Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Átéltetek hasonlót? Érdekes...

Átéltetek hasonlót? Érdekes élmény, választ keresek.

Figyelt kérdés

Kicsit zavaros az egész, de igyekszem átláthatóan leirni. Pár éve kezdődött, mindennapos fejfájással, eléggé zavaró volt hogy több fejfájáscsillapitó hatására sem múlt el a dolog, éveken keresztül erösödött főleg estefele, éjjel tört elő. Voltam szüleimmel több orvosnál, elvileg semmi bajom, stressz okozhatja azt mondták. Pár hónapja azonban észrevettem hogy egy dolog el tudta mulasztani, hogy fürdés közben a fejemet a víz alatt tartottam egyszer. Elöször nagyon megijedtem mert a mezei fejfájás alig hallható beszéddé vált. Nem igazán értettem de mégis tudtam hogy hozzám beszél, nem sima gondoltatok voltak. Egyből kikaptam a fejem a víz alól nagyon megrettentem pár napig ügyeltem rá hogy ne kerüljön a fejem a víz alá. Persze aztán csak szimplán maradt a fejfájás.

Szombaton barátnőmtől jöttem hazafele, azt vettem észre mintha nappal lenne az éjszaka közepén, nehezen tudom csak megfogalmazni, nemvolt sem Nap még csak erős közvilágitás sem de teljesen átláttam mindent mintha délelött sétálgaték az utcán. Akkor már valamilyen furcsa érzés is elkapott mintha puha anyagból lettem volna belül de nem valami megfogható hanem valami lágy kitöltő anyag. Tehát mintha lenne a testem és azon belül én, a tudatommal. Na ekkor már fejfájás helyett megint a beszédet hallottam, értettem is viszont nem hangként hallottam hanem mintha a belsőmbe beszélnének. Tehát azt sem tudom elmondani vagy leirni hogy mit hallottam inkább érzéseket váltott ki belőlem a dolog, de azokból sem a hagyományosakat hanem amilyeneket azelött még soha nem éreztem. Teljesen megfoghatatlannak hatott, békés volt de mégis tudatos, racionálisnak véltem az egészet. Mára ott vagyok hogy nem bírom a középutakat, vagy erős fényben vagy vaksötétben érzem jól magam, suliban is elég kellemetlen mivel folyton rossz a közérzetem emiatt és folyton mehetnékem van. Tehát mintha jobb lenne máshol de nem a depressziós értelemben véve hanem csak jólenne eltűnni hirtelen. Viszont azt vettem észre hogyha elkapom az emberek szempillantását csak egy másodpercre is, feltör az az érzés amit akkor éreztem és bele vegyül az amit a másik ember érezhet. Úgy értem hogy átérzem azt amit az illető érez mind felszinesen mint legbelül de ezeket egyszerre. De csak egy fél másodpercig aztán ennyi, mondjuk annyi elég is. Teljes mértékében átlátom a dolgokat, a történéseket a legegyszerűbbektől a legbonyolultabbakig, az utcán az emberekben most is ahogy ezt írom. Nem úgy értem hogy tudom mindenre a választ, de érzem azt hogy mit miért. de persze ezeket nem dumálom el senkinek mert a végén azt hiszik meghülyültem.

Na hogy ez az egész mi a bánat lehet nem tudom, hátha valaki tudja vagy csak valami pszichológiai probléma még az is lehet de jó lenne tudnom. Neten sehol nem találtam ehhez hasonló sztorit, agyturkászhoz azért még nem mennék el még azis lehet hogy én tudnám elöbb az ő lelki nyavalyáit mint ő az enyémeimet... Ja 21 éves srác vagyok nem drogoztam és amióta ez az egész meg történt nem ittam és a cigit sem kivánom. Egyszerüen úgy érzem hogy nem kell, mintha leporoltak volna egy törlűronggyal. A fejfájás is végleg elmúlt és már nem hallok semmilyen új dolgot magamban. Csak a múltkori van bennem, ez a szemkontaktusos dolog és az egész tisztaság érzés mintha most tusoltam volna le, csak belülről. De ezek lankadatlanul jelen vannak.

Aki tud valamit a témával kapcsolatban annak köszi a segitséget. kérdéseknek is örülök hátha közelebb visznek.


2012. jan. 4. 23:53
 1/8 anonim ***** válasza:

hali

a fejfájásról tudnál még írni, milyen volt? hol?

pl. bal agyfélteke vagy az agy hátsó része vagy mindenütt?

lüktető? erősödő fejfájás?

érdemes több szempontból nézni a dolgokat

ha hiszel olyan dolgokban amik nem kézzelfoghatóak, akkor azt mondanám hogy előtört belőled néhány képesség


ami érdekelne még:

családodban nem tudsz semmilyen örökletes betegségről?

vagy nem volt komolyabb baleseted?

nem ijedtél mikor ez történt?

de amit nagyon nem értek az az, hogy azt írtad pár éve kezdődött a fejfájás és csak pár hónapja tudtad elmulasztani akkor hogy lehet hogy nem mentél el ct-re?

nekem is volt hosszabb ideig fejfájás, de én aludni se tudtam akkor

2012. jan. 5. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem viccből mondom, de szöveg első felének a tünetei agydagantra utaltak, de mivel elmúlt nem hinném hogy az lenne.
2012. jan. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

szia atika!

