Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Mennyi esélyem van arra, hogy...

Mennyi esélyem van arra, hogy a következő életemben is ember leszek?

Figyelt kérdés
Egy jósnő kiszámolta, hogy az eddigi X év alatt én összesen 2X éltem emberként..és a többi év? Nem tudom ezt elhinni...

2017. nov. 7. 12:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
A helyedben én sem hinném el.
2017. nov. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
74%
És most mi vagy?
2017. nov. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
58%
0%.
2017. nov. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
#2, te sem tudsz egy kérdésre válaszolni...
2017. nov. 7. 14:26
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Azért én kíváncsi lennék miféle képletek alapján számolta ki ezt a jósnő...
2017. nov. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
87%
Figyelj a reinkarnációra nem lehet emlékezni, olyan mintha fognál egy arany láncot be olvasztanád és csinálnál belőle arany karkötőt a formája meg változik de ami belül van az örök csak te sejtheted hogy mi voltal előző életedben gondolkodj el rajta van olyan álatt amit irigyelsz vagy olyan hely ahol szívesen lennél esetleg nosztalgikus érzèsel tölt el pl ha vágysz a tengerre akkor előző életedben vagy tengerész vagy hal leettél
2017. nov. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet, mert az emberiség létszáma rohamosan növekszik. Pl. a '80 - as években 4 milliárdan éltek a földön, ma 7+. A világháború idején 3 milliárdan. 4 milliárdnak honnan van lelke?


Egy test - egy lélek rendszerben sehogy se jó.

2017. nov. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

#5, a születési dátumommal kalkulált

Köszönöm a válaszokat!

2017. nov. 8. 11:36
 9/16 anonim ***** válasza:
93%

#7


"4 milliárdnak honnan van lelke?"


Azt nem állítja senki, hogy az emberek azonos eloszlással inkarnálódnak. Lehet, hogy még több millióan várnak leszületésre (hogy hol, azt nem tudom), akik valamikor a jövőben fognak megszületni, nekik az lesz az első inkarnációjuk. Lehet, hogy a létező emberi lelkeknek eddig még csak a tizede, vagy még annyi sem inkarnálódott. Arról nem is beszélve, hogy más bolygókon, és párhuzamos dimenziókban is élhetnek emberek.

Az sem egyértelmű, hogy egyetlen lélek csak egy emberben, egyetlen időben lehet. Ha egyszer feltételezzük, hogy a lélek túléli halált, akkor miért kellene olyan zártan gondolkodni róla, hogy 1 lélek=1 ember egy adott időben és helyen? Miért ne létezhetne egyetlen lélek egyszerre több emberben, akár több időben is?

A reinkarnáció nem zárja ki azt, hogy te, mint lélek, egyszerre légy megtestesülve kr. e. 3800-ban, kr. u. 2-ben, kr. u. 2017-ben vagy kr. u. 4600-ban.

2017. nov. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 thoomas26 ***** válasza:
100%

A reinkarnációt többféleképpen is értelmezik, de egy ember lelke csak emberi testbe (vagy ahhoz hasonló szintű fizikai testbe) születhet le. Tévút és szarvashiba összekeverni az emberi és az állati lelket.

Mi, akik most itt a Földön, emberi testben élünk, a lelkünk létezésének egy kisebb, úgynevezett reinkarnációs szakaszát éljük, mely során megtapasztaljuk a teremtett fizikai világot és benne önmagunkat.

Az, hogy most éppen hányan élünk itt, teljesen lényegtelen tényező. A szellemi világ felfoghatatlanul nagyobb a fizikai világnál (mind időben, mint térben), s a fizikai világ is felfoghatatlanul nagyobb a mi, földi világunknál, így ne csak erre korlátozzunk.

2017. nov. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!