Mi az a Démon?

Figyelt kérdés

2014. dec. 3. 15:32
1 2
 1/11 anonim válasza:
Nézd meg Wikipédián.
2014. dec. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Ling-ce ***** válasza:

Szókratész egy bizonyos belső hangot nevezett daimónjának, melynek hangzása hasonlít a démon szóra.

A démon a vallásban gonosz lélek, aki az emberek szívét igyekszik elfordítani Istentől.

2014. dec. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én
2014. dec. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
75%
A Vámpírnaplókból az egyik főszereplő :D :D
2014. dec. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A démon a korai pogány kultúrákban jó szellemet jelentett, így a zsidó-keresztény kultúrában gonosz szellemmé vált.

Innentől kezdve a Démon fogalmat az ártó szándékú és az ördöggel kollaboráló lényekre alkalmazták, a bibliában megjelenő bűnre csábító és katasztrófákat okozó sötét angyalokra.

(A "sátánista" csoportok másképp viszonyulnak hozzájuk, de erről nem írok mert egy sem az ismerősöm.)

2014. dec. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én csak arra emlékszem, hogy eltűnt.

https://www.youtube.com/watch?v=GpEYdb2ZNbA

2014. dec. 4. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Lukács 4:31 És lement Kapernaumba, Galilea egyik városába. Tanította őket sabbaton, 32 és ámultak a tanítási módján,mert hatalommal beszélt. 33 A zsinagógában pedig volt egy ember, akiben szellem, tisztátalan démon volt,....

Tehát a démonok tisztátalan szellemek(gonosz angyalok)

2014. dec. 4. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Percek óta gondolkodom. Azt tudom, hogy a görögöknél afféle segédisten szerűséget jelentett, de volt egy vallás, amiben egyszerűen csak idegent. Nem jut eszembe, melyik vallás ez. Ki emlékszik rá? Jelentkezzen az illető!!
2014. dec. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Heteske: Azt elfelejtetted írni, hogy A Biblia, illetve valamelyik evangélium szerint. ;)
2014. dec. 9. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az ókori görögöknék ha jól tudom, istent, vagy égből érkezőt jelentett, a különböző vallásokban eltérő az értelmezése. De végül is ez csak egy olyan szó, amit ráaggattak valamire, valamilyen jelenségre amit nem értenek meg.
2014. dec. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!