Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » A reinkarnálódott emberek...

A reinkarnálódott emberek miért felejtik el, hogy kik voltak?

Figyelt kérdés
Miért lesznek teljesen más emberek?

2019. jan. 4. 23:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
50%

Nem mindog felejtik el. Minél bölcsebb a lélek, annál inkább tud mozzanatokra, majd életekre emlékezni. Nekem par napja villant be, hogy ki lehettem; de azt hiszem, , hogy rengeteg életem volt már , s majdnem mindig uralkodókat szolgáltam . A karmában vannak fogódzkodók, pl. hogy felismerhető a lélek az ember tekintetéből, tudod, hogy vele dolgod van ( vagy lehetett volna, néha nem jön össze)

( nyilván, ha valaki nem hisz ebben, annak hülyeség, de nem is kezdek itt mesébe, mert felesleges)

2019. jan. 4. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Viszont ez csak a sejtésed, egy bizonytalan érzés vagy egy hirtelen gondolat. Szóval nem érzed úgy, hogy több ember vagy. Úgy értem, hogy nem vagy valaki más. Aki voltál, az egy másik személy. Az ő emlékei nem a te emlékeid. Ebből adódva akkor nem te vagy. Vagy rosszul gondolom?
2019. jan. 5. 00:04
 3/16 anonim ***** válasza:
58%
A személyiség nagy részét a lélek adja. Lehet, hogy egyik életemben mondjuk ezredes katona voltam, utána meg udvarhölgy , de mindig én voltam , az én energiáim, rezgéseim , belső értékeim mentek / mennek tovább. Meg általában én nő voltam , folyamatosan épültem az életeimben, nagyon nem torpantam meg sehol. ( nem lettem öngyi, nem bántottam direkt, gonoszságbol másokat , stb, )
2019. jan. 5. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
7%
egyébként a transz - szexuális embereknél is érdekessegek vannak, , ugyanis ők emlékeznek arra, hogy férfiak vagy nők ( fiúk / lányok) voltak előző életükben. Ha ilyen emlékekkel “ rossz” testbe születnek, az általában valamilyen korábbi rossz tettük következménye.. A mai korban persze lehet siman nemváltó műtéteket végeztetni, ezért mernek bátrabbsn kiállni.(nem propagálom őket, csak leírtam!)
2019. jan. 5. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
47%

Erre többfajta teória is létezik.


A Föld viszonylag nagy fajsúlyú bolygó és egy hosszabb, inkarnációs-láncolat során eléggé erodálhatja a lélek emlékeit, plusz - elvileg - üzemel itt egy mesterségesen létrehozott és fenntartott negatív tudatháló is, amely kiteljesíti a felejtés folyamatát.


Más bolygókon - állítólag - nincs, vagy nem ilyen erőteljes a felejtés folyamata.


Viszont, ha itt valaki ennek ellenére is elér egy olyan magas tudatszintet, hogy képessé válik az emlékezésre, az elég nagy szintet lép fejlődésének a folyamatában.


Kérdésednél maradva, - a lélek főbb jellemvonásai megmaradnak, de mondjuk a genetikától függően (pl. az adott test idegrendszere) egy vehemensebb lélek lehet egy másokkal folyton konfrontálódó, erejét vitákra elpocsékoló személyiség, vagy válhat egy nyugodtabb de céljára összpontosítani tudó, kellemesebb jellemmé.


Ez utóbbi megállapítás csak a saját meglátásom, a spirituális tanítók általában elbagatellizálják a test fontosságát és teljes egészében a lélekre helyezik a hangsúlyt.

2019. jan. 5. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
85%
Mert az emberi agy úgy lett kitalálva, hogy idővel törlődjenek az emlékek, legalábbis a jelentéktelenek. Még a jelenlegi életedből sem emlékszel a 20-30, de még a 2 évvel ezelőtti életedre se tisztán, csak egy-egy jelentősebb eseményre, de arra se úgy, ahogy valójában történt. Ha nem felejtenénk, akkor az agy képtelen lenne feldolgozni a sok információt, több élet emlékeit pedig pláne.
2019. jan. 5. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
83%

Azok a tudattartalmak, amiket "előző életek emlékei"-ként szoktak megcímkézni a bölcsek és/vagy bolondok, hozzáférhetőek a fejlődés megfelelő fázisaiban, megfelelő tudatállapotokban az összes érdekelt számára. E tudattartalmak használata akkor etikus, ha az terápiás v megbocsátási céllal történik. Nem mennek teljesen feledésbe ezek az infók, de csak annyi és akkor aktivizálódik belőlük, annyi jut el a mindennapi ún. éber tudat szintjére, amennyi és amikor kell az aktuális inkarnációd feladatainak megoldásához/fejlődéshez.


A születéskori felejtés okát nevezik némely kultúrák Od köpenyének is. Od köpenye fellebenthető.


Az átmeneti felejtés a fejlődő, de még nem elég erős lelkű embert szolgálja. Ha hatodikos vagy, sem kérdezik ki tőled az elsős-másodikos-harmadikos stb anyagokat rendszeresen. Amit régebben tanultál meg, arra épül az új tananyag. Szimbolikus síkon tökéletesen fejeződik ki a tanulás mechanizmusa a mindennapi életben.

