat - nem biztos, hogy jó ötlet csak a kíváncsiságból fakadó előző élet feltárás. Jöhetnek fel olyan élmények, traumák, ismeretek, melyek nem biztos, hogy most előnyödre válnának. (Jobban akkor lehet hasznos egy regressziós hipnózis, ha jelen életedben van egy mentális vagy fizikai problémád, melynek gyökere egy előző életre nyúlik vissza, és a probléma orvosolható annak az élménynek az újra átélésével.)


Ha úgy érzed, hogy vannak az életedben olyan meghatározó körülmények, melyeken minden igyekezeted ellenére nem sikerült változtatnod, akkor érdemes elismerni, hogy ezek nem véletlenül állnak fenn. Az ellene való harc helyett az elfogadás, megértés lehet a túlélés kulcsa.

Nem születtél sem rossz helyre, sem rossz időben. A lelked viszonylag sok előkészület és tervezés után szánta rá magát arra a testre és arra az életre, melyben élsz. Alapos megfontolás és az előző élet(ek) ismeretében hozta meg a döntését. És azért született le, hogy mindezt megélje, mindebből tanuljon, fejlődjön. Semmiképpen nem azért, hogy idő előtt visszainduljon. Tehát a célod neked is az, mint akármelyikőnknek, hogy a sorsodat megéld és mindeközben úgy viszonyulj másokhoz (és magadhoz is!), ahogy szeretnéd, hogy mások viszonyuljanak magadhoz. Ha ezt nem érted meg és csak harcolsz, dúlsz-fúlsz ellene, közben akár megbántva másokat vagy magadat, csak újabb negatív karmát generálsz. Ha ellenkezőleg teszel, akkor nem csak értelme, hanem eredménye is lesz annak, hogy leszülettél, s egy tapasztaltabb, fejlettebb, bölcsebb lélekként fogsz hazatérni.

Tudom, nehéz megérteni és elfogadni mindezt, ha jelenleg az életedet kilátástalannak találod. Viszont vannak alapfogalmaid e folyamatról, így mégis könnyebben beláthatod. Saját magad helyzetén tudsz azért segíteni. Ha képes vagy (igazán) szeretni másokat, akkor előbb-utóbb téged is viszont fognak szeretni, s ez a tény már önmagában megfordítja veled a világot. (A lelkünknek, aki igazából vagyunk, csak az számít, ha szerethet és őt szeretik, a világ tökéletes számára.) Továbbá vedd számításba, hogy te is, mint bárki más, egy isteni csoda, egyszeri és megismételhetetlen, igenis tartsd magad többre egy szánalmas balszerencse-kupacnál. Nézz magadra az egész világ prespektívájából. Mennyi, nálad sokkal sokkal szegényebb, szerencsétlenebb, kilátástalanabb ember él a földön, akik mégis alázattal viseltetnek a sorsuk iránt.


Tehát a döntés a tiéd, hogy akarod-e tudni az előzményeket konkrétan. Én azt mondom, ha már nagy vonalakban érted (s ha igazán elmélyedsz magadban, megérted), akkor bőven elegendő lesz az a tudás a jelen életed megéléséhez.

2017. ápr. 23. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Panka91 ***** válasza:
100%
Tudom, hogy most nevetni fogtok, es azt mondjatok butasag, de nekem sikerult. Nem kerestem fel senkit sem. Talaltam egy regresszios felvetelt, teljesen el lazultam atadtam magam, es bar az elejen szkeptikusan alltam a dologhoz, mivel hogy ez csak egy felvetel, ahhoz kepest kovettem az utasitasokat, es nyitott volltam amennyire csak lehetett. A meglepo az egeszben az volt, hogy hirtelen teljesen mashol talaltam magam. Lattam onmagam a csaladom. Nem tudom honnan tudtam, hogy az en vagyok de ateltem az erzeseit stb... Szoval mindent. Aszerint onzetlenseget koveteltek tolem a csaladtagjaim, maganyos is voltam, vagytam tobbre, hogy tobbre vihessem stb... De valami Uj-zelandi fele parton szigeten eltunk, ami akkoriban nem volt tul nepes, es nem volt tul sok lehetosegem sem sajat csaladra, sem arra, hogy torodjek magammal, es akkoriban onnan nem volt lehetosegem kitorni, de nem is tamogattak benne. Nem volt jo erzes. De azota mar ertem, hogy most miert itt vagyok. Azert mert most vannak akik tamogatnak mellettem vannak es meg vannak azok a dolgok amik pl abban az eletemben nem voltak meg, de most meg kaptam.
2017. ápr. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Panka91 ***** válasza:
Kiegeszitve pedig.... Nem szabad feladnod. Harcolnod kell. Hidd el engem is sok kudarc ert. Viszont en tudom az okat. Igy most jobban meg kell harcolnom azert amire vagyom, mert volt olyan eletem ebben biztis vagyok, ahol az elobb emlitett egyik elozo eletembol fakadoan onzo lettem. Most viszont ki kell tartanom. Nem csak magammal torodnom. De mindenre van megoldas. Ezt most mondhatni tanitasnak kapjuk. Amit igyekeznunk kell ki hasznalni.
2017. ápr. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Hipnózis ***** válasza:

