Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Lehetséges mindent megtapaszta...

Lehetséges mindent megtapasztalni, ha lehetőségek végtelenek?

Figyelt kérdés
2019. márc. 28. 19:40
 1/9 anonim ***** válasza:
Miért lennének végtelenek?? Szàmtalan élet segitségével biztos lehetséges.
2019. márc. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha a lehetőségek végtelenek és minden t megtapasztalni akar valaki, csupán egyetlen dolog kell:

végtelen idő.

2019. márc. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Nem, nem létezik bijekció a két halmaz között
2019. márc. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha feltesszük, hogy 1 lehetőség megtapasztalása x másodperc, majd az azutáni lehetőségek megtapasztalása mindig fele annyi időbe telik, akkor 2x másodperc alatt lehetséges. Ha minden lehetőség megtapasztalása fix idő, akkor nem igazán.
2019. márc. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
4es: Ezzel feltételezted, hogy létetik bijekció a lehetőségek és az egész számok között, ami nem biztos, hogy igaz.
2019. márc. 29. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
#5 Ezt kifejtenéd?
2019. márc. 30. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem végtelen lehetőség nem létezhet.

Mivel a világmindenség minden irányban végtelen, és állandóan változó, nem lehetséges egyidejű elégséges tapasztalás.

A végtelen számú tapasztalat tudását hol tárolod?

2019. márc. 30. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha valahogyan meg tudnék tapasztalni mindent (ami most ugye végtelen), akkor később már bárhogy változik a világ "nem tud újat mutatni", hisz megtapasztaltam mindent. Ha mégis tud, akkor meg ugye nem volt igaz az állítás (hogy MINDENT megtapasztaltam).

Való igaz egyébként, hogy mivel folyamatosan változik, ezért valószínűleg nem lehet egyidejűleg megtapasztalni mindent. Ebbe pl. nem gondoltam bele. De én egyébként úgy állítottam amit állítottam, hogy "Ha feltesszük, hogy 1 lehetőség megtapasztalása x másodperc, majd az azutáni lehetőségek megtapasztalása mindig fele annyi időbe telik". Bár azt nem írtam hozzá, de nyílván feltételezem, hogy itt rendelkezésre áll minden, amit meg lehet tapasztalni.

Bár arról nem szól a kérdés, hogy hogy is néz ki ez az időintervallum amin belül meg akar tapasztalni mindent. Pl. a születése előtti dolgokról már egyből lekésett. Vagy nem? Mert ugye nem igazán van pontosan definiálva, hogy mi az a 'megtapasztalható', amiből végtelen van.

Az meg, hogy hol tárolom szerintem itt lényegtelen. Nem is volt róla szó, hogy emlékezni akar rá, csak simán megtapasztalás. De ha nagyon ezoterikus akarnék lenni, akkor azt mondanám, hogy ez mind a lelkemben tárolódik, az meg végtelen és minden elfér.

2019. márc. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ezt a kérdést még te sem érted.
2019. ápr. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!