Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Mit tehetnék, hogy ne féljek...

Mit tehetnék, hogy ne féljek a haláltól?

Figyelt kérdés

Igazából én hiszek abban, hogy csak a testünk hal meg és hiszek a reinkarnációban is. Szerintem rengeteg életünk van és ugrálunk egyikből a másikba. Szerintem ezen a világon kívül van más univerzum, szellemvilág is, ahová esetleg a lényünk kerül egy új életre várva.


Imádok gondolkodni más és hasonló dolgokról, így értelemszerűen felbukkan a halál gondolata is ami megijeszt és rossz érzéssel tölt el, félek tőle. Kicsit a halál pillanatától is vagy az esetleges szenvedéstől de ettől eltekintve leginkább attól, hogy az összes kapcsolatom megszakad majd és nem marad semmi csak a fájdalom azoknak akik szeretnek. Hála a jó Istennek, szerettem még nem halt meg de fogalmam sincs hogyan fogom feldolgozni ha egyszer eljön az ideje. Azt nehéz elfogadni, hogy többé nincs. Csak az emlékeimben.


Még csak a húszas éveim elején járok de borzasztóan félek, hogy meghalok "idő előtt". Nagyon szeretnék gyerekeket és őket felnevelni, gondoskodni az unokákról is. Még úgy érzem, hogy semmit sem tettem az életben, ezért nem lenne szabad meghalnom. De ha belegondolok rengeteg velem egykorú vagy fiatalabb halt már meg és ugyanúgy ők sem csináltak semmit még és valószínűsíthető, hogy terveik is voltak az életben.


Szeretném ha nem egyfajta félelemmel gondolnék a halálra, hanem elfogadnám, hogy ez az élet velejárója és nem tehetünk ellene semmit. Mert ezeket mind tudom, csak mégis... Bonyolult :(


2017. dec. 25. 23:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
52%
Természetes dolog, hogy félsz a haláltól. A halál nem az élet része (még senki sem élte át a saját halálát), tehát egy ismeretlen dolog, amitől mindenki fél. Idővel majd feldolgozod a hozzá való viszonyodat, és talán nem lesz annyira félelmetes, illetve megszokod annyira a gondolatát, hogy nem fogsz állandóan ezzel foglalkozni.
2017. dec. 26. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Miss Endzsi ***** válasza:
Remélem igazad van kettes.
2017. dec. 26. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A halál ugyan olyan természetes dolog mint a születés csak sajnos a mi kultúránkban szomorú, szörnyű dolognak van neállítva ami nagyban nehezíti az ismeretlentől való félelmet ami természetes. Én már nem félek a haláltól csak a szenvedészől. Az olyan élettől ami szenvedéssel fájdalommal bezegséggel van tele. Idővel múlik majd a félelmed, ha kellően sok szeretted lesz odaát már nem fog olyan félelmetesnek tűni. Ha idős leszel és gyenge pedig már bánni sem fogod az élet végét. Szerintem legjobb ha az ember amíg nincs baja nem ezen rágódik hanem éli az életét. A végén mind meghalunk sajnos ez egy közös probléma.
2017. dec. 26. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Arról még nem gondolkoztál, hogy erősen növekvő számú populációban hogyan működhet a reinkarnáció?


"Szerintem ezen a világon kívül van más univerzum"


Univerzum, mint olyan, egy van, azért "uni", csak nem tudjuk mekkora és milyen a struktúrája, létezik "multiverzum" elmélet is, abban az esetben sok kisebb egység alkotja a teljes Univerzumot.


A világon túl meg nincs semmi, mert minden ami van, az a világunk része, ha van valami a világon túl, akkor ez nem a világunk része, ergó nem hat ránk, olyan, mintha nem is lenne.


Ha meg hat ránk, akkor meg része az Univerzumnak.

2017. dec. 26. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
20%

Én is félek...

De nem mindegy az sem hogy ki hogyan hal meg, és mikor.

2017. dec. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
Ha hálát adsz a jó istennek,hogy hihetsz ilyen butaságokban?
2017. dec. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Az egyetlen igazságos dolog az életūnkben az a halál mely figyelmen kívűl hagyja a gazdagság,pozicíó,nemed..stb..A te dolgod elrendezni az életedben,hogy megvalósįtsd mindazt ami fontos a számodra!Nézzük át???..Suli befejezés,otthonteremtési,gyerekvállalás,meg nem szűnő munkahely...!Milyen szisztéma szerint tudsz haladni? Miért félsz attõl amit nem ismersz (halál)?
2017. dec. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
78%
Azért ijeszt meg a gondolat, mert nem elég erős a hited. Ott van benned, hogy ,,mi van, ha mégsincs halál után újjászületés?" Ott motoszkál benned. Mit tehetnél? Fogalmam sincs! Én is félek tőle. :D
2017. dec. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Skywinner ***** válasza:
100%

- Amíg ragaszkodsz bármihez az életben, addig mindig félni fogsz a haláltól, azaz attól, hogy a halál által elveszíted azokat a dolgokat, amikhez ragaszkodsz. (tárgyak, vágyak, emberek)


- Próbáld megérteni és "tudatosítani" önmagadban, hogy amikor meghalsz, innen nem tudsz magaddal vinni "semmit"!!


- Ha ez így van, (márpedig így van) akkor szerinted van értelme ragaszkodni bármihez??


- Fontos, hogy mindig tudj megbocsátani. Ehhez nem kell vallásosnak lenni. Ez sem az egyházak privilégiuma. Ezt csak te magad tudod megtenni.


- Nem mondom, hogy könnyű feladni az illúzióinkat, a ragaszkodást a fájdalomtól való félelemhez és magához az élethez való kötődést. De tudom, hogy lehetséges.


- De ne hidd, hogy ez majd magától megtörténik veled. A hozzáálásodat a világ dolgaihoz "neked" kell megváltoztatnod.


- Folyamatosan, munkálkodnod kell önmagadon, hogy megvalósítsd a "képzelt félelemek" nélküli életet.

2017. dec. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

# 4


Miért, abból kéne kiindulni, hogy az összes lélek egyszerre teremtődött/ keletkezett az Univerzumban?

2017. dec. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!