Jártam regressziós hipnózison, megváltoztatta az életemet gyökereiben és ennek köszönhetően magam is elkezdtem vele komolyan foglalkozni. A hipnózist tartom a leghatékonyabb és leggyorsabb módszernek a változásra és ezáltal az életünk megváltoztatására.


De mielőtt belecsapnánk a levesbe, hadd mondjam el: nem véletlenül születünk oda, ahova születünk és nem véletlenül ütközünk az életünk során dolgokkal.

Ezt biztos sokan elmondták már, de az elmélet nem segített.


A szenvedés a kérdés: miért szenved az ember? Miért jut vissza mindig oda, ahonnan elindult.


Ez annak a jele, hogy az Ön életét irányító erők egy bizonyos irányba mutatnak és ezekkel az erőkkel való hadakozás, küzdelem őrölte fel az életkedvét, erejét és örömét. Ez okozott annyi fájdalmat.


Mik ezek az erők?

Ott a gond, hogy a legtöbben külső erőkre gondolnak. A családra, a születésük helyére, kollégákra, áruló párkapcsolatukra, sorsukra, Istenre stb.

Ezért tehetetlennek érzik magukat. Úgy érzik, hogy sodródnak a kegyetlen árral.


Ha így lenne, tényleg nem sok értelme lenne élni. Szerencsére, és ez a jó hír, ez nem így van.

Ezek az erők bennünk vannak.


Akkor miért nem tudjuk egyszerűen megváltoztatni őket?


Egyszerűen azért, mert ezek a tudatalattinkban rejtőznek. Ezek nem mások mint mélyen eltemetett érzések, hiedelmek, programok, amiket mára már valóságnak látunk. Valójában ezek a tudatalattiban futó programok. Ezek keletkezhettek ebben az életünkben, vagy (aki hisz ebben) az előző életek során.

Az előző életekből származó érzelmi problémáink nem sokban különböznek a mostaniaktól.

Egykori árulások, gyász, düh, féltékenység, birtoklási vágy stb. érzéseit hordozzuk magunkban.

Ezeket felhozni (akár mostani életben keletkeztek, akár korábban) nem nehéz.


Néhány egyszerű feltétele van.

1.) Elkötelezettség

Honnan tudja, hogy elkötelezett-e? Kérdezze meg magától: Eleget szenvedtem már ahhoz, hogy végre szembenézzek a fájdalmam gyökerével és felvállaljam a felelősséget mindazért, ami velem történt?

Vagy maradok továbbra is a sors és mások hibáztatásánál és várom míg kínjaimnak a halál véget vet?

Rossz hír: a halál nem vet véget a kínoknak. Ezeket egyszerűen visszük tovább a következő életbe, úgy ahogy ide is hoztuk magunkkal a batyunkat. Tehát jobb még most teljes nagytakarítást végezni, önmagunk sajnálata és a világ hibáztatása helyett. Senki és semmi nem segít rajtunk mindaddig, amíg mi nem vesszük erre a fáradságot.

Viszont ahogy erre a pontra eljutottunk, minden segítséget megkapunk.


2.) Őszinteség


A szembenézés alapfeltétele az őszinteség magunkkal szemben is.


