Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Mi a baj Oshoval? Szerintem...

Mi a baj Oshoval? Szerintem rendkívül értékes dolgokat fogalmazott meg.

Figyelt kérdés

Miért ítélte és ítéli el a követőit a mai napig a legtöbb másik vallás beleértve a kereszténységet, az iszlámot, a judaizmust, a buddhizmust, a hinduizmust, a taoizmust és mást is?


Ha az ember nézi, akkor látja, hogy csak jobbkezes vallásokat soroltam fel. Én a bal kéz útját követem és egyfajta saját hitem van. Ötvözök egy csomó spirituális utat, vallást, ami hasonló utat követ, mint én. Ebbe beletartozik Oshonak is egy csomó gondolata, tanítása, más gondolatok mellett. Szerintem ő már elérte a célját és gyakorlatilag a maga istenévé vált, de ha követjük, nekünk is egy szellemünk lehet. Egy rendkívül nagy ember, gyakorlatilag szellem volt. Bár abban nem értek vele egyet, hogy biztosan "tiszták" voltak a vallásalapítók, szerintem csak lehet, de az is lehet, hogy valójában ők sem ismerték a közvetlen, nyers spiritualitást. Az én hitrendszerem, utam kimondottan ellentétes minden nagyobb vallással, beleértve a kereszténységet, a buddhizmust és az összes többit is. Én is a hedonizmust tekintem egy nagyon fontos elemnek a valódi spiritualitás megtapasztalásában, amiben szerintem is elhanyagolhatatlan az élet élvezete, mindenben a legnagyobb gyönyör megélése, az élvezetek megélése, a szabad szexualitás, az érzelmek, a vágyak, illetve ezeknek a megélése, gyakorlása. Én is tisztelem a lehető legfontosabbnak tartom a (személyi) szabadságot, és az egyént is fontos szerepbe állítom. Szerintem egy rendkívül rossz és helytelen irány, ha valaki a vágyakat és az érzéseket elnyomja, vagy korlátot szab nekik. Ezek mi vagyunk. Ahhoz, hogy magunk istenévé váljunk, elhanyagolhatatlan önmagunk felfedezése, megélése, megtalálása, hisz csak így tudunk MAGUNKKÁ válni. Persze a hedonizmust egy nagyon fontos eszköz, de a cél az egónkkal való eggyé válás, önmagunk istenévé válás, önMAGUNK megélése, a határ, a csillagos ég. :-)


Miért ítéli el valaki ennyire egy ilyen ember elveit, tanításait? Persze LaVey tanításai is visszhangot váltottak ki, de ott is érdemes egy kicsit az egész mögé nézni. Ahogy az összes többi olyan hit, vallás, spirituális út vagy tanítás esetén, ami nem illeszkedik bele annyira a jobb kéz útját követő, manapság népszerű vallások áramlatába.


A görög ortodox keresztény agresszió hatására kiutasították Görögországból, a muszlimok már volt, hogy szintén agresszióval léptek fel az ásram ellen, a hinduk egyszer meg is próbálták lerombolni a tanító helyei ellen stb.


Miért utasítják el egyes irányzatok, illetve egyes emberek ennyire hevesen? Mi a baj vele? Miért nem szeretik őt és a tanításait?



2022. máj. 11. 18:30
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

"Nem elismerően, sokkal inkább gúnyosan"

Őszintén nem tudom, hogy hogy lehet erről elismerően beszélni. Mármint ha szellemi életet tanít valaki, akkor érdekes. Anyagi függőség. (szerintem nem probléma csak ha erről beszél valaki akkor előbb gúnyos mint elismerő) "bort iszik vizet prédikál" képet fest.

A cikket még olvasom, de köszönöm a linket.

2022. máj. 14. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

elolvastam. (írtam egy bazi hosszú litániát, de ennek a sznak frissítenie kellet most és azonnal...Nem írom le megint...)

röviden, John Belham-Paynéval értek egyet. A mágia és a tanítás az van, a fogadón/felhasználón múlik, hogy mit kezd vele.

nincs tökéletes jobb vagy bal/jó vagy rossz. példának jin-jang szimbólum. Legalábbis ezen a bolygón nincs.


