Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Hogy lehet szakember segítsége...

Hogy lehet szakember segítsége nélkül belenézni az előző életünkbe?

Figyelt kérdés
Valami oldalt tudtok, ahol ezt leírják?
2017. ápr. 22. 19:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
Nem. Valószínűleg nem is volt neked. Nekem volt előző életem, de neked nem, mert te nem én vagy én pedig nem te vagyok, azaz az vagy, aki tegnapelőtt voltál. Kíváncsi vagy honnan tudhatod, hogy volt előző életed? 😏
2017. ápr. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Azokat a számokat kell összeadni, amilyen napon születtél. Én 16-án születtem, már a 7. Életemet élem :)
2017. ápr. 22. 21:33
 3/16 anonim ***** válasza:
5%
Ki mondta neked ezt a hülyeséget? Hetedik életedet éled? Még egy is ritkaság nemhogy hét. 😏
2017. ápr. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
0%
Lepontoztál, és azok, akik lepontoztak nagy szakértelem lehet a hátuk mögött. Az ilyen és hasonló kérdésenél nem könnyű komolyan válaszolni egy hozzám hasonló szakértőnek. Amikor már komlyra akarnám venni a figurát folyton csalódást okoznak nekem ezekkel a kirohanásokkal. 😏
2017. ápr. 23. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%
Még kommunikálni sem lehet rendesen.
2017. ápr. 23. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 thoomas26 ***** válasza:
54%

Az önhipnózis technikája, meditációs technikák jöhetnek szóba, de nekem az a meglátásom, hogy nem biztos, hogy jó ötlet az előző életekben kutakodni, pusztán kíváncsiságból. Valószínűleg akkor van csak értelme, ha a jelen életedben van olyan mentális vagy fizikai problémád, mely az egyik előző életedben gyökeredzik és annak az élménynek az újra átélésével ez orvosolható.


Mindannyiunknak volt már számos előző élete, mindannyiunk lelkek vagyunk, akik fizikai életek sokaságát élik le, hogy ezáltal megtapasztalják a teremtett világ minden aspektusát, s ezáltal tanuljanak, egyre tapasztaltabbak, egyre fejlettebbek legyenek. A különbség csupán annyi közöttünk, hogy bizonyos mértékben eltérő szinten állunk a létezésünk folyamatában.

Sokkal fontosabb inkább a jelen életed vizsgálata. De még fontosabb annak megélése. Amit most kapsz az élettől, amilyen körülmények vesznek most körül téged, tudsz következtetni arra, hogy milyen lehetett az előző életed, de arra még inkább, hogy mit és miért terveztél magadnak erre az életedre. Ha megadod a lehetőséged, hogy jól elmélyedj magadban, rá fogsz jönni, össze fogod rakni a képet. S akkor már csak egy dolgod marad; mindazt, amit az élet most felkínál a számodra, szeretettel és elfogadással éld meg, közben úgy viszonyulva másokhoz (és magadhoz is!), ahogy szeretnéd, hogy mások viszonyuljanak hozzád. Végül, de nem utolsó sorban, igyekezz mindenben meglátni a jót, s a körülményekhez képest igyekezz mindig a legboldogabb lenni. Ezzel a legtöbbet tettél annak érdekében, hogy ne csak értelme, hanem eredménye is legyen annak, amiért leszülettél.

2017. ápr. 23. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

thoomas26

Az önhipnózisnak és a meditációs gyakorlatoknak ismételten köze sincs a reinkarnálóhoz, azaz az előző élet felidézett emlékeihez sem. 😢

Önhipnózis az, amikor valamiben elmerülsz vagy mondjuk vannak olyan dolgok, amiket nem szeretsz csinálni, de a tudatos énedet meggyőzöd ennek az ellenkezőjéről.

Meditációs gyakorlatra azok vetemednek, akik a lelki békét keresik vagy csakrázgatnak, mint az ollózos a lányok. Nem tudom honnan szeded mindig ezeket a sületlenségeket.

2017. ápr. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 thoomas26 ***** válasza:
33%

delator

Egy bizonyos ellazult tudatállapot elérése szükséges, melyben (többek között) kizárod a fizikai érzékszerveiden keresztüli észleléseidet. Ennek nyilvánvalóan többféle módja létezhet, előző életekbe még álom útján is belenézhetünk - tudatosan is, de látszólag tudattalanul is.

Nekem az a feltevésed értelmezhetetlen, melyben azt állítod, hogy a kérdezőnek nem volt előző élete, míg neked igen. Nyilvánvalóan vannak közöttünk fiatalabb és idősebb lelkek is, de a többségünknek nem ez az első élete, és még csak nem is a hetedik...

2017. ápr. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

thoomas26

Egyesek drogoznak mások issznak és megvan nekik a kellő ellazult módosult tudatállapot, de mégsem emlékeznek vissza előző életükre, ugyanakkor akik már hosszú évek óta gyakorolják a meditációs gyakorlatokat nekik sincsenek emlékeik előző életükről. Azt kérdezed, hogy honnam tudom, hogy neki nem volt? Nos, az olyanok, akiknak volt nem keresnek olyan embereket, akik csalással foglalkoznak, mellesleg eleve tudják, mert bár az emlékek megfakulnak a tapasztalatok soha sem. 😏

Felállt a hátamon a szőr, amikor azt olvastam, hogy idézem: "Azokat a számokat kell összeadni, amilyen napon születtél. Én 16-án születtem, már a 7. Életemet élem :)" Félelmetes volt. 😨

2017. ápr. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 thoomas26 ***** válasza:

delator

Persze, ellazult tudatállapot sokféle lehet. Egy olyan pszichológus, aki regressziós hipnózissal is foglalkozik, tudja ennek a mikéntjét, én személy szerint ilyen szakemberhez fordulnék, ha kíváncsi lennék az előző élteimre - azonban nekem nincsenek ilyen igényeim.

Az, hogy ki mennyire van alapvetően tudatában az előző életeinek, nem gondolnám, hogy annak a függvénye, hogy egyáltalán volt-e neki. Egy szakember által vezetett hipnózisban a legtöbb embernél feljönnek az emlékek, annak is, aki addig teljesen szkeptikus lett volna. Az, hogy "spontán" módon kinek jobban jönnek elő emlékek, kinek kevésbé, kinek egyáltalán nem, szerintem nem attól függ, hogy lehetnek-e egyáltalán emlékei.


Az utolsó mondatoddal azonban teljesen egyetértek, annyi tanulság mindenképpen leszűrhető belőle, hogy nem szabad azért mindent feltétel nélkül elhinni. Sok helyen, sok félét összeírhatnak és össze is írnak. :)

2017. ápr. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!