Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Mi a véleményetek az ismerette...

Mi a véleményetek az ismeretterjesztő csatornákon látható szellemtörténetekről és szellemvadászós műsorokról?

Figyelt kérdés

Elsősorban az ID Investigation Discovery-n látható Szellemlaborra, Állati kísértetekre, Szellemjárásra gondolok.


Ez ugyan nem valláskritikai kérdés, viszont ez az a kategória, amit a szkeptikusan gondolkodók jelentős része előszeretettel látogat, s mivel elsősorban az ő válaszaik érdekelnek, ide írtam ki a kérdésem.


Szeretném hangsúlyozni, hogy nem érdekelnek a szellemek feltételezésének abszurditását bizonyító érvek, sem pedig a bennük hívők érvei, esetleges személyes élményei.

A kérdésem kizárólag az említett műsorokkal kapcsolatos véleményekre vonatkozik.


A válaszokat előre is köszönöm!


2011. júl. 17. 19:15
1 2
 1/12 escrogar ***** válasza:
úgy általánosságban, amit a Discovery, Viasat, meg a history channel, illetve natgeo és barátai művelnek, az katasztrófa.
2011. júl. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
50%
A médiában és az interneten látható paranormális jelenségekről szóló műsorokról általában az a véleményem, hogy 99,99%-uk kamu.
2011. júl. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
62%

Kamu.

ez is csak egy szórakoztató műsor, ami egy adott célcsoportot céloz meg-akik hisznek a szellemekben, másokat nem szórakoztat, mert a látványvilág/történet nulla.


Nem mondom azt, hogy nem léteznek szellemek, bár azt sem, hogy léteznek.

De az eseményeket elbeszélőknek sok okuk lehet arra, hogy ilyesmit regéljenek.

A legnyilvánvalóbb a pénz és az odafigyelés, amit kapnak emiatt.

Bár véleményem szerint a legtöbb esetben valamilyen mentális zavar okoz ilyesmit. Vannak nagyon komoly alvászavarok, amikor az ember valóban nem tudja, hogy hol van és mit csinál és esetleg olyan dolgokat élhet át, amik borzalmasan valóságosak. Lásd incubus, night terror stb. És ilyenkor egy nem materialista család mire gondol, miért üvöltözik a fiú, miért kezd el álmában olyanokat csinálni, mint egy megveszett őrült? Mert megszállta a szellem vagy a házban van a démon, a kísértet, az ördög stb. Aztán a család hisztérikus lesz, elkezd hangokat hallani, pedig lehet, hogy csak a padlás nyikorog, esetleg hozzátesznek még 1-2 dolgot a történethez, hogy még színesebb legyen. Gondoljunk csak arra, ha pl valaki lát egy verekedést. Az emberek 90% simán hozzá fog költeni részeket, csak hogy mindenki ráfigyeljen és ámuljon a beszámolóján.

Vagy csak egy "okos" forgatókönyvíró fog egy sztorit, amikor pl egy részeges farok hazamegy legyilkolja a családját, majd gondolkozik rajta, hogy hogyan lehetne érdekesebb, színesebb a sztori, és belefűz ilyen szálakat. Aztán végére kitesz azt, hogy valós történet alapján.


Amúgy ha vannak szellemek és egyéb lények, akkor én nem hinném, hogy hallatnák magukat és ilyen nyilvánvaló dolgokat csinálnak.

2011. júl. 18. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
27%

Én is gyakori látogatója vagyok az ID csatornának.


És sajnos az említett Szellemlaborra úgy tekintek mint egy jó pofa mesére.

Próbálnak hiteles dokumentált jeleneteket rögzíteni de csak bohóckodnak.


Aki emlékszik még a GH (gost hunters) csapatra ami 2-3 fő volt az elején, egy víz szerelő és egy gépész emberke, és szkeptikusan jártak be ilyen helyeket a kamerájukkal és amit tudtak felvettek. persze nagy sikert ők sem értek el amivel egyértelműen bizonyítanának bármit is.


De most már ott tartanak, hogy 3 különböző néven fut a sorozatuk, olyan személyekkel, akik a saját árnyékuktól is megijednek, és csak egymás kamerázzák a sötétbe.

Azt már nem is említem, hogy a voki-tokin folyamatosan pofáznak egész műsoridő alatt. szánalmas.

Az eleje jó volt, érdekes, de már már csak egy rakás életművészt lehet látni.


Most ugyan ott tartanak a GA-sok (Ghost Adventures) csapat mint a GH az elején.

Próbálnak bizonyítani, felrúgnak minden íratlan szabályt amit előttük már mások törvényesítettek az évek során.

De már látni, hogy ugyan abba a hibába esnek mint az előzők.

Már ők is képi és zenei aláfestéseket és idióta jeleneteket készítenek, hogy lássuk menyire könnyű manipulálni a felvételeket.


Ezzel nem állítom, hogy a felvételek egytől egyig hamisak, csak feltupírozzák, mert azt senki nem nézi meg ha nem történik semmi.

2011. júl. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 SzellemKutató ***** válasza:
81%
Elég csábító az a gondolat, hogy egy olyan dologról csinálnak hamisítványt, aminek létezéséről az emberek nincsenek megbizonyosodva. Éppen ezért a butább emberek eljátszanak azzal a gondolattal, hogy kihasználják az emberek ismeretlentől való félelmét, és műsort alkotnak.
2011. júl. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
51%
Sok pénz van benne úgy hogy kamu
2011. júl. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
39%
a Hunting,Gost Hunters.Állati kísértetek,szellemvadászok meg az annykínja ezek mind mese de jó nézni imádom a történeteiket
2011. júl. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
51%
Mindegyik fikció..
2011. júl. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Konkrétan ezeket a műsorokat nem láttam még, de láttam már ilyen "szellemes" dok.filmeket, és szerintem ezek nagyon érdekesek. Nekem nagyon leköti a figyelmemet. Vannak benne, amiket elhiszek, de olyanok is, amiket túl meredeknek tartok ahhoz, hogy igaz legyen.
2011. júl. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Hogy hogyan lehet fokozni a hülyeséget?


A napokban néztem az interneten az ID Investigation Discovery-n hogy milyen új szellemvadászós műsorok lesznek.

mivel a GA-sok 4 hónap szünetelés után újra leszerződtek az ID csatornával.

Így szeptemberig lekerültek a képernyőről.


De, hogy addig is növelni lehessen a nézettséget, a GA-fő szereplőjét Zek-et felkérték műsorvezetőnek, ahol más anonim szellemvadászok mérethetik meg magukat, hogy mit tudnak.

Na ez az igazi szánalmas műsor. (csináljunk kvíz showt a szellemvadászatból)

2011. aug. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!