A ""bal kéz"" "Hívei jellemzően megkérdőjelezik a vallási vagy erkölcsi előírásokat" ezt én alapnak tartanám. mind két oldalon. Mert ha valaki azért hisz mert azt mondták és azért tartja be a törvényeket meg a tanokat mert azt mondák. Akkor elég laza talajon áll. Nem túl törvénytisztelő és nem is hisz igazán. Mert nincs benne felismerés és megértés. És ezzel nem azt mondom, hogy mindenki szegje meg az összes parancsolatot, hanem gondoljon bele milyen következményei vannak a tetteknek. (bűntudat, a pillanatnyi élvezetek mulandósága és a jogi következmények stb.)

A végig vezetéssel és annak megértésével a pl a "ne lopj" sokkal nagyobb töltetet kap, annál hogy "mert halálod után a pokolban fogysz megrothadni azért b+!" édes kevés. (persze kulturáltabban megfogalmazva de ezzel a jelentéstartalommal)

Valamint, így nehezebben is esik az ember kísértésbe...


A Thelema wiki cikkével még egyet is tudok érteni.

Az alap irány önmagában jó, bár nekem kicsit meredek a megfogalmazás de igazából jó.


"De ők ezt pejoratívan használták. Nem elismerően, sokkal inkább gúnyosan, kivetően."

Nem tudom lehet e erről elismerően beszélni, az volt ezen nem sokat lehet vitázni. De vagy csak beszélni lehet róla vagy gúnyolsabban beszélni róla. Hisz szellemi életről beszélt, agyai függőségben. "Bort iszik, vizet prédikál" hatása van. Amit mondott az jó volt, van benne igazság, de ugye könnyű félreértelmezni, és valakinek bőven elég az életvitelt hozzátenni, hogy megkérdőjelezze.

Engem az a része, nem érdekelt, tudom de nem izgat. Csak és kizárólag, az ismeerősök miatt néztem utána jobban, hogy ez tényleg ennyire elborult ember volt? és nem, csak az általam ismert követői értelmezik kra félre.

2022. máj. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

#12.

A taoizmus, amiben a jin-jang szerepet kap, egyértelműen jobb ösvényes. A tao egy olyan felső erő, ami teljesen ellentétes a bal oldali ösvény tanításaival. A bal oldali ösvény szerint ÉN MAGAM vagyok az isten/tao/stb. Ez mindenkinél így van születése óta, csak fel kell ismerni és gyakorolni kell.


Attól még nem alap mind a két oldalon. A jobb kéz útjának van egy misztériummal kapcsolatos irányzata, ahol gyakorlatilag nem is tudhatod, hogy mi a tanítás, csak egy bizonyos szint felett. A jobb kéz útja prófétákban, megvilágosodottakban, avatárokban, megváltókban hisz, akik szerintük sokkal magasabb szellemi lények, ezért el kell fogadni az erkölcsi előírásaikat. A bal kéz útján ilyen nincs, mivel semelyik pozíció nem létezik benne a felsoroltak közül. A bal kéz útja szerint magad szabd meg a határaid, de igazából a komfortzónát sem szereti annyira. A jobb kéz útja szerint a megvilágosodához/üdvösséghez/jó karmához/stb. elengedhetetlen az önmegtartóztatás, valamint az önmegtagadás, az erényes, szent élet stb. A bal kéz útja szerint ez álszentség és képmutatás, mivel valójában meg sem lehet tartani azokat a szigorú előírásokat, amelyeket Buddha, Jézus, Mohamed, Mózes stb. ránk hagyott. Szerintünk magunk vagyunk a központ. A jobb kéz útja nem kérdőjelezi meg az erkölcsöt, csak megmagyarázza annak szükségességét, bár szerintünk ez nem sokat változtat, ami igaz is.

2022. máj. 14. 10:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!