Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Szerintetek a tündérek vagy...

Szerintetek a tündérek vagy az angyalok nagyobb rangúak?

Figyelt kérdés

2023. okt. 1. 22:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
67%
Attól függ, hogy miben.
2023. okt. 1. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
84%
Ezotériába tedd fel az ilyen kérdést...
2023. okt. 2. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
70%
Az angyalok. A tündérek azaz az elfek/sellok termeszti lények. Az angyalok meg szellemi. Mind e mellett ok vannak a mennybe az isten körül, és nem tündérekrol beszél a biblia. De csak kicsiket kene bele olvasni a mitológiába…
2023. okt. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
36%
Még ha létezne bármelyik
2023. okt. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nem pontosan tudom mi az a tündér, de szerintem az angyal nagyobb. Az angyalok közel vannak az ötödik dimenzióhoz. Egy tündér, ha jól tudom, azt a szinte semmit, amit gondolok, akkor fizikai lények. Hasonló, mint az ember, harmadik dimenziós elme és leckék, csak fejlettebb. Ami semmit sem jelent, mi az egyik legfejletlenebbek vagyunk bolygó szinten.
2023. okt. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
53%
Az angyalok, mert ők a mannyekben élnek. Közvetlen mennyi Urunk, Jézus és Jahve mellől kerülnek ide. Míg a tündérek itt élnek velünk. Lehet egy korhatt fába vagy tóba laknak szerencsétlenek
2023. okt. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Én tündér vagyok és lombházban lakok. Ha zavarnak az emberek néha elvarázsolom őket.
2023. okt. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
55%
Én egy tündér vagyok jó nagy ronda f@sszal!
2023. okt. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Robert Kirk folklorista A manók, tündérek és tündérek titkos közössége (1682) című művében azt állította, hogy a tündérek “a halottak”, vagy “az emberek és az angyalok közötti átmeneti lények”. Ez az elgondolás különösen a kelta mondavilágban kiemelkedő. 1887-ben Lady Jane Wilde a következőt írta az ír hiedelemről:


“a tündérek a bukott angyalok, akiket az Úristen taszított le a mennyből bűnös gőgjük miatt… és az ördög tudást és hatalmat ad nekik, és a földre küldi őket, ahol sok gonoszságot művelnek”.


Ezek alapján nyilván az angyalok. Nem is tudom, honnan jött az az elképzelés, hogy a tündérek pozitívak.

2023. okt. 3. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
8-as, te kobold vagy, a tündéreknek szép van.
2023. okt. 3. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!