Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Istent vagy a teremtő entitást...

Istent vagy a teremtő entitást demokratikus úton le lehetve váltani?

Figyelt kérdés

Tehát ha elég lélek lenne elégedetlen a munkájával, teremtési folyamataival és szabályaival, akkor le lehetne cserélni egy másik teremtőre?

Vagy a lelkeink diktatúrában léteznek?



ápr. 5. 15:41
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
Ehhez kell egy bizottság, akik előtt a kérvényezők felsorakoztatják az érveiket. De szüksegesek javítási javaslatok is, vagyis a bizottságot meg másokat is meg kell győzni arról, hogy túl rossz a jelenlegi teremtés, megnevezni az okokat, és és felvezetni hogy legyen másképp. Pl. Néhány állatnak kötelező ölnie, ez jó kezdés. Túl törékeny az ember stb.
ápr. 6. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy az ölés a fő probléma. Nem az a fej, amitől bűzlik a hal. Az már csak inkább egy mellékhatás vagy nem is tudom.
ápr. 6. 11:58
 23/44 A kérdező kommentje:
Amúgy mindig az állatokkal jönnek, de naponta sok más élőlényt is elpusztítunk, mint növények, gombák vagy mikroorganizmusok. Tulajdonképpen mind sokkal értékesebbek, mint az állati életek, hiszen ezek teszik lehetővé, hogy mi mind itt lehessünk. Mégis ezeket az életeket kevésbé értékeljük, ugyanakkor szó szerint életet adnak nekünk. Kicsit olyan, mintha a növényi lelkek lennének börtöne zárva a mi parazita, állati lelkeink részére, akik kisajtolják belőlük az életerőket.
ápr. 6. 12:03
 24/44 Szervizmérnök úr ***** válasza:
12%

Az ölés nem "mellékhatás", hanem a földi élet lényegi eleme.

Itt mindig valakinek pusztulni kell, hogy valaki más élhessen.

Nem tehetsz ellene semmit.

Ha globálisan betiltanád a gyilkolást, azzal paradox módon ki is végeznéd a földi élővilágot.

ápr. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 A kérdező kommentje:

Ez mondjuk nem teljesen igaz. Az ölés a pusztulás meg nem szinonimái egymásnak. Teljesen más, amikor egy természetesen úton elhullott dolgot újrahasznosít egy lény és más amikor neki kell megölnie érte.

A gyilkolás betiltásával kihalnának az állatok, parazita és ragadozó organizmusok és kb. ennyi. De nem lenne vége a földi élővilágnak, mert nem mindegyik élőlény függ az öléstől. Az élet pedig alkalmazkodik az új szabályokhoz, mert eléggé rugalmas. Több lenne a szimbiotikus kapcsolat.

ápr. 6. 14:29
 26/44 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Isten áldása hulljon rád!


Én egyébként úgy tudom, hogy egy entitás létezik, aki esélyes lenne egy demokratikus szavazáson megszorongatni Istent. Ez a sátán, Lucifer.

Neki is meg vannak a maga tervei. Csak az a probléma, hogy ha a sátán még meg is nyerné ezt a választást, önmagát hazudtolná meg, ha elfogadná az emberek akaratát. Mivel úgyanis megveti az embert. Szórakoztatja sátán az embert, de megveti ugyanakkor.


Indíthatnánk egy buddhát is ezen a választáson. De lássuk be, számukra lényegtelen, hogy van-e isten, hány isten van. Egy buddha sem indúlna ezen a választáson, mert akkor mégis csak elveszíthetné megvilágosodott elméjét. Nekik nem fontos ez az ügy.


Ateistát is indíthatnánk egy ilyen választáson, de lássuk be, röhelyes lenne az ateista, ha elindulna egy ilyen választáson, mert nem hisz Istenben. Szintén önmagát hiteltelenítené el az ateista, ha elfogadna egy ilyen felkérést.


Tehát egyetlen megoldásként legfeljebb indíthatnánk egy zsidót, keresztényt vagy muszlimot ezen a demokratikus választáson. De lássuk be, ők nem akarnák leváltani a jelenlegi vezetést, mivel hisznek az ő tervében.


Akkor ki lenne hát alkalmas, ha nem Te? Igen, kedves Kérdező, te úgy nézel ki, mint aki elválalna egy ilyen nemes feladatot. Istenné válnál. Beleálnál más munkájába és átlátnád az egész tervet elejétől a végéig.

