Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Vannak magyar kriptozoológusok...

Vannak magyar kriptozoológusok? Ha igen azok végeztek már kutató munkát a mátranováki fanyüvő után?

Figyelt kérdés
2013. máj. 26. 11:31
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Ez igaz, el kell érni X egyedszámot. Ez engem is zavar egy kicsit. Persze nem kell több ezer majomról(fanyűvő?) beszélnünk, mert akkor akkor mindenhol ezek szaladgáltak volna, de egy jó párról igen =)

Nem tudom, mennyi ideig élhet egy egyed.


De mégis valami lehet a dologban. Mert észlelés olyan emberektől érkezett, külön időpontokban akik nem ismerték egymást és nem is beszélhettek össze. Valamint ekkor még nem volt olvasható oldal erről az interneten sem.

Egyik személyes ismerősöm aki rendőr, a másik is ismerősöm, ő nem látta csak hallott róla, de a két eset között az eltelt idő 8 év. Egy harmadik eset egy oldalon volt olvasható, de ők meg nem tudták mi az stb stb. Túl sok a szál, ami egy pontba vezet!


Európában a pliopithecus nevű faj élt, Magyarországon is rábukkantak pár képviselőjükre, meglepő módon Rudabánya környékén, ami a Mátrához közel található. Ugyanez a helyzet a Ramapithecusal is. Nos ez a két majomfajta megegyezik a fanyűvő:

-viselkedésével

-kinézetével

-hangjával

-színével

-járásával

Szóval vagy állattani szakértő mindenki vagy nem tudom, de véletlennek az esélye igen pici :) És pont ez miatt válik érdekessé a dolog!

2013. máj. 30. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Érdekes és elgondolkodtató dolgokról beszélsz. Így első blikkre a valaha itt élt majmokról az azóta végbement klímaváltozás az ellenérvem. Meg aztán a barlangi életmóddal sem igazán vagyok meggyőzve. Lakóhelyül nyilván olyan barlangot választana a kis kedvencünk, ami könnyen megközelíthető, elég tágas, ugyanakkor védelmet nyújt az időjárás viszontagságai ellen. Az ilyen barlangok azonban mind feltárásra kerültek, és nem tudom elképzelni, hogy a rengeteg barlangászcsoport, illetve túrázó ne fedezne fel minden, eddig ismeretlen üreget. Az,, hogy hányan látták, az én hitetlen agyamat megint csak nem hatja meg, hiszen a Jetit is sokak vélték/vélik látni évente.
2013. máj. 31. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Az állatok idővel hozzászokhatnak a klímaváltozáshoz, alkalmazkodnak. No meg vándorolhatnak is. Pontosan milyen változásra gondolsz?

Amit az elején írsz a barlangokról az helyes, na de utána: attól hogy ezek fel lettek tárva még nem örvendez túl nagy látogatottságnak. Nem aggteleki cseppkőbarlangra kell gondolni =) A régi bányákat már a kutya se látogatja, na meg le is vannak zárva, vagy kitéve a tábla hogy tilos bemenni. A régi kőszénfejtőknél szintén ez a helyzet, itt is van egy már évek óta, de senki sem megy oda. A riolittufás tájhoz annyit, hogy az is van itt szintén, én már 15 éve járok ki oda, de múltkor találtam egy olyan üreget amit még a büdös életbe sem láttam, de még én is ott fetrenghettem volna benne :)

Szóval vannak olyanok, amik nem látogathatók vagy csak nem mennek oda.

[link]

Az ilyenekbe, esetleg szélesebb barlangokba, üregekbe elbújhat egy csoport állat.

A Yetis dologgal nem kell párhuzamot vonni. Mi is volt a Yetivel kapcsolatban? XY látta, kikerült a sajtóba és hirtelen mindenki látni kezdte. De ez más. Itt mint írtam nem értesülhettek a szemtanúk egymás beszámolójáról, mert nem olvashatták sehol. Évekkel később persze felkerült a netre a dolog és akkor is érkeztek ilyenek, de látszott rajtuk hogy 90%-ban hiteltelenebbek. Ezért támaszkodok mindig a legelső beszámolókra, mer tazok "tisztábbak", nem pedig a későbbiekre. No meg volt egy lány aki még csak nem is híresztelte, meg nem keresett fel ezzel kapcsolatban senkit, hanem a saját blogjára tette ki, hogy aki észlelt ilyesmit mint ő írjon neki, mert azóta is meg van rémülve és nem tudja mi volt.

2013. máj. 31. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

A klímaváltozást azért említettem, mert a 9-es válaszodban a valaha itt élt majmokra hivatkoztál. Amikor itt majmok éltek, akkor még trópusi esőerdők terülhettek el. Az állatok egyébként valóban alkalmazkodhatnak a klímaváltozáshoz, csak éppen a majmoknak ehhez nincs kedvük. Azért nincs, mert a hideg idő beköszöntével nem lenne mit enniük. Az ősember is azért tért át a húsevésre.

„A régi bányákat már a kutya se látogatja, na meg le is vannak zárva, vagy kitéve a tábla hogy tilos bemenni.”

