Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Hogy fejezzem ki tiszteletem...

Hogy fejezzem ki tiszteletem és szeretetem a Mennyek Királynője felé? Milyen kéréssel fordulhatok felé? Mit ad?

Figyelt kérdés

A Mennyek Királynője a szinkretizmus évei alatt az ókori izraelita társadalomban keletkezett, illetve tisztelt nő/lány istenség volt. A hivatalos vallás, a próféták, több pap, valamint király (főként Júdában, de Izráelben is) elítélte a kultuszát, azonban a nép ennek ellenére is tisztelte, imádta, sőt, egy időben még Salamon templomában is volt oltárja, ahol fátylat szőttek neki és süteményeket sütöttek neki a papnők. Személyét más népek istennőiből gyúrták össze, úgymint a mezopotámiai Ianna és Istár, a kánaánita/föníciai Asera és Astarte, az egyiptomi Ízisz és Hator, valamint személye hasonlított Aphrodité személyére is, hogy ezáltal egy saját istennőt is létrehozhassanak.


Mivel tudnám az Istennő felé kimutatni a tiszteletem? Miben kérhetem a segítségét? Mit ad?



2022. nov. 20. 15:15
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Őt tartották a megtestesült szerelemek, szépségnek, fiatalságnak, vonzalomnak, szenvedélynek, nőiségnek stb.
2022. nov. 20. 15:19
 2/14 A kérdező kommentje:
Egyébként a new age spiritualitást követem, szinkretistaként.
2022. nov. 20. 15:26
 3/14 anonim ***** válasza:
37%
2022. nov. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Egyébként az összes felsorolt istennőt illették ezzel a címmel, miszerint a "Mennyek Királynője". Utalva termékenységi szerepére (szerepükre) volt, hogy mezőgazdasági dolgokat ajánlottak fel neki(k), de a szent szexualitás, szent testiség, szent szerelem különböző formái is jelen voltak.
2022. nov. 20. 15:42
 5/14 A kérdező kommentje:

#3.

Hogy érted?

2022. nov. 20. 15:43
 6/14 anonim ***** válasza:
20%
Egy Isten van, az Úr, és Úr az férfi! Te feminista pogány.
2022. nov. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
14%
6-os...D:)))))
2022. nov. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
13%

#7

Pontosan mi is a problémád?

2022. nov. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

#6.

És nem magányos egyedül, egy tisztán szerető, mennyei ellenkező nemű nélkül? :-(


A főáramú ábrahámi vallások szerint Istennek nincs neme, szóval ők sem helyeslik a véleményed.


Én a főárammal nem értek egyet teljesen. Van a maszkulin, férfiasabb Isten, és neki az örök szerelmese, az Istennő, és ők ketten alkotnak egy egészet azaz egy semlegességet.

2022. nov. 20. 15:53
 10/14 anonim ***** válasza:
23%
Nem, nem magányos, mert egy csomó dolga van a nyafogós, bűnös emberekkel. Meg persze a Sátánnal.
2022. nov. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!