3.) Nyitottság és hajlandóság a változásra


Tehát ezt képzelheti úgy is, hogy az Ön tudatalattija, ahol ezek a negatív, önsorsrontó erők felgyűltek, semmi másra nem vágyik annyira, mint hogy végre lerakhassa a terheit és végre beengedhesse az örömet és a napfényt, amire teremtve volt.

Ehhez minden eszköze, tudása a tudatalattinak megvan. Pusztán az Ön engedélyére és elkötelezettségére vár.


A kérdés csak annyi, eleget szenvedett-e ahhoz, hogy szembenézzen önmagával és felvállalja a felelősséget a sorsáért és hajlandó-e gyökeresen megváltozni?


Ha ez a pillanat Önnél eljött, és ezt nagyon remélem, akkor a hipnózis az a gyors és hatékony eszköz, ami Önnek a leggyorsabban segíthet.


Saját tapasztalatból mondom, hogy ez valóban működik.

Az én életemet a hipnózis változtatta meg gyökeresen. Mind előző életekből való traumákat, mind mostani életem, gyerekkorom problémáit oldottam meg általa. (Ez az a bizonyos regresszió).

Ez munka, de megéri. Teljesen megváltoztam. Embereket kerülő emberből egy vidám és emberszerető lénnyé váltam, ami számomra pár éve még hihetetlennek tűnt volna.


Azóta magam is kitanultam a hipnózist, méghozzá a transzformációs hipnózist és most már én segítek másoknak.


Hipnotizőr választásakor a következőre figyeljünk, ez fontos:


1.) Olyat válasszunk, aki nem a sima szuggesztiós hipnózissal foglalkozik (bombázza az agyunkat szuggesztiókkal anélkül, hogy a probléma gyökerét orvosolná), hanem olyannal aki transzformációs hipnózist tanult. Ez a hipnózisnak az az ága, ahol a tudatalattiban levő programokat, érzéseket felhozzák és a tudatalatti irányításával feldolgozzák, átalakítják őket úgy, hogy akadály helyett erőforrássá váljanak.


2.) Kérdezzük meg, hogy saját magán használja-e a hipnózist/önhipnózist és milyen eredménnyel. Milyen változásokat ért el a saját életében. Hja, hogy segítsen valaki, aki saját magán nem tud segíteni?! És nagyon sokan vannak ilyenek! Ez olyan, mint egy függőségekben szenvedő pszichológus... nem igazán hiteles, hogy tud majd segíteni. Bár persze nem kizárt, de jobb, ha olyannal dolgozunk, aki már járt "ott", a saját tudatalattijában és legalább tudja, hogyan működik belülről, nem csak könyvekből.


3.) Keressünk olyat, aki emberileg is szimpatikus, de ne egy bólogató Jánost, mert az nem segítség. Legyen őszinte, hiteles és merjen szembesíteni.


Privátban szívesen adok neveket címeket, akikkel én is dolgoztam együtt, illetve persze hozzám is lehet jelentkezni, ha rám esik a választás.



Sokan mondják, hogy sokba kerül, hiszen ülésenként (kb 2 óra) 20-30 eFt-ba kerül. Ha belegondolunk, hogy ezért a pénzért egy életre letehetjük például a gyerekkori fájdalmunkat az apánkkal kapcsolatban, vagy elengedhetjük a neheztelésünket az édesanyánk felé, felszabadulhatunk és új emberré válhatunk, akkor azt hiszem ez nem nagy ár.


És még valami: mindenki annyit nyer belőle, amennyit belevisz. Tehát ha ezért a 20-30 eFt-ért beleviszi szívét-lelkét, akkor rengeteget elérhet. Ha csak bizonyítani akarja, hogy rajta ez sem segít, akkor pusztán valóban fecsérli a pénzét és folytatja az önszabotáló, önpusztító életmódját. Kár érte.


Úgyhogy remélem meghoztam a kedvét a teljes gyökeres változáshoz és az ezzel járó felszabaduláshoz. :)

Ez az egyik legszebb ajándék, amit az élet adhat!

2017. máj. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Remélem jobban vagy azóta, és már nem érzed, hogy csak annyi dolgod lenne, hogy várd, hogy ".. [..] elvigyen [..] az ördög." (2017.ápr.22.19:22)

2023. okt. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!