Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Mi a különbség egy megvilágoso...

Mi a különbség egy megvilágosodott és egy őrült között?

Figyelt kérdés
A kérdésem komoly indíttatású.Olvastam és hallottam arról,hogy nem sok különbség van a kettő között.Nem tudom,hogy ebben mennyi az igazság,de ha így van,akkor hogyan lehet megkülömböztetni a kettőt?
2019. júl. 16. 11:02
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
36%

A megvilágosodott általános definíciója, hogy elég mélyen elsajátította a tudást/érzést, miszerint a jóra törekszik.

Az őrültnek semmi köze ehhez. Ez két különböző dolog, mint a répa meg a kanál. Mindkettő köthető az evéshez, se semmi közük egymáshoz.

2019. júl. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
20%
Azt mondják egy hajszálnyi a különbség :P
2019. júl. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
72%
Sokan még a megvilágosodott fogalmát sem értik, vagy esetleg nagyon félremagyarázzák. A hajszálas példa nagyon közhelyes. Pár mondatban nehéz ezt megválaszolni. Az őrült szerintem nem tud logikusan gondolkodni, nincs tudatában a cselekedetei negatív következményeivel.
2019. júl. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Igen,ezt én is tanúsíthatom.

Köszi a választ,előző.

2019. júl. 16. 14:00
 5/18 anonim ***** válasza:
20%
Láttál már intelligens őrültet? Nem, mert olyan nem létezik. Ez minden szempontból megválaszolja a kérdésedet.
2019. júl. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Láttam már egyszer,de megvolágosodott embert még nem.
2019. júl. 16. 14:56
 7/18 anonim ***** válasza:
59%

Ha megmondod, hogy mik a jellemzői a megvilágosodásnak, és mik az őrültségnek, adódik a válasz.


Megmondod?

2019. júl. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Az őrültségnek sok formája van és ugyanígy a megvilágosodottak is sokfélék.

Akit én "ismerek",valahogy mindig mindent kifordítva csinál,néha egész szónoklatokat levág,máskor meg mintha jelen sem lenne.Hol nevet,hol sír.Megfejthetetlen,mit miért tesz.


És a megvilágosodottak sem követik a sztenderd normákat.Nekik is vannak fura dolgaik.

Legalábbis így tudom.

2019. júl. 16. 15:29
 9/18 anonim ***** válasza:
20%

15:12-es vagyok


Köszi. Nem jutottunk előrébb sajnos.


További jó nyomozást, sok sikert!

2019. júl. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 ******?! ***** válasza:
50%
Nem sok, csak annyi, hogy míg az egyik világosságban fürdik, a másik sötétségben burkol.
2019. júl. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!