A fejfájás inkább olyan sajgó volt, tehát nem az a "itt fáj a fejem" típusú. Mint ahogy irtad mintha az egész fejemben lett volna, néhanéha éreztem mintha jobbról balra táncolna az érzés. Éveken keresztül jelen volt esténként, emlékszem az első pár alkalomkor simán eltudtam aludni mellette, de aztán már eléggé zavaróvá vált, végül néha már a fejemet tudtam volna verni a falba.

Ezen az örökletes betegségen énis átrágtam magam, de sem depresszióra hajlamos sem skizofrén se semmilyen ilyen mentális problémával küzdő rokonom nem volt dédmamámig visszamenőleg. Balesetem annyi volt hogy kiskoromban 2szer eltörtem az ujjam ugyanott, meg a combcsontom tört el szánkózás közben. Nem nagy dolgok szerintem. Igazából akkor ijedtem meg amikor a víz alatt hallottam a hangot, mondom jóideig nem meritettem a fejem víz alá. Akkor amikor hazafele sétáltam és rámtört a dolog akkor úgyéreztem meg sem tudnék ijedni mert annyira teljes volt az érzés és annyira tiszta.

Irtam hogy szüleimmel voltunk néhányszor az évek során orvsnál, CT-ztek is MRI gépben is voltam semmi daganat vagy ilyesmi. Annyit tanácsoltak hogy éljek nyugodtabb életet változtassak az életmódon ne stresszeljek stb. Semmit nem ért...

Igaz már nem a fejfájás ami érdekel, az már tovaszállt, csak ez az egész élmény ami megmaradt bennem, a belsőmbe suttogó hang, és hogy átérzem az emberek gondolatait mikor a szemükbe nézek, ez foglalkoztat. Hogy miért történt, hogyan lehetséges ez miért van állandó lépni akarásom és hogy egyedül vagyok-e ezzel.

Eléggé racionális gondolkodásúnak vallanám magam, de inkább csak addig a pontig amig meg nem hallottam a kádban a beszédet. Akkor kezdtem kicsit kételkedni, de akkor is inkább a saját mentális épségemben... Viszont az éjjeli "megtisztulás" (ha fogalmazhatok igy) után teljesen szétesett a világképem amit eddig beszűkülten láttam, és ez az egész egy új horizontnak tűnik. Szavak nélkül értem meg az embereket, érdekes dolgokat tapasztalok meg azóta amikröl eddig tudomást sem vettem, csak bár tudnék gyorsabb lenni :))

Érdekelne hogy milyen képességekre gondolsz.

2012. jan. 5. 17:33
 4/8 anonim ***** válasza:

Mikor gyerek voltam egyszer éjjel próbáltam elaludni, de nem nagyon ment. Kinyitottam a szemem, és hirtelen teljesen világosnak láttam mindent, feketén fehéren az egész szobámat (pedig korom sötét volt) és még kint az ég is világosnak tűnt. Kb 2 másodpercem volt, utána szinte kiégtek a szemeim , azt hiszem így tudnám leírni az érzést.


Veled nem ez történt mikor láttál éjjel?

2012. jan. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem zavaró élménynek tudnám leirni, hanem nagyon érdekesnek. Azóta is igy vagyok vele ez nem múlt el. Ezt értem az alatt hogy tisztán látok mindent. Nem éget a szemem és nem látok fényt sem, egyszerüen az agyam mintha részletesebben dolgozná fel a látottakat. Látom az értelmét mindennek, és érzem belül hogy mi miért van így.
2012. jan. 5. 19:01
 6/8 anonim ***** válasza:
pontosan ugyanezeket élem át, amit te, kérdező...eddig nem tudtam megfogalmazni. durva.
2012. jan. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
kérdező: írtam neked egy privát üzenetet
2012. jan. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 darkgirlrosetta ***** válasza:
Szerintem valamilyen különleges képességed van. Ne kérdezd,hogy milyen,mert nincs köztük két egyforma,de szerintem te valahogy fogékony vagy mások érzéseire. Nekem is van különleges képességem,igaz az jóval beszűkültebb:én azt érzem meg,ha megismerek valakit,hogy milyen lesz a kapcsolatunk a jövőben,meg néha érdekes álmokat látok,amik a jövőmre utalnak. Ez bennem sem volt meg kezdettől fogva:4 éve a szüleim elváltak,és anyukámmal faluról nagyvárosba költöztünk,ahol rajta kívül senkit sem ismertem. Ekkor alakult ki bennem ez a dolog. Lehet,hogy benned is egy ideig lappangott ez a képesség,és valami a felszínre hozta. Mondd,nem volt a fejfájásos dolog előtt valami nagyon meghatározó élményed(első együttlét a barátnőddel,első munkahely,költözés,közeli hozzátartozód vagy más szeretett személy elvesztése stb.)?
2012. jan. 14. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!