Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Mi a véleményed Sloszár...

Mi a véleményed Sloszár József: A Biblia - Ami a kulisszák mögött van című könyvéről?

Figyelt kérdés
Emlékeztetőnek, és nem összefoglalónak: Ez az a könyv, amiben több száz oldalon keresztül, több, mint ezer bibliai idézet felhasználásával igyekszik bizonyítani a szerző, hogy már ókori elődeinkkel felvette a kapcsolatot egy fejlett technikai civilizáció, és a Biblia csodái mind az ő munkásságuk eredményeként jöttek létre, illetve járműveik, fegyvereik, eszközeik leírásait olvashatjuk.
2010. szept. 9. 14:26
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
41%
Sloszár József elmebeteg.
2010. szept. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
54%

Most az egyszer csatlakozom az előttem szólóhoz, még ha ez szabályellenes is... És még ha nem is ismerem ö... Sloszár Józsefet.

(A felvetés egy sci-fi-ben még elment volna, olyan 18-20 éves korig.)

2010. szept. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim válasza:
75%

Elolvastam az elejétől a végéig. Vaslogikával elemzi a szent szovegekben olvasható eseményeket. A következtetései érdekesek.


Olyan részeket ismertem meg a Bibliából, melyek meglétéről fogalmam sem volt (vallásos neveltetést kaptam). Míg nem olvassuk el, addig nem is döbbenünk rá, milyen meglepő események vannak a Bibliában leírva.


Sloszár József minden bizonnyal sokat dolgozhatott rajta. Személyszerint ajánlom azoknak, akiknek a hivatalos és idejemúlt magyarázatrendszer kevésnek tűnik a XXI. század elején.

2010. szept. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
62%
Nekem nagyon tetszett! Pont most végeztem az olvasással.Sok mindenre választ ad és számomra hihetőbb mint az eredeti mese.
2010. szept. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
53%
Én sem azt mondtam, hogy valószínűleg nem alapos és elgondolkoztató munka. Csak azt, hogy idegen civilizáció beavatkozását feltételezni egy ilyen, erkölcsi alapokat és népek fennmaradását megteremtő (és két évezred óta olvasott-tanulmányozott) könyv esetében (és felnőtt korban) szerintem is elmebetegség. És azt sem állítom (elnézést a hívő emberektől), hogy a vallás nem az. Tudom ez erős és felkavaró állítás, valószínűleg nem is igaz, de engedtessék meg nekem is az, ami Benedek Istvánnak, az 50-es évek általam nagyrabecsült ideg- és elmegyógyászának, valamint (a saját megitélésem szerint) humanistájának megengedtetett az Aranyketrec című - pszichológusok és pszichiáterek polcain még ma is sokszor megtalálható) alapművében, jelesül, hogy (véleménye szerint) a vallás "társadalmilag elfogadott pszichoneurózis". Mindenki gondolkozzon el rajta, akit érdekel, és érez némi érdeklődést az emberi lélek, vagyis a - talán nem mondok butaságot - psziché iránt!
2010. szept. 28. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
71%
Igen, és a témánál maradva: lehet boncolgatni a Bibliát, érdemes is (én sem vallásos szemmel nézem ma már sajnos), de egy feltételezés, akkor is csak feltételezés marad. Száz ilyet gyártanak a fizikában is (példám fizikushallgató múltamból fakad), de csak azt fogadják el, amit a természet igazol. Ez van, ez a tudomány, és ez a (tudományos) gondolkodás.
2010. szept. 28. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 balogh gyula bogumil válasza:
68%
Alapos figyelemmel végigolvastam a könyvet. Mindenek előtt elismerésem,azért a sziszifuszi munkáért amivel végigolvasta és egyes passzusokat,történéseket magyarázattal látott el a szerző.Szerintem , ha olyan fejlett kultúrájú lények instruálták a zsidó nép vezetőit,akkor nem kellett volna az adóvevőkésszüléket hatalmas ládában cipeltetni velük,hanem elég lett volna egy mobilteló is amivel tartani tudták volna a kapcsolatot az égi szekér vezetőségével.tehát, a Frigyládánál sántít a dolog.
2010. dec. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 big4 válasza:
58%

Sloszár József nem elmebeteg, de vélhetőleg rögeszmés mániás kutató. Drábikhoz, Danikenhez vagy Nemeréhez hasonlóan, sok-sok év fáradhatatlan kutatás, és az érthetetlen megértésére törekvés, az ismeretlen, a reménytelen nagy titkok, rejtélyek fürkészése, rögeszméssé tette. Ez bár pszichózis, elmebajnak nem nevezném.

