Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Nem tudom hova soroljam ezt a...

Nem tudom hova soroljam ezt a kérdést?

Figyelt kérdés

A sellőknek ugye szép hangjuk van (Ariel a kishableány) és a szíréneknek is, mindenük szinte hasonlítanak viszont belegondolva, nem lehet hogy a sellő és a szirén ugyanaz? A történet szerint, egy halász beleszeretett egy sellőbe, de megbolondult valami miatt és legyilkolta őket, ekkor jöttek létre a szírének amik sellők, hisz a szárazföldön aránylag békések, de ha vízben vannam megvadulnak


Most nézem a szirén nevű sorit, és belegondoltam ebbe.


Ti szerintetek ?



2020. máj. 23. 09:07
 1/9 anonim válasza:
100%

Én is nézem azt a sorozatot. Nyilván mindenkinek megvan erről a saját véleménye.

Szerintem léteznek szirének, reálisnak tartom, mivel az emberiség a vizek és óceánok kevesebb mint 5 százalékát ismerik.

2020. máj. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A szirének nem tengeri lények, hanem egy szigeten élő szárnyas lények. Eredetileg valóban a tengerhez volt közük, mert tengeri nimfák voltak és ők azt hiszem a víz alatt élnek. De büntetésként szárnyas, madártestű szörnyeteggé változtatták őket. Tehát nem, nem ugyanaz a kettő. A sorozatban, amit nézel, abban nyilván nem így van, de el kéne tudni különíteni az írói fantáziát a valós folklórtól.

Olvasd el a Kirkét...abban van hasonló és nem tudom annak mennyi az alapja, de abban Kirké féltékenységből szintén átváltoztatja az egyik nimfát Szküllává, ami szintén egy vérszomjas szörny és tengerészeket eszik. A szirének ugyanez.

2020. máj. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

*valahogy így néz ki a szirén a mitológiában

[link]

vagy

[link]

2020. máj. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

jól válaszoltál, de nem teljesen jó.

a madaras lénynek teljesen más a toörténete és a neve. majd mindjárt tán holnap jobban kikeresem a szörny lexikonomban.


a szirének azokat is majd jobban leírom csak most röviden.

a szirénnek nagy hatalmas teste van, melyből négy tengerlény merődik ki a habokból. ezek a lények külön is élnek a nagytestű szirén lényből, de leginkább belenőttek.

a négy szirénlény éneklésével képesek az áldozataik hallása alapján behatolni azok vágyaiba.ezek alapján változtatják meg külsejüket s csábítgatnak. akik elcsábúlnak azokat bekebelezi a nagy szirénlény.

ha valaki nem hallja a szirének hangját vagy másokat is észhez tudja téríteni, akkor a szirének az emberek félelmeivé tudnak változni vagy rosszabb esetben a szirén egész testével rátámad az egész hajóra. vannak elméletek miszerint elijeszthető a szörnyeteg ha a szirénjeinek a dalait felveszik s visszafelé lejátszák neki. de ugyebár ere senki sem készűl fel, tehát a menekülés az egyetlen ami végrehajtható. vagy tán a tengerek istennőjéhez való ima, vagy a viharok istenének mágiájával való tengeri örvény létrehozásával ölhető meg az egész szirénlény.

2020. máj. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
néztem még kiskoromban a Sinbad - a hét tenger legendája nevű rajfilmet, amit imádtam, és ott is szerepeltek szirének, gyönyőrű sellők énekeltek benne, és csak a férfiakra a hatott, a nő szereplője próbálta felébreszteni a bűbáj alól őket de nem sikerült, és mikor elkezdtett harcolni ezekkel a szirénekkel, bevadultak a lények, és megmutatták valódi énjüket, igazz valójában ott csak ilyen víz forma volt, de nah xd Mindig is érdekeltek mi lehet a szirénnek és a sellők közti különbség-hasonlóság, nagyon megszerettem ezt a sorozatot, igaz mégcsak 1. évad 5.részénél járok, és tudom hogy a film/mitológia között nagyon sok a különbség, viszont a film sokkal jobban átjön nekem elképzelni a sziréneket
2020. máj. 24. 00:52
 6/9 anonim ***** válasza:

na most néztem utánna a szörnylexikonomban... anonim -nak volt igaza.

Azt írja amit ő. Tényleg félig madár és félig ember szerű lény. Azért mert az áldozataiból áll össze az egész teste. Amit én írtam az is igaz, de így teljesebb h valójában félig madár s félig ember szerű lény.

a halak is és az emberek is a zsákmányai voltak s így kerűlt a vízbe.

2020. máj. 24. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

most a wikipédiát nézem, ott is jól leírja a sziréneket. pl. h miért szép a hangjuk stb.

írd be h: kirké wikipédia. azt olvasd el. kattincs a szirén szóra vagy írd be külön h szirének wikipédia.

2020. máj. 24. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Inkább sehova..
2020. jún. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Valakit érdekel a téma, valakit nem, köszönöm a kommentet/hozzászólást és a vélemény nyilvánítást :D
2020. jún. 2. 15:17

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!