Játszunk el a gondolattal, hogy nyersz. Isten pedig át is adja a helyét. Mondjuk Isten egy embertestben ismét megtestesülve helyet cserélne úgy mond veled. Élné az életét. Ha keresztények vagyunk, akkor örülünk, hiszen Krisztus visszatért a földre 2000 év után.

De szakítsunk ezzel a szállal és térjünk át rád.

Te mit tapasztalnál Istenként? Mindent tudnál, mindent látnál. nem lenne több titok, sem kételkedés. ugyanúgy lenne, mint a politikában, ha kormányváltás van. A régi kormány kénytelen az újjal megosztani mindenét, tudását, terveit, titkait, hogy az új kormány képbe kerüljön. A régi kénytelen ezt megtenni, nehogy az új tudatlanságával és felkészületlenségével elrontsa a jó irányokat. Láttunk Magyarországon is kormányváltásokat az elmúlt 30 évben és le tudtuk vonni a konklúziót:

Semmivel sem élünk jobban mint régen. többet keresünk, de többet is kell költenünk. A mérleg nyelve nem igazán változott.

Ugyanígy lenne veled is. meglátnád az egész képet. És azt is látnád, mert Isten vagy, ha valahol módosítasz a történelemben, akkor annak milyen következménye lenne. Elég hamar rá kellene eszmélned, hogy a létező legjobb tervet az alkotta és vitelezte ki, aki elfőtted Isten volt. Te pedig nem igazán avatkozhatnál be sehol sem, mert a végeredmény csak sokkal rosszabb lenne, mint így, ahogy úgymond eredetileg van. Még csak testet sem ölthetnél, nem is nagyon kommunikálhatná mással, mert az is hatást váltana ki a történelem menetén és a vége csak rosszabb lenne.


Én javasolnám, ha már hiszel Istenben, de elégedetlen vagy vele, inkább kutasd akár a Biblia alapján a tervét. Mert felfedi neked a kezdetektől a végig az egészet. Csak kérni kell tőle.

Ha pedig nem hiszel Isten létezésében, akkor még több ilyen troll kérdést akarunk, hogy pallérozhassuk rajta a hitünket, mi hívők.


Köszi! Áldás és békesség!


Üdvözlettel: Krisztián

ápr. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 Szervizmérnök úr ***** válasza:
0%

Tisztában vagyok vele, de ez csak lovaglás a szavakon.

Valamennyi sertésnek és csirkének pusztulni kell, hogy mi éljünk, azzal finoman fogalmaztam, hogy legyilkoljuk őket. Nem ez a lényeg.

Nyilván ebbe is bele lehet kötni, együnk füvet, persze.

A földi élet nem varázsütésre termett, szokták is mondani, az élet igazságtalanságai azt bizonyítják, nincs Mindenható, hiszen akkor ezt nem engedné meg.

A kialakult bonyolult rendszernek viszont olyan kölcsönhatásai vannak, amibe nem lehet mélyebben belenyúlni, különben borulna az egész.

Elvileg, ha "csak" kipusztulnának méhek, láncreakcióban pusztulna minden.

Ha ember kipusztulna, 100 év múlva a Föld ismét "paradicsom" lenne, azaz visszaállna a természet rendje (Ricky Gervais / Armagedon).

ápr. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 A kérdező kommentje:

A lázadó angyalokat csak példának írtam arra, hogy van mitől félnie. De nem gondolom, hogy Lucifer vagy más angyal jobb opció lenne, hiszen ugyanúgy a félresikerült teremtményei. Csak azért, mert valaki egy teremtő ellen van még nem jelenti azt feltétlenül, hogy átallna a gonosz oldalra. Nem minden fekete és fehér. Én köpök a bukott angyalokra, démonokra és társaikra.

Pont ezért egy ember sem lenne jó alternatíva, mert ők még rosszabbak lehetnek. Sem egy keresztény, sem egy zsidó, sem egy muszlim, sem egy ateista, sem egy buddhista, sem én nem lennék jó választás.

Nem tudom, hogy mit gondol egy isten, mert nem vagyok isten. Szerintem az istenek nem úgy gondolkodnak, mint az emberek. De ők teremtettek minket ilyenné. A teremtő határozta úgy, hogy szabad gondolnunk ilyesmire is, tehát vessenek magukra.


