Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Ki, vagy mi az a Vérpistike?...

Ki, vagy mi az a Vérpistike? Egy kriptid? Ki találta ki és miért?

Figyelt kérdés

2013. nov. 6. 14:29
 1/10 anonim ***** válasza:
69%
Vérpistike a sárga-fekete sátán antisátánja.belül piros,kívül fekete,és mindig lekvár illata van.
2013. nov. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 DarkLantern ***** válasza:
92%

Vérpistike: A netes közösségekben tenyésző olyan (jellemzően tizenéves) egyed, aki másoktól hallott okosságok (vagy annak gondolt állítások) alapján osztja az észt, más értelmeben ugyanezen egyed a netről letöltött törő programok segitségével, de valódi hozzáértés hiányában netes kalózkodást hajt végre, és úgy gondolja hogy ettől ő már milyen nagy hacker lett.


Vagy:

A hülyeség szintjéig menően vakmerő ember. Általában játékosok alkalmazzák arra, aki gondolkozás nélkül mindenkinek nekimegy.

2013. nov. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Béla Őrangyal szekta ***** válasza:
41%
Én még úgy hallottam hogy a World of Warcraft-ban Paladinnal szoktak játszani.
2013. nov. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%
A kifejezés sokkal régebbi az internetnél, én 1992 körül hallottam először szerepjáték közben (azt hiszem, a Marczibányi téri AD&D-klubban). Azt a játékost nevezték így, aki minden szituációt erőszakos úton akar megoldani, a kalandból pedig csak a harc érdekli.
2013. nov. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 DarkLantern ***** válasza:
70%
A válaszom 64%-ban hasznosnak tűnik, pedig ténylegesen a kérdésre válaszoltam, még a trollkodásomat is lekűzdöttem. Arra tudok csak következtetni hogy itt tobzódnak a vérpistikék XD
2013. nov. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%
A Vérpistike az az aki szerepjátékokban addig tápolja a karakterjét amíg élvezhetetlen lessz a játék/történet
2013. nov. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
72%
A PH (azaz ProHardver) lapcsalád találta ki, és a moderátoraik kezdték el használni a kifejezést elsőnek, még valamikor '98-'99-ben. Azóta elterjedt, de az alap jelentése az a szakmai információk birtokában NEM lévő ember, aki a prohardver.hu-n butaságot ír, mégpedig meggyőződéses hangneben.
2014. márc. 27. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
84%
#7: Nem a Prohardver találta ki. A Bíborhold és a Rúna magazinban is szerepelt a 90-es években.
2014. márc. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 antaru válasza:
100%

Az AD&D-s válaszadó jár a legközelebb az igazsághoz.

Szerepjátékosok és később online videojátékosok közt terjedt el ez a gúnynév azokkal a gyerekekkel szemben, akik az életben kicsik, gyengék, de játék közben erőszakosak.

A szó eredetét tekintve a vérfarkas (azaz farkasember) kifigurázott változata. Az a mesebeli lény is átlagemberből változik át vérengző fenevaddá.


Az egész persze egy vicces analógia.

Ha az ember farkasemberré (más néven vérfakassá) változik,

akkor a gyerek (más néven Pisitke)vérpistikévé.


A vicc később tovább fejlődött odáig, hogy ha a vérpisti egyszer felnő, akkor Dr. Veér Istvánnak fogja hívni magát.

2015. jan. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
#9: Te a gamer365-ös Antaru vagy?
2015. jan. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!