Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Mik azok az SCP-k? Kitaláció,...

Mik azok az SCP-k? Kitaláció, vagy léteznek?

Figyelt kérdés

2020. máj. 14. 09:34
 1/9 anonim válasza:
92%

Egy kitalált szervezet, amely paranormális vagy szokatlan tulajdonságokkal bíró lényeket, tárgyakat, avagy elvont dolgokat gyűjt be.

Később a befogott SCP-ken kísérleteket végeznek. Ez általában úgy zajlik, hogy egy úgynevezett D osztályú alany bemegy az SCP-t tároló kamrába, ahol a kísérlet vezetőitől utasításokat kap. Sok ilyen eset végződött már tragédiával. Az SCP-ben dolgozók nagy része kísérleti alany - korábban halálraítélt bűnözők, akiket a szabadulás lehetőségével csábítottak az SCP-hez - ezenkívül orvosok, tudósok, katonák. Az alapítvány vezetői az O5 tanács, melynek 13 tagja van. Kilétüket senki sem tudja. Az SCP-k öt fő típusba sorolhatók:


Biztonságos: Ezeknek az SCP-knek a viselkedését a szervezet kutatói többé kevésbé érti. Az ebbe tartozó SCP-k nagy része szokatlan tulajdonságokkal bíró, de többnyire ártalmatlan tárgy.


Euclid: Az SCP-k nagy része ebbe a kategóriába tartozik. Az Euclid SCP-k viselkedése még nem megértett, de veszélyt a személyzetre többnyire nem jelentenek.


Keter: A Keter SCP-k működését a kutatók nem tudták megmagyarázni. Létezésük nagy veszélyt jelenthet az ember számára. A keterek tárolása sokszor nagy nehézségekbe ütközik.


Thaumiel: Speciális SCP-k, melyeket más SCP-k elzárására, megsemmisítésére használnak.


Semlegesített: Azon SCP-k, melyeket egy thaumiel SCP-vel elpuszítottak, vagy rendellenes tulajdonsága megszűnt.


Az SCP-ket egy SCP felirattal és egy számmal jelölik kötőjellel elválasztva, pl. SCP-087, SCP-2502.


Nagyon sok féle SCP van, pl SCP-055, amely egy olyan tárgy amelynek külső megjelenésének látványát a vele kapcsolatba kerülő alanyok elfelejtik, mintha sosem létezett volna.

2020. máj. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
84%
Az SCP-k a valóságban nem léteznek.
2020. máj. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
46%
Léteznek, engem is segberaktak, szpóval én már csak tudhatom.
2020. máj. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Csak interneten utánaolvastam, és ebből nem derült ki, hogy valódi, vagy nem, de már furcsálltam, hogy egy betonból van, egynek meg kerámia nőtt az arcához, szóval utánakérdeztem
2020. máj. 14. 10:52
 5/9 ferike2003 ***** válasza:
75%
Az scp csak egy creepypasta...
2020. máj. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
25%
Kérdezd meg Attitól. Csinált róla videót.
2020. júl. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
32%
Néhány SCP létezik...
2020. júl. 23. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
54%
Ne Atit kérdezgessétek, van jobb dolga is, és elég valószínű, nem fog válaszolni
2020. dec. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
SCP-462 Létezik.
2020. dec. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!