Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Tényleg létezik a Karma?...

Tényleg létezik a Karma? Eddig nem hittem benne.

Figyelt kérdés
Sok rosszat tettem másokkal,és ezt visszakaptam százszorosan,csak az élettől. Most bűntudatom van,és azt kívánnám,hogy bár ne tettem volna rosszat másoknak.
2019. jan. 30. 11:14
 1/8 anonim ***** válasza:
58%
Én hiszek benne. Volt hogy egy pici gonoszság vagy kárörvendés után én is ugyanabban a helyzetben találtam magam, mint az akin előtte nevettem. Nevezzük akár véletlennek,de én inkább nem kockáztatok.
2019. jan. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
30%

A Karma nem azt jelenti, hogy ha ma adsz valakinek egy pofont, holnap kapsz kettőt.

.

A Karmának csak a reinkarnációval együtt van értelme.

A reinkarnáció szükségessége a lélek fejlődésének segítésében rejlik.

Az emberi élet ideje alatt a tettek lehetnek olyanok, amik pozitív irányban fejlesztik a lelket és lehetnek negatív irányúak is.

A lélek fejlődése (általában) egyirányú: a legjobb felé. Ezt segíti elő a Karma, mégpedig az előző élet tetteinek okozatai áthozásával a jelenlegibe.

A reakciók átívelők is lehetnek, ugyanis lehetséges, hogy egy-egy hibás/nagyon rossz cselekedet olyan következményekkel jár, hogy egy élet nem elég a 'nullára' (meg nem történtre) redukálásához).

Az tehát nem a Karma feladata, hogy ha rosszat cselekszel, most, ebben az életben büntessen.

A következő életedben terel majd abba az irányba, hogy legközelebb ne kövesd el.

A mostani rossz tetteidet a törvények (írott, vagy íratlan) szankcionálják, nem a lelkedet nevelik, hanem testedet büntetik.

2019. jan. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

# 2


Miből feltételezed, hogy a mostani életed tetteinek karmikus következménye majd csak egy következő inkarnációban köszönet vissza, a jelen életedben nem?

2019. jan. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A karma szó jelentése: tett és annak következménye együttvéve.

Nem több és nem kevesebb.

És nem valami démoni vagy isteni kioktató rejtélyes bosszúállás, egyszerű energiaáramlás és ok-okozat.

2019. jan. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
59%

Nem létezik.

A puszta véletlen miatt történnek veled ezek amiket írtál.

2019. jan. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
78%
Azért gondolom, hogy nem létezik, mert hány rabló, gyilkos ember van aki boldog, gazdag életet él. Persze van aki börtönben van de nem mind, sőt nagyon sok nincs börtönben. És hány olyan ember van aki mindig jó és becsületes volt, ennek ellenére az anyagi körülményei se jók és magányos is stb. Szóval szerintem ha valamit visszakapsz az élettől az véletlen.
2019. jan. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

1. Csa babonas!



2 "A következő életedben terel majd abba az irányba, hogy legközelebb ne kövesd el."

Nincs értelme! Ha most kapnád a büntetést ,emlékeznél, pld kutyák tanítása úgy folyik, ha jót tesz,a jutalmat azonnal kapja, tudja mit csinált így tanul, amennyiben később adják Neki a jutalmat !NEM TANULLL!!!!

2019. febr. 5. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem tudni, hogy letezik.


Hit kerdese.

2019. febr. 13. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!