Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Mi értelme a fejlődésnek és a...

Mi értelme a fejlődésnek és a tanulásnak?

Figyelt kérdés

Ezt hol fogja bárki is hasznosítani?

Van értelme egyáltalán bármelyik vallásnak?



2017. aug. 5. 20:01
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
89%
Ha nem volna értelme a fejlődésnek és a tanulásnak, akkor az életnek sem volna.
2017. aug. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Ahm...miért, és van neki?
2017. aug. 5. 20:11
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Miért van értelme bárminek?


Jó kérdéseid vannak... Engem nem érdekel, mi az értelme, alapösztönöm, hogy fejlődni akarok (hogy mennyire sikeresen csinálom, az más lapra tartozik). S az nem esik jól az embernek, ha nem éli ki alapvető vágyait. Egyesek el is akarják érni végül a tökéletességet, igazából ez a sok életük lényege, ezért élnek, ennél fontosabb nincs... Én csak fejlettebb akarok lenni, de a tökéletlenséget szeretem, talán mert túl tökéletlen vagyok ahhoz, hogy máshogy lássam :)

Nem mindent tudok megmagyarázni, ami mozgat, de van és csinálnom kell.


A tudást s a magasabb fejlettségi fokot pedig miért ne hasznosítaná az ember, ezt a kérdésedet nem értem.

A vallásos pedig nem érint, nekem nincs vallásom, világképem van, ami velem együtt fejlődik.

2017. aug. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 thoomas26 ***** válasza:
100%

Hogy egyre tapasztaltabb és bölcsebb, egyre tökéletesebb légy. S egyszer elérd annak a forrásnak a tökéletességét, melyből annak idején kiváltál.

Ez ugyanolyan ösztöne a léleknek, mint a kisgyermeknek, hogy járni meg kell tanulni. (A fizikai életünkben sokszor nem érezzük ezt az ösztönt, hiszen a tudatunk jócskán le van korlátozva, mely jószerint a jelenlegi életünkre, személyiségünkre szorítkozik.)


A vallások ugyan az igazságra épülnek, de úgy, abban a formában, ahogy vannak, sajnos kevésbé van értelmük.

Minden vallás kicsit másként mondja el "ugyanazt", s sajnos többségükre jellemző, hogy az igazságot úgy alakítja és színezi ki, ahogy a vezetőik érdekeinek az megfelel. Sokszor a félelemben tartás eszközével irányítja a híveiket úgy, ahogy az neki éppen jól esik.


Istenfélő helyett jobban teszi valaki, ha igazságkereső lesz.

2017. aug. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

A kérdésben úgy értettem, hogy hol hasznosítod a tökéletességet, miben?


Igazából azt sem igazán értem, hogy miért akar valaki olyan lenni, mint amiből kivált.

Ha olyan akar lenni, aki első körben nem kellett volna belőle kiválnia...vagy nem?

2017. aug. 5. 21:14
 6/19 A kérdező kommentje:
*akkor első körben...
2017. aug. 5. 21:21
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Jól érzed, Kérdező, spirituális szempontból semmi értelme a fejlődésnek és a tanulásnak - világi értelemben persze más a helyzet, de a kérdés nem erre irányul. A valódi spirituális út igazából nem a tanulásról, hanem a felejtésről szól. Mindent el kell felejteni, ami eltakarja önmagad elől azt, ami valójában vagy. Merthogy válni nem kell semmivé, már AZ vagy. Csak nem tudod, mert a sok felesleges holmi eltakarja.


A vallásoknak - már a komolyaknak - az az értelme, hogy a spirituális utad egy szakaszán - nem az egészen - továbbsegítsen téged. Egy pont után már nincs szükség vallásra, sőt, akadályoz. A továbblépést akadályozó minden eszközt le kell tenned, így a vallást is.

2017. aug. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Privátban leírom
2017. aug. 5. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

"válni nem kell semmivé, már AZ vagy. Csak nem tudod, mert a sok felesleges holmi eltakarja."


Lehet valaki akkor pl. alapból torz, mondjuk egy szörny? (átvitt értelemben persze, rossz ember)

2017. aug. 5. 23:13
 10/19 A kérdező kommentje:
8. Oké, várom, írj nyugodtan.
2017. aug. 5. 23:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!