Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Te tudod erre a választ?

Te tudod erre a választ?

Figyelt kérdés

Elment a kedvem a hústól.

Minden irányból megtámadták a hitemet a hússal kapcsolatban;

vagy, mert a malac az olyan mint a kutya, kutyát meg nem eszünk, vagy a hal az mérgezett - és a halat sem fáról szüreteljük.

Kegyetlen.

De nem tudom, hogy nem-e egyszerűen egy emberi kiváltság, hogy húst ehetünk, vagy van jelentősége az állatokat védeni.



2017. dec. 25. 22:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
ha nem akarsz nem eszel, ha akarsz eszel húst... probléme letudva :)
2017. dec. 25. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Ez egészséges, természetes körforgás. Hiszen a legyek elhullott állatokat esznek, a békák rovarokat, a békákat megeszik a madarak, a madarakat a kutyák/macskák és egyéb ragadozó állatok és így tovább. Ugye biztos tanultad, hogy az emberek állnak a tápláléklánc tetején. Viszont hangsúlyoznom kell, hogy elég durván elindultunk egy mindenképpen rossz irányba. Rengeteg húst eszünk ami nem jó. Mármint nem azzal van a baj, csak rengeteg, nagyon sok állat kell ehhez amit ertelemszeruen ha akarnának se tudnának egészségesen etetni. Emiatt nem csak a halak mérgezettek... Meg onnantól kezdve, hogy a föld, a víz, a levegő mérgezett... A növények is mérgezettek. De a nagy feldolgozók nem természetes anyagokkal etetik az állatokat amiket mi szépen megveszünk itt-ott. A legbiztosabb még mindig az amit te magad etetsz, csak nekem meg ahhoz nincs lelkierőm, hogy a sajátomat megegyem... :D


Ezt a hústémát mindenki döntse el saját maga.

2017. dec. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
100%
nekem is mindig elmegy tőle a kedvem amikor meglátom a boltban az árát.
2017. dec. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Nem olyan súlyos dolog ez, igazából attól kezdve, hogy az ember elért egy bizonyos szellemi és erkölcsi szintet folyamatosan megkérdőjelezzük ezt a húsevés dolgot. És ha esetleg beírod a gugliba hogy híres vegetáriánusok igencsak nagy koponyákról beszélhetünk. Szóval nincs az ezen való filózással semmi probléma, mondhatni az ember intelligenciájából és moralitásából természetesen adódnak az ilyen konfliktusok, húsevés, halálbüntetés kérdése, stb.
2017. dec. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Skywinner ***** válasza:
80%

- Az agyad helyett a gyomroddal emészd a fizikai táplálékot.


- Hagyd, hogy az ösztöneid mutassák meg, mire van szükséged.

- Amikor a ragadozó macska vagy kutya füvet eszik, akkor nem megkergültek, hanem arra van szüksége a szervezetüknek. Követik az ösztöneiket.

- A növényevő csimpánzok sem szórakozásból vadásznak kisebb majmokra időnként.


- Az sem árthat, ha valaki megtudja különböztetni a függőségeit (cukor, alkohol,stb) az ösztönös vágyaktól.


- Finoman küldd el a francba azokat a vegetariánusokat, akik az érzelmeidre hatva akarják megváltoztatni az étkezési szokásaidat. Csak a pszichédet akarják uralni, vagy önigazolást keresnek.


- Nem vagyunk egyformák.

Van olyan ismerősöm a családomban, akibe már gyerekkorában sem lehetett beleerőltetni egy falatka húst sem.

- Egy munkatársam egész télen csak húst eszik (se savanyú, se befőtt, se hagyma, se hüvelyesek). De tavasztól télig vegetariánus. Habár húsleveseket és a halászlét egész évben fogyaszt.

- Én a család szégyene voltam gyermekkoromban, mert nem voltam hajlandó kenyeret enni semmihez. De volt, hogy együltő helyemben betoltam egy kis rozsbucit csak úgy magában.

Mindenki sápítozott, hogy jaj mi lesz ezzel a szegény gyerekkel.


- Mégegyszer, különbözünk egymástól. Ami az egyiknek orvosság, az a másiknak méreg.

- Vannak például laktóz érzékeny népcsoportok. Nekik nuku tej.