Magyarországon szerintem nem volt soha valódi kormányváltás. Az én példámmal élve a korábbi isten teremtményei vették át a stafétát. Azaz pont olyasmi történt, mintha az elfuserált Lucifer ült volna a helyére a teremtőjének. De ettől még tőle jött. Én ezt nem akarom. Szóval szerintem nem jó példa a magyar kormányváltás.


Gyökerestül kell kitépni a gyomot. Valami olyan lényre van szükség, ami kívülről jön és nem a mi teremtőnkből származik. A mi létünk a hibák sorozatára épül, ami nem eredményez tökéletességet.

Sajna én így látom.

ápr. 6. 15:36
 29/44 A kérdező kommentje:

A sertés, a csirke és más háziállat szerintem abban más, hogy önállóan abban a formájukban nem tudnának sokáig létezni. Persze vannak állatok, amik vissza tudnak vadulni. De azt a zsíros állapotukat sokáig nem tudnák tartani. Ezek az állatok és a növények is (gabonák, mindenféle hibridek) jó példák arra, hogy az ember új életet teremt, amit majd feláldoz, hogy kiváltsa vele a természetben létezők életét. Erre is gondoltam, hogy nem feltétlenül az ölés a baj. Mi magunk is létrehozunk valami új életet, ami magától nem jött volna létre, csak azért, hogy elpusztítsuk.

És ez azért is ijesztő, mert mi van, ha a teremtő is csak azért hozott minket létre, hogy mi elpusztuljunk és ő élhessen? Vagy ha más halálát váltja ki a mi halálunkkal?

Lehet hátsó szándék van a tökéletlen világunkban és ez nyugtalanító. Nem lehet felülvizsgálni. :(

ápr. 6. 15:47
 30/44 anonim ***** válasza:

Ha a trónon ülő Istennél a teremtményei csak rosszabbak lennének, akkor lényegében nincs sok választás. Nem igaz?


Nincs tehát jobb választás, mert nincs más alternatíva.

Illetve egy van: A semmi.

Mert a teremtés kezdete előtt elméletben nem volt semmi. A vákum, amiben még vákum sem létezik.


Nekem jó így, ahogy van. Elfogadom a rendszert, mert változtatni én sem tudnék rajta. Változtatás helyett sokkal bölcsebb dolog, ha a rendszer átlátására törekszünk. Akkor talán lehet jobb a helyzet.

Isten rendszere sem átláthatatlan. Törvényszerűségei vannak. Akár csak a természetben, fizikában, matematikában, biológiában, kémiában, számítástechnikában. Minden rendszer átlátható, ha kellő időt és energiát fordítunk a tanulmányozására. Ez alól Isten rendszere sem kivétel, hiszen minden más rendszer Isten rendszerében található, ezért hasonlatos is hozzá. Alapszabály mindenféle logikus rendszerre: Csak az láthatja át, aki tanulmányozza. A politika is ugyanez.


A nézőponton kell változtatni, ha igazságtalannak érezzük. Mi magunk hogyan vagyunk benne egy igazságtalan helyzetben? Mi mit tehetünk, mi a legokosabb lépés és mi a legkissebb választható rossz? Van, hogy az alapok megértése hibádzott, ezért nem tudunk kellőképen eligazodni egy rendszerben. Isten a saját képére teremtette az embert. Ha az ember a logikát használja mindenben, akkor isten is egy logikus teremtmény. Egyetlen nehézség Isten logikájának megértésében, hogy vele ellentétben mi nem ismerjük a jövőt. Illetve, ismerjük valamennyire a Jelenések könyve alapján a keresztény jövőképet. De a keresztény, muszlim és zsidó jövőkép is egyvalamiben megegyezik: A várásban. Mindenki vár valamire, valakire.


Van ám egy halvány aranyszabály minden vallásban:


[link]


Ez a kulcsa Isten rendszerének átlátásában. De a zár, amibe ez a kulcs belepasszol trükkös. Úgy tűnik, hogy nem működik, nem nyitja az ajtót, pedig működik az, csak a nyitásmechanizmus olykor másik irányba fordítva a kulcsot fejti ki az eredményét.

Átadtam hát a menyország és a pokol kulcsát is most nektek. Ezzel mindent zárhattok égen és a föld alatt és az itt is zárva lesz. Ugyanígy mindent nyithattok vele a földön és az nyitva lesz az égen is és a földalatt is.

Az erő pedig, amivel e kulcsot forgatni lehet a hit, remény és a szeretet.


Íme még egyszer a mesterkulcs:

[link]


Nincs tévedés.

ápr. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!