Szerintem aki le-elmebetegezi őt, az saját nyomorult, primitív, fafejségéről tett itt le bizonyítványt...


Számos olyan mániás kutató, tudós van és volt, akinek az emberi tudás, a fejlődés sokat köszönhet; habókos zsenialitásuk nélkülözhetetlen volt a progresszíóhoz, az emberi elme evolúciójához

.

Persze ezt 50-es iq-val egy elmebetegező nyomorult, nyilván képtelen felfogni. Tessék menni ValóVilágot nézni, az a megfelelő szint..!


Sloszár egy radikális, extrém, rögeszmés parakutató igen. És? Az nagyon jó! Nagy szükség van rájuk, ők viszik előre a tudományt, a fejlődést, többek közt.

Csakúgy, mint Temple, Sitchin vagy Hargitai, sőt Heinrich Schliemannt is idevehetem, akit lehülyézett a teljes akkori történész ill tudományos világ, aztán mégiscsak ő ásta ki Tróját...


Aki legalább hobbi szinten kutatja, figyeli a prehisztorikát, a régmúlt rejtélyeit, annak Sloszár könyve alapmű. Végig kell szenvedni, át kell rágni magunkat rajta ha igazán érdekel a téma, mert számos gyöngyszem van benne, a sok erőltetett szubjektív zagyvaság mellett. (olvassa már el valaki a Tiszta Ész kritikáját pl Kant-tól, az még zagyvább, mégis tudományos alapmű)

S ami a legfőbb Sloszár dolgozata, abszolút mértékben illeszkedik, az igencsak közismert, népszerű és komolyabb tudósok némelyik által sem szőnyeg alá sepert teóriának, mely szerint a távoli múltban, több ezer vagy tán 10-, 100 ezer évvel ezelőtt földönkívüliek látogatták meg a bolygónkat. Ez a paleoasztronautika paratudománya, mely már számottevő tényező napjainkban.


Aki erre rávágja, hogy hülyeség vagy hogy kizárt, az csak saját korlátoltságát bizonyítja, mivel már minden épeszű és értelmes gondolkodó belátja, piszkosul nem kizárt (mi a jó bánat zárná ki?), abszolúte elképzelhető, miért ne történhetett volna meg? A nyomok problematikáját pedig pontosan többek közt Sloszár kutatásai is boncolgatják.


Bizony, ha tetszik, ha nem, akármilyen extrémnek is tűnik 2000 év keresztény agymosás után, nagyonis elképzelhető hogy a Biblia (és mellette szinte minden más ókori, őskori mítosz) földönkívüli civilizációval való kapcsolatokról (is) ír.

Legalábbis hipotetikusan számolnia kell ma már e teóriával minden értelmes, gondolkodó embernek. A többieknek meg ott van a Való Világ, tessék azzal foglalkozni, az a megfelelő szint...!


Megtekintésre javaslom:


http://www.youtube.com/watch?v=Re9YXfxtSo4&feature=related


(gyönyörűen összefoglalja a paleoasztroanautika jelen állását)

2011. márc. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
67%
21:15: Nemere! Daniken! Mint kutatók! :))))))))) Ki kellene bújni az UFO magazinból!
2011. márc. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 big4 válasza:
37%

Neked meg be kéne kapcsolni az agyad, mert láthatóan "energy saving" módban van. Megsúgom, ha egy témában 3 cikket és 3 könyvet legalább elolvastál, már tekintheted magad amatőr kutatónak... Mivel erősen szubjektívek eme "rang" kritériumai.


Az említett urak egész életüket a téma kutatásával töltötték. Senki nem állította, hogy tudományos szakemberek; de legalábbis a para-kutató, vagy amatőr kutató minőségre mindenképpen alappal tarthatnak igényt...

De mellesleg ez a sznob ostobaság, hogy ki milyen minősítéssel, fokozattal, megszólítással bír, a nyomorult félművelt középszer kedvence.

A gondolkodó értelmes ember pedig túl van ezen a nyomoron (melynek szindrómájában láthatóan te is vergődsz) csak mosolyog és megfigyeli inkább, hogy az illető mit tett le az asztalra. Pl Daniken munkássága lényegesen sokrétűbb, értékesebb, érdekesebb és tartalmasabb (fantaszta ill dilettáns konklúziói ide vagy oda) mint sok aktakukac, nagyokos pöffetegé, akik nagy arccal kutatják a semmit, ablakon kidobott állami pénzeken...

2011. márc. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!