Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Megválaszolja valaki az...

Megválaszolja valaki az alábbi kérdéseket?

Figyelt kérdés

A köztudatban ez mint a “Karácsondi Fényjelenés – 1989” került. A jelenés szemtanúja Ligeti Károly festőművész volt, aki 1989. szeptember 3.-án a karácsondi Római Katolikus templom főoltárképének a restaurálásával foglakozott, amikor megkérte az őt ideszállító taxist, hogy készítsen egy képet az Ő gépével az oltárról.

Ekkor hirtelen hátrapillantva egy jelenséget észlelt, egy női alakot, amelyet később Szűz Máriával azonosított. A templomban tartózkodó többi személy semmit sem vett észre, de a taxis ép ebben a pillanatban készített egy képet, amin a látomást sikerült megörökítenie. A kérdéseim a következőek lennének:


1. Tudja-e valaki, hogy jelenleg kinél van a kép negatívja, ill. van-e valamilyen mód a negatívról készült közvetlen másolat beszerzésére

2. Mikor látogatható meg a karácsondi Szent Miklós püspök templom, ahol a jelenség történt

3. Le lehet-e fényképezni a templomban a kérdéses főoltárképet, ill. kell-e ehhez külön engedély

4. Melyik plébániahivatalban tudnának a jelenséggel kapcsolatban bővebb felvilágosítást adni és milyen időpontban állnak rendelkezésre az érdeklődők számára

5. Ki(k) volt(ak) az(ok) az egyházi személy(ek), aki a kérdéses időpontban a templomban tartózkodott(tartózkodtak)

6. Milyen módon van lehetőség Ligeti Károly festőművésznek a jelenséggel kapcsolatban kérdéseket feltenni, ha igen, hol lehet ezzel kapcsolatban elérni Őt.

7. Hogy hívják a taxist, aki a képet készítette és hol található meg, miként lehet vele felvenni a kapcsolatot

8. Elvégeztek-e valamilyen tudományos elemzést a fényképpel kapcsolatban, ha igen, milyen eredményre jutottak, ill. hol lehet ezeket elérni.

9. Végeztek-e valamilyen fizikai méréseket a helyszínen (pl. radioaktivitás mérése), ha igen, milyen eredménnyel

10. Végeztek-e másfajta méréseket (pl. ingával, virgulával) a helyszínen, ill a fényképpel kapcsolatban, ha igen, milyen következtetéseket vontak le ezekből

11. Mi az egyház hivatalos álláspontja a jelenéssel kapcsolatban, van-e erről egyházi jegyzőkönyv, ha igen, miként lehet szert tenni rá.

12. Történt-e valamilyen újabb jelenés, vagy olyan dolog ami ezzel a jelenéssel kapcsolatba hozható, pl. csodálatos gyógyulás a jelenés helyszínén, vagy valami más megmagyarázhatatlan esemény.


Ha csak egy kérdésre is tudja valaki a választ, kérem közölje.


Bővebben itt:


[link]


2011. máj. 18. 00:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem, csak egy fényképészeti trükk
2011. máj. 18. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kovács András táltos "főpap" vagy kitudja minek nevezi magát, ő ingázott méréseket csinált. Keresd őt
2011. máj. 18. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Elnézést, elfelejtettem, hogy nevéhez hozzá fűzte a Magyar szót. Eredetileg, csak Kovács András volt :-)

[link]

2011. máj. 18. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ahogy a kép alatt írja, szabad szemmel mindez nem volt látható (~Olgi), ami eléggé valószínűvé teszi, hogy mondjuk hosszabb exponálási idő miatt néz ki szűzmáriáshoz hasonlónak. Szerintem ez semmiben sem különbözik attól, amikor valaki egy szem chipsben meglátja Jézus arcát.

Ligeti elérhetősége a honlapon így szerepelt:


Ne hagyja veszni értékeit!

Régi olajképek,képkeretek restaurálása.

Lepje meg szereteit,barátait egy olajfestménnyel.

Arckép festés archív,vagy akár hozott fotókból.

Tájképek fényképről, vászonra festem elképzeléseit!


ELÉRHETŐSÉG:


3200 Gyöngyös, Móricz Zsigmond út 8.

Telefon: 37/313-450

2011. máj. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat. A táltos "főpapnak" már küldtem is e-mailt.
2011. máj. 19. 13:07
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem Szüz Mária. Inkább valami nagyon erös szellem. Hogy honnan tudom? A kép baloldalán egy ektoplazma felhö látható. Amúgy fake is lehet.
2011. máj. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

12. Történt-e valamilyen újabb jelenés, vagy olyan dolog ami ezzel a jelenéssel kapcsolatba hozható, pl. csodálatos gyógyulás a jelenés helyszínén, vagy valami más megmagyarázhatatlan esemény.


Erre ugyan nem tudok semmilyen eseményt írni, de arról már olvastam tanulmányt, hogy : ahol megjelent az angyal a 3 pásztor lánynak, oda zarándokolnak a gyógyulni vágyók. Kiválasztottak 1000 embert,aki elzarándokolt oda, a gyógyulás reményében. Kapcsolatot tartottak velük 5 éven át, és a kezdeti gyógyulás (placébó hatás) után minden maradt a régiben. Úgy hogy nem hiszek az ilyen jelenségekben, se a gyógyító hatásában. Sok ismerős zarándokol Márianosztrára, elmegy más szent helyre is, mégse gyógyul meg.

2011. jún. 2. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!