Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » A szellemeket miért csak...

A szellemeket miért csak kamerával, fényképezőgéppel lehet "megörökíteni"?

Figyelt kérdés

Úgy értem:

Soha sehol nem olvastam olyat, hogy valaki a saját szemével látott volna kísértetet, szellemet. De rengeteg videó, fénykép van, ami állítólag szellemeket ábrázol. Ha a kamera látja, az ember miért nem?


A babák is látják elméletileg 3 éves korukig a szellemeket.



2015. jan. 28. 22:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
22%

Majd biztosan pont az emberi szem nem látná, ami, ha úgy nézzük, a legfejlettebb kamera! -.-

És az újszülötteknek nem ugyan olyan szemük van? -.-

Kamu az összes, nyugi!

2015. jan. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
66%

A szem (és az agy) közel sem tökéletes kamera. Elég csak arra gondolni, hogy a gyors mozgásokat, illetve a fénysugárzást milyen szűk határok közt tudjuk érzékelni.


Én nem hiszek ezekben a szellemkamerázós marhaságokban, de gondolj arra, hogy a közönséges fénynek is van nem látható tartománya, amit a kamera viszont lát - pl. hőkamerák az infravörös hősugarakat érzékelik, vagy amit te is meg tudsz csinálni otthon: UV-s/infrás tévétávirányítót tedd egy akármilyen kamera elé, és kezd el nyomkodni, hogy világítson a jeladó lámpája.


Na, ezt az elgondolást követik ezek a szellemvadászok. Még olyat is szoktak kamuzni, hogy valami rádióhullámos detektort visznek magukkal, aztán figyelik, megzavarja-e egy szellem a jelet, vagy ilyesmi.

Mindent lehet hamisítani egyszerű trükkökkel, hogy áltudományosnak tűnjön - lásd: videós detektoros szellemvadászat, aurafotó, stb.

2015. jan. 28. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
A babáknak nincs semmi különleges a szemükkel. Amikor megszületnek állítólag az agy fordított képet mutat, illetve az elején nagyon rosszul látnak. Aztán hamarosan javul a látása. Gondolom azért csak 3 éves korig találták ezt ki, mert egy 3 év alatt a gyerekek alig beszélnek, kevésbé beszámíthatóak.
2015. jan. 28. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

egy újszülöttnek még a látottak feldolgozását is tanulnia kell, kezdetben majdnem vakok. utána amit lát le se képezi előzör az agyába, csak érdekes..utána érti, csak még a hangot nem teszi mellé, hogy együtt jön a kettő


a lényeg amit írni akaro, mivel az érzékszerveiket at sem tudják mire jók, illetve amiket ezek által infókat kapnak nem is értik, addig ők egy más érzékkel nézik a világot és tényleg rengeteg olyat hallani, amitől a hideg is kirázza az embert..


itt is írta egy anyuka, amikor fürdeti a kicsit, mindig felfelé mutogat, hogy Néni!

tele hasonlókkal a net is

2015. jan. 29. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Egy elhagyott épületben fényképeztem és a vakuval szarakodtam, mert kontakhibás volt a csatlakozó, így jópár használhatatlan kép készült, mint ez itt:

[link]

2015. jan. 29. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
68%

Már mégis hogyan látnád a szellemeket, amikor azok nem anyagból vannak?


A szemed és a fényképező is úgy működik, hogy érzékeli az anyagról visszavert fénysugarakat.


Mivel a szellem nem anyag, így a fényt sem veri vissza, így se látni, se fényképezni nem lehet őket!

2015. jan. 29. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nem csak az általad említett módon lehet "megörökíteni" őket!

Le is lehet festeni!

2015. jan. 29. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Picit meglep a kérdésed, mert sokszor olvastam olyan véleményt, hogy azok, akik azt állítják, hogy szellemet láttak, milyen alapon várják el, hogy bárki is higgyen nekik, ne vonják kétségbe az épelméjűségüket, a szavahihetőségüket és az objektivitásukat, hiszen ha léteznének szellemek, akkor arra az lenne a bizonyíték, hogy képalkotó eljárásokkal is észlelhetők lennének.
2015. jan. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező,azért nem írják ki mert csak bizonyítékot lehet küldeni a szó semmit nem ér én is mondhatnám hogy szellemet látam de senki nem hinné el.
2015. jan. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én a fényképeknek sem hinnék, borzasztó egyszerű hamisítani digitűlisan, de még analóg módszerekkel sem valami bonyolult művelet.

[link]

Sajna a videofelvételeket is elég egyszerű manipulálni.

Egy UFO-s dokumentum filmben adott rövid interjút egy kutatóintézet embere, aki a fellelhető/beküldött észlelési eseteket vizsgálja szinte főállásban, és azt nyilatkozta, hogy a 9X%-ukról meg tudja állapítani, hogy szándékosan hamisítottak, vagy éppen téves észlelések. Innentől már csak az emberekbe vetett bizalomról szól az egész dolog.


@zoligyerek

Kifejtenéd bővebben ezt a képet? Az EXIF-ből és a graffitikből látszik, hogy talán te csinálhattad, de a szellemen nem szaladt meg egy Photoshop?

2015. jan. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!