Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Ha van külön témakör az...

Ha van külön témakör az Ezotérián belül a reinkarnáció és a karma részére, akkor miért nincs ugyanitt külön témakör a feltámadásnak, mennybemenetelnek?

Figyelt kérdés
Elvégre a reinkarnáció tana alapvetően a buddhista vallásból származik, tehát inkább vallási témakör. Ez alapján viszont a feltámadásnak is kéne külön témakör, mert az meg egy másik nagy világvallás része.

2017. nov. 16. 15:23
 1/9 anonim ***** válasza:
41%

Miért van ezotéria kategória?


Azért mert ilyen gúnynevet adtak azoknak a dolgoknak amiket nem tud az emberek nagy része hova kategorizálni. Pl a reinkarnáció és az ufo észleléseknek kevesebb közük van egymáshoz mint a felnőtt kategóriában a hetero és homoszex témának.

2017. nov. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha van rádió, miért nincs rámogyoró?
2017. nov. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%
Ezt ne rajtunk kérd számon. Ugyanolyan felhasználók vagyunk, mint te.
2017. nov. 16. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem számonkértem, csak érdeklődtem :D Csak fura, hogy reinkarnáció van külön, üdvösség meg nincs. Pedig itt Európában azért lényegesen magasabb azok száma, akik a feltámadásban hisznek, mint azoké, akik a reinkarnációban.
2017. nov. 17. 01:50
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Csak remélni tudom, hogy a valóságot nem az határozza meg, hogy hányan hisznek benne, hanem a valóság VAN.


Szóval, csak remélni tudom. Hívő esetében sose tudni.

2017. nov. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
47%
Mivel a feltámadás csak jézusra igaz mig a reinkarnáció és karma mindenkire igaz én szerintem / meg a karma téma miert vagyok ilyen szerencsétlen stb kérdések gyűjtő helye mig a feltámadást a vallás témában érdemesebb keresni/kérdezni
2017. nov. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#1: az ezotéria az nem gúnynév. Ez egy gyűjtőnév ezeknek a fogalmaknak, amelyekről itt van szó.


Kérdező: amit kérdezel, az vallás és nem ezotéria, ezért max. ott szerepelhetne - viszont ott nincs akkora jelentősége. Halvány lila fogalma alig van a hívőknek arról, hogyan fognak ezek végbemenni.

2017. nov. 26. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az ezotéria TITKOS tudást jelent. Az exotéria pedig egy NYÍLT KÖRnek való tudást.


Jogos a kérdés, itt inkább az ezotéria alatt a New Age mozgalomra gondolnak. Ez egy "láthatatlan vallás", amely tartalmaz számos ezoterikus, vallási és spirituális irányzatokat, pl. A reinkarnációt. Ezért van itt.

2021. nov. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"reinkarnáció van külön, üdvösség meg nincs"

Annak a vallás témakör alatt kellene lennie, de azt nem választották így szét. Ott minden egyben van.

2021. nov. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!