Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Mi történne a lélekkel, ha...

Mi történne a lélekkel, ha felrobbanna a Föld?

Figyelt kérdés

Újjá születni nem tudna, mivel minden ember megsemmisülne.

A szellem nem tudna bolyongani, mivel nincs már Föld.


2019. jan. 15. 09:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
66%
Pont az mintha nem robbanna fel.
2019. jan. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg visszatérne oda ahonnan jött.
2019. jan. 15. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
87%

A szellem nem a földön bolyong. Nagyon korlátozott nézet lenne ezt így megfogalmazni :)

Egy másik bolygón kezdene formát ölteni, az egyszerű létformáktól kezdve egy evolúciót élne meg, évmilliókat vesztegetne újra egyszerű létformák csiszolgatásán, míg valamilyen tudatos létformává nem tudna válni. Tehát addig fejlődne míg kifejlődne az elme az én tudattal mint jelenleg ahogy az emberiség is áll, aztán meditáció és önkutatás által felébrednénk az énből, azaz megvilágosodnánk, na ez van még vissza az emberiségnek, de már a küszöbén állunk. Ez nagyjából annyit jelent, hogy ráébredünk hogy nem a test és az elme énje vagyunk, hanem maga a tudat amiben a test mint egy forma jelen van, jelenleg a formával, azaz a testtel azonosulva élünk, ebből ébredünk fel az egység tudatra, az egység tudat része az egyéni szellem is amiről kérdeztél, de nem elkülönült része. Mint ahogy az óceán is egy egység, de cseppekből áll, a cseppek pedig nincsenek elkülönültségben, hanem a cseppek összessége maga az egység, eképpen van az egyéni szellemmel is, egyéni is de minden is egyben, tehát nem földhöz kötött.

2019. jan. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%
Kár hogy bezárt az OPNI.
2019. jan. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
A lélek nem bolygóhoz kötött valami.
2019. jan. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Azért tettem a reinkarnációhoz, mert úgy tudom emberek\állatok a Földön élnek.

Tehát marslakóként születne újjá az ember? Vagy baktérium lenne az űrben?

2019. jan. 15. 12:23
 7/14 A kérdező kommentje:
Vagyis nem az ember, hanem a lélek.
2019. jan. 15. 12:24
 8/14 anonim ***** válasza:
Bármi lehet. Másik naprendszer is.
2019. jan. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

"Azért tettem a reinkarnációhoz, mert úgy tudom emberek\állatok a Földön élnek."


Tehát marslakóként születne újjá az ember? Vagy baktérium lenne az űrben?"


Az amit léleknek nevezünk, volt már minden, sok sok reinkarnáción keresztül. Akkor képzeld úgy hogy kis rezgéssel katicabogárnak születsz, aztán egy emlősállatnak, majd embernek, egy utat jársz be lélekként, ha a föld felrobbanna, akkor más közegben kezdődne az evolúció, akár egy másik galaxisban.

2019. jan. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

"akkor más közegben kezdődne az evolúció, akár egy másik galaxisban."


Vagyis van élet a Földön kívül? Akkor, ha nem robban fel a Föld is születhet újjá egy másik galaxisban?

2019. jan. 15. 14:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!