2019. jan. 5. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
A tudat evolúcióját éljük, jelenleg arra vagyunk tudatosak hogy egy testtel és elmével rendelkező személyek vagyunk, azaz emberek. A tudat fejlődésének egy magasabb fokán pedig felébredünk, megvilágosodunk és itt már annak leszünk tudatában hogy amik vagyunk, az a test születése előtt is létezett, azaz itt már nem azonosulunk a testtel és az elmével, tehát a jelenlegi kis elkülönült énünk ráébred az egységtudatra, ekkor már tudatában leszünk az előző életeinknek is és mindennel egységben létezünk majd. Az emberek zöme még kifelé keresi az önmegvalósítást, anyagi tárgyakat halmoznak, de egyre többen fordulnak befelé és meditáció és önkutatás által tapasztalnak meg valami "új" vagy inkább mondjuk úgy hogy elfeledett igazságot. Tehát mondhatni előbb a téves azonosulásból kell felébrednünk, megvilágosodnunk, aztán adott lesz minden, nem lesz több kérdés.
2019. jan. 6. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
17%

Hogyan tudnál egy szerepben játszani, ha tudod, hogy játék? Sok oknak együttes hatása egyébként.


Mert teljesen más állapotból kezdenek egy teljesen más emberi testben. E második kérdésed, eléggé bugyuta.



1#, bár ez egyenesen arányos, nem feltétlen van így, sőt igazából szinte sosem nő meg az előző életre emlékezés mértéke a bölcsességgel.



2#, nem érzi, hogy több ember. A jelen szempontjából látja, mint mikor te álmodsz. Amúgy ilyen esetekben, ha az 1#-nek spirituális inditatása van, nem csak elméjének játéka, akkor az akkori bölcsesség, tudás, és természetesen személyiségből is kap egy apró mikrokozmoszt. Mint amikor te álmodban úgy tudsz valamit, hogy azt nem beszélted meg senkivel, csak megy az álom és a tudatalattidban van, mint emlék, ami akkor keletkezett az álom menetével. Ez is olyan, hogy látod azt a személyiséget. Ekkor sem vagy több ember, hanem a jelenlegi elméden keresztül tapasztalod azt.

E esetben viszont az ő emlékei a tiéd is, hisz az is te voltál. Egyszerre te is vagy, és nem. Mert az is a te egyik életed, viszont most van egy egyenlő szintű másik. Így ez egy másik, egymás kiegészíthetetlen ellentétében álló személyiség részkomplexum.

Igen, rosszul gondolod, de főleg rosszul, alacsonyan gondolkodsz.



3#, Nem sok összefüggés van, hogy nő voltál, és hogyan fejlődtél.


4#, amit itt írsz, szimplán csak badarság, minden része.



5#, Ez nem a tudatszinttől függ, amit már leírtam. És nem lép emiatt nagyot, sőt, lényegileg semmiféle plusz fejlődéssel nem jár.

Itteni értelemben nincsenek jellemvonásai. A fénye, az ember magja ugyanaz.

Nem elbagatellizálják, csak (tippelem )a lényegileg valóban nem számít, hisz spirituális az egyetlen szempont, aminek alapján lesz életed, így ilyen szempontból lényegtelen a test, és amúgy is a test lesz, amit elhagyunk, az elme és szellem, pedig amit egyesítünk a fejlődés során.

Spirituális tanítók, akik tanítóak, nem csak átadni próbálják magukat, és nem spiritualitást átadók, hanem akik spirituálisak, sose tennének ilyet, hisz itt még erősen a test és elme kettőssége számít igazán.



6#, ahogy írtam, ez is csak egy része az egésznek. Egyértelműen nem csak az emberi agy miatt van e effektus.

A feltételezés, hogy az agy képtelen lenne feldolgozni, szimplán baromság. Járj utána.



7#, Nincs így. Nem csak a megfelelő tudatállapot és megfelelő fázis. Ez nem ilyen 2X 2 dimenziós tényező. Ez 4 dimenziós egység. Nagyon nagyon kevesen vannak, akiknek egyáltalán valaha is kéne emlékezniük, és még kevesebben, akik ezt maguktól/felsőbb segítséggel képesek elérni.

Az OD köpenye a kis leírásod alapján nem a memóriára koncentrál, hanem a magasabb szintű tudatállapotra. És a fellebbenése továbbra sem feltételen eredményez akármiféle plusz emléket.

Harmadik féle megfogalmazást olvasom a szellem fényére. Az "erős" szellemű*ek sem emlékeznek. Ahogy írtam ez sokkal több tényezőből áll.



8#, Tudatában lehetünk*, hogy vannak előző életeink.

A megvilágosodás definíciód nagyon nem tetszik nekem. Még csak ott kezdődik igazán..., bőven lesz kérdés, csak lényegiek.

2019. jan. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

"8#, Tudatában lehetünk*, hogy vannak előző életeink."


8-as vagyok.

Nyilván nem azonnal leszel tudatában minden előző életednek, a megvilágosodás egy véget nem érő folyamat, mintha egy virág csak nyílna és nyílna, és egyre több tárul fel. Ennyi erővel oldalakon keresztül lehetne leírni részletesen a ráébredés részleteit, én tömören fogalmaztam meg a kérdéshez kapcsolódó lényeget.

Red Vixen miért játszod a megvilágosodott tanítót? Ettől nem leszel több, aki több akar lenni az az elme énje. Akkor ki ébredt fel az énből? Mert te biztos nem :)

2019. jan. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!