Nem tudom, te milyen kamasz voltál, de engem például határozottan vonzottak az ilyen táblák. És gyanítom, hogy a mai kamaszok között is akad néhány, aki nem a számítógép mellett tölti minden szabad percét, hanem kalandvágyának engedve bejárja a leglehetetlenebb terepeket is. Meg aztán ne feledd, te is látogatod az ilyen helyeket, és balgaság lenne azt hinni, hogy egyedül téged köt a munkád, vagy hobbyd elhagyatott tájakra. Amellett meg a régi bányákban, kőfejtőkben valaha nagy élet volt, gépek dübörögtek, emberek zsibongtak. Aligha volt alkalmas terület hősünknek.

„írtam nem értesülhettek a szemtanúk egymás beszámolójáról, mert nem olvashatták sehol.”

Újság a középkor óta létezik. Az újságíró meg akkor is újságíró volt, így aztán az időnként óhatatlanul beköszöntő uborkaszezonok alkalmával remek sztorit lehetett faragni az ilyen „látott emberből”. A szájhagyomány meg még az újságnál s rosszabb e tekintetben. Szóval ne haragudj, de még mindig nem vagyok meggyőzve.

2013. jún. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Nem is akartalak meggyőzni :D

De újságban sem szerepelt, ebben biztos vagyok, főleg hogy helyi újság nincs is az adott területen vagy épp a Nógrád megyei nem kapja meg a Pest megyei újságot amiből értesülhet.

Fölösleges ezen vitázni, ki kell menni a terepre többször is ( ami elég nehéz munka mert baromi nagy területet kell átfésülni ).

Ha mégis kicsit érdekel a téma olvasd el az itteni 8 bejegyzést:

Ezzel kezdődött:

[link]

És ezek a történet további szálai:

[link]

Aztán majd mérlegeled ha akarod. :)

2013. jún. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Köszi a linkeket, érdelődéssel olvastom őket. Sajnos azonban a hívő és az eretnek tipikus esetével állunk szemben; bármilyen felmerülő információban mindkét fél a saját igazát látja igazolódni. De azért megkérlek, ha valami újat megtudsz, értesíts.

Köszi és üdv!

2013. jún. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Oké majd írok! Tervezek terepre is kimenni újra. Nem mondom hogy hívő vagyok, hanem nem utasítom el egyből, megadom neki az esélyt mert érdekesek az egybe esések és a többi dolog =)
2013. jún. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Na egy kis újdonság:


Először az időpontok, aztán a teória

2001. június: jún. 21. - 28.

2007. ősz eleje: valószínűleg október, mivel legtöbbször ekkor köszönt be az ősz (okt. 11. - 19.)

2008. tavasz közepe: én itt áprilisra gondolok...be is másolom a napokat - ápr. 6. - 11.

és a legfontosabb időpont nap szerint, ami nem tud eltéríteni ettől a teóriától

2011. okt. 31.: okt. 26. - nov. 2.


És a teóriám: ahogy egyszer hazafelé menet kocsiból láttam a Teliholdat, az jutott eszembe, hogy valamilyen köze lehet a lény életéhez. És ezen időpontokat megnézve a holdnaptárban, mindegyik közel esik az újhold és az első negyed közötti állapotokba. Ebből leszűrve a Fanyűvő talán ekkor mozoghat és ekkor a legaktívabb.

Utána néztem, hogy az élővilágra milyen hatással lehet az újhold és az első negyed közötti állapot, és néhány helyen azt találtam, hogy a nőstények tüszőérése újholdkor indul meg ----> lehetséges, hogy párt keres magának a hormontermelődése miatt (tehát mondjuk nőstény). De ha hím, akkor lehetséges, hogy éppen párt keres magának, mert érzi a nőstény feromonokat. Ebből kifolyólag lehet, hogy többen vannak. (azaz muszáj hogy többen legyenek)

Másrészt a növényekre is hat, és lehetséges, hogy a növényi tápláléka ekkor a legjobb számára.

Viszont ha húsevő is, arra nem találtam megfelelő magyarázatot. Talán a többi állatra is hat valamiféleképpen a holdállás, és ezért mozdul ki ebben az időszakban.

Vagy éppen roppant mód rosszul lát, és ebben az időszakban látja át a területét a holdvilágnak köszönhetően.

Nos... lehetnek hibák az ötletben. Csak így átfutott ez az egész az agyamon, és gondoltam bejöhet.


A legtöbb szemtanú leírásában nagyjából mindig meg van említve, hogy a Hold bevilágította a területet, vagy éppen telihold volt.


Itt pedig az oldal, ahol meg lehet nézni a Hold állásait:

kalender-365.de/holdnaptar.php

2013. jún. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Utolsó, az újhold az emberre is hasonló hatással van. Legalábbis én mindig fickósabb vagyok olyankor, és a párom is nagyobb kedvet mutat a hancúrhoz, mint egyébként. Ebből a szempontból nézve akár igazad is lehetne, de az a fránya fanyűvő így is kifog az én csökött agyamon. Szép, szép, csak éppen nem létezik.
2013. jún. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!