- A disznóhús a régi időkben nem azért lett tisztátalan étel, mert a disznó szeretett a sárban dagonyázni, hanem mert galandféreggel megfertőződhetett és nem ismerték a későbbi tűzön füstöléses módszert, amivel védekezni lehet ez ellen.


- A fahatártól északra élő népek esznek ugyan bogyókat, de az étkezésük főleg húsokból áll.


- A legaljasabb vegetariánus az amelyik a bibliát idézi, hogy már az Úr a legelején megmondta az embernek, hogy csak legelhet.

- És igaza van. Tényleg le van írva a Genezis-ben, hogy az Úr milyen étket szánt az embereknek a kezdetekben.

- De a köcsög csak eddig olvasta a bibliát, vagy csakúgy halotta valakitől, hogy ez áll benne.

- Mert ha olvasta volna, akkor tudná, hogy az özönvíz után Noé és egy korszakkal később Mózes is kapott étkezési instrukciókat az Úrtól.

- És bizony hosszan sorolja az ehető vadak, madarak és bogarak fajtáit.


- Szóval csak okosan. Ne hagyd, hogy mások nyomogassák a gombjaidat.

2017. dec. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:

Ez a mondatodat én nehezen tudom értelmezni: “De nem tudom, hogy nem-e egyszerűen egy emberi kiváltság, hogy húst ehetünk, ...”

Az állatvilág jó része eszik húst (pl vérszívó pintyek is vannak, de a növényvilágban is előfordulnak húsevők, ha jobban belegondolsz.)


“...a halat sem fáról szüreteljük.” Honnan tudod, hogy a növények kevésbé mérgezettek-e, mint az állatok. Az állatok lehet, hogy azokat a mérgeket is a saját táplálékaikból vették föl. Lehet, hogy ha az állatod eszed meg még kevesebb méreg jut a szervezetedbe, mintha közvetlenül a növényt fogyasztanád.


A fehérjéinket 20 féle aminosav építi fel. Nem mindegyik fordul elő növényekbe, szükség van a húsra, hogy minden tápanyaghoz hozzájussunk.


A malac nem olyan, mint a kutya. A malacokat azért etetik, nevelik, hogy az ember hasznot húzzon belőle, és nem csak a pénzre gondolok. Minden egyszer meghal. Nem jobb, ha halála után visszakerül a táplálékláncba?


Disznó, szarvasmarha, csirke... ezeknek az állatoknak a fennmaradása az ember kezében van. Nem élnek meg egyedül a vadonban, ha az ember nem eszi, nincs miért tartani. Hamar kipusztulnának, ha belegondolsz.

2017. dec. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
31%
4: az első találat Hitler volt a híres vegetáriánusok között. Kösz akkor inkább húst eszek. De mit hülyítselek, megteszed ezt magadtól is, ez a vegetáriánus életmód=magasabb szellemi és erkölcsi szint csak önámító ostobaság, kb. nulla reláció van közöttük, kivéve persze az ezo hitet vegetáriánus életmóddal összemosó csoportok szerint. Azt tudtad hogy a legtöbb gyilkos a tette elkövetése előtt legalább egy nappal kenyeret evett? Le a kenyérrel! :D
2017. dec. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%

"az első találat Hitler volt a híres vegetáriánusok között. Kösz akkor inkább húst eszek. "


Hát egyél! Most oszt jól kitoltál mindenkivel.:DDDD

2017. dec. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Ok, te meg csak kövesd egy híres tömeggyilkos példáját.
2017. dec. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
28%

"Ok, te meg csak kövesd egy híres tömeggyilkos példáját."


Nem akarom, hogy belerokkanj a hírbe, de akkor nyilván a húsevők is számos tömeggyilkos, erőszaktevő, pedofil stb. példáját követik a fényes logikád szerint. És a piros pólót hordók is. Meg a moziba járók is..... :)))))Én csupán annyit mondtam a kérdezőnek, hogy a húsevés etikáján problémázni egyidős a gondolkodó emberrel. Ezt számos híres, ókori gondolkodó példájából tudjuk. Hogy te ezt kevered, kavarod ezzel a példakövetés baromságoddal azzal csak a picinyke agykapacitásodat, az értelmezési képességed hiányát villogtatod ;)